Grubszy portfel, czyli 2 argumenty za karmieniem piersią

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zapewnia, że karmienie piersią jest dobre nie tylko dla dzieci i ich matek, ale także dla całych społeczeństw.

Jest korzystne również z ekonomicznego punktu widzenia. Dlaczego? 

Wykazano, że karmienie piersią może uratować życie ponad 820 tys. dzieci do 5 r.ż. i 20 tys. kobiet w ciągu roku.
Powiesz mi teraz, że przeżywalność jest argumentem, z którym nikt nie potrafi głośno dyskutować, ale twoim zdaniem problem ten dotyczy głównie kobiet z Afryki czy Azji, ale nie z Polski czy Europy Zachodniej. Zapytasz, czy jest coś dla ciebie w tym niusie? Otóż tak, jest!

 

Wyższe pensje, niższe koszty

Szacuje się, że osoby, które w niemowlęctwie były karmione piersią przez pierwsze pół roku życia – dzięki swojemu lepszemu potencjałowi poznawczemu – będą w stanie wygenerować wyższe zarobki (obliczono, że w gospodarce globalnej może rocznie to wynieść ok. $ 300 mld).
Ponadto zwiększenie liczby noworodków karmionych piersią pozwoli znacznie zmniejszyć koszty dla rodzin i rządów w leczeniu chorób występujących u dzieci, takich jak zapalenia płuc, biegunki czy astma.

 

Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia

WHO dostarcza zatem oto te dwa – z pozoru prozaiczne – powody, dla których kobiety powinny (przynajmniej przez pierwsze pół roku po porodzie) karmić swoje dzieci piersią a nie butelką:
  1. Będziesz miała mądrzejsze dziecko => jako inteligentniejszy dorosły dostanie lepszą pracę/pensję.
  2. Będziesz miała zdrowsze dziecko => nie będziesz wydawać na aptekę i lekarza tak często, jak byś musiała przy dziecku karmionym sztucznym mlekiem.

 

To się nazywa szeroki horyzont oceny sytuacji!

(Źródło: http://who.int/mediacentre/news/releases/2016/breastfeeding/en/)

(fot.Chris Alban Hansen, flickr.com, CC BY-SA 2.0)

PS. Poświęć teraz proszę chwilę na poniższą, bardzo cenną wiadomość. Nie przegap tej okazji!

W czwartym kwartale 2016 r. rozpocznę regularnie wysyłać porady ze sprawdzonymi metodami zarządzania projektami oraz specjalistyczne materiały, które pomogą Ci budować krok po kroku Twoją niezależność finansową, byś pewnego dnia mogła sama sobie wypłacić pensję.
Ponadto pokażę Ci m.in. jak dopasowywać komunikaty do odbiorcy i jak się promować w Internecie. Własny biznes to Twoja główna działalność + zarządzanie, marketing i rachunkowość. Chcę pomóc skupić Ci się na głównej działalności, dając Ci odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Specjalistyczne materiały i porady dla przedsiębiorczych kobiet będą dostępne jedynie dla zapisanych na listę mailingową „Moc Kobiet”.
Uzupełnij teraz dwa poniższe pola w formularzu, zaakceptuj zgodę na maile ode mnie i kliknij „Wyślij”, by znaleźć się na tej liście i czerpać z niej korzyści. Zapraszam 😀