Paracetamol każdego może zamienić w zombi

Reakcje organizmu po paracetamolu

W „Psychological Science” opublikowano w tym miesiącu wyniki badania oceniającego rekcje na bodźce (zarówno negatywne, jak i pozytywne) u osób przyjmujących popularny lek przeciwbólowy (paracetamol) w porównaniu z reakcjami na bodźce u osób, którym podawano placebo.

 

Okazało się, że uczestnicy badania z grupy przyjmującej paracetamol nieprzyjemne bodźce oceniali mniej negatywnie niż osoby z grupy przyjmującej placebo. Niestety podobne różnice wystąpiły w przypadku pozytywnych bodźców. Przyjmujący paracetamol odbierali je mniej emocjonalnie niż uczestnicy badania, którym podawano placebo.

 

Wnioski, które wysunięto z badania są potwierdzeniem, że paracetamol ma wpływ na ogólne stępienie emocjonalne, zmieniając przetwarzanie bodźców i ich ocenę u osób go stosujących.

 

Mówiąc wprost – możliwe, że po zażyciu leku wystąpi przytępienie zmysłów

Owe wnioski są zatem wyjaśnieniem dla tytułu dzisiejszego wpisu. Uważajmy, bo paracetamol z każdego może zrobić zombi.

 

Owszem jest to nieco przerysowane ostrzeżenie, ale przy tej okazji chciałam przypomnieć tym, którzy nieco gorzej mają się na duszy, by zawalczyli o swoje poczucie szczęścia, nie godząc się na życie osoby wewnętrznie martwej…

 

Idź do lekarza, nie łykaj proszków sam!

Należy walczyć z bólem (szczególnie przewlekłym!), poszukać może nowego lekarza albo nowej terapii. Warto starać się żyć z jak najlepszą jakością owego życia. Najważniejsze jednak, by nie zgubić po drodze PRAWDZIWEGO SIEBIE!

 

(Źródło: Psychological Science, 2015; doi: 10.1177/0956797615570366)
(fot. Toni Castillo Quero, flickr.com, CC BY-SA 2.0)

 

PS. Witam Cię na stronie Moc Kobiet. Zanim ją opuścisz, zapoznaj się proszę z poniższą wiadomością i pomyśl przez chwilę o swojej przyszłości 🙂

W czwartym kwartale 2016 r. rozpocznę regularnie wysyłać porady ze sprawdzonymi metodami zarządzania projektami oraz specjalistyczne materiały, które pomogą Ci budować krok po kroku Twoją niezależność finansową, byś pewnego dnia mogła sama sobie wypłacić pensję.
Ponadto pokażę Ci m.in. jak dopasowywać komunikaty do odbiorcy i jak się promować w Internecie. Własny biznes to Twoja główna działalność + zarządzanie, marketing i rachunkowość. Chcę pomóc skupić Ci się na głównej działalności, dając Ci odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Specjalistyczne materiały i porady dla przedsiębiorczych kobiet będą dostępne jedynie dla zapisanych na listę mailingową „Moc Kobiet”.
Uzupełnij teraz dwa poniższe pola w formularzu i kliknij „Wyślij”. Zaakceptuj zgodę na maile ode mnie w wiadomości, który przyjdzie na skrzynkę mailową do Ciebie, by znaleźć się na tej liście i czerpać z niej korzyści. Zapraszam 😀