Spotkanie Moc Kobiet na Żywo!

Moc Kobiet na żywo! Rozmowy, warsztaty, ludzie! :)

Venue

Dwa Jelonki

Powstańców Śląskich 44

Warszawa, Polska, 01-381

Miejsca spotkań: Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44 w Warszawie

# Październik (2018): 13.10

Sobota, godz. 12:00-15:00

=> W sobotę 13 października – w samo południe! – dzięki Fundacji Prawo dla mam odbędzie się spotkanie z Mama Prawniczka – Marzena Pilarz-Herzyk, która odczaruje temat przepisów związanych z zakładaniem działalności gospodarczej.

Marzena opowie:
– jak założyć działalność,
– jakie są możliwości oskładkowania,
– o nowych formach prowadzenia działalności (działalność nierejestrowana i ulga na start), o których wstępnie Moc Kobiet pisała w kwietniu br. TUTAJ,
– co nieco o podatkach,
– jak działalność ma się do urlopu macierzyńskiego i czy w ogóle jakoś się ma. 

W czasie spotkania będzie można zadawać pytania. Później będzie możliwe bliższe poznanie się i z samą prowadzącą temat, jak i między przybyłymi uczestniczkami spotkania Moc Kobiet na Żywo!

PS. Wydarzenie zostało oznaczone jako odpowiednie dla dzieci, ponieważ Dwa Jelonki dysponuje kącikiem ze stolikiem do rysowania, które może być również miejscem zabaw na czas naszego spotkania, dzięki czemu, jeśli nie masz lub nie chcesz rozstawać się ze swoim dzieckiem w weekend, możecie przyjść razem.
 
Do zobaczenia i zapraszamy do facebookowej grupy Moc Kobiet – Społeczność Przedsiębiorczych Ludzi, gdzie jesteśmy w kontakcie cały czas. 🙂

Zapraszam 🙂

=> Poczęstunek składkowy, czyli co kto przyniesie, tym się będziemy częstować. Spotkanie jest otwarte i organizujemy je pro bono.

Wiesz, że stajemy się wypadkową 5 osób, z którymi najczęściej się spotykamy? Chcesz spotkać kogoś nowego? A może kogoś już poznanego na Moc Kobiet?

Scenariusz A.] Jeśli dzieci miałyby być przeszkodą przed wolnym czasem dla siebie spędzonym w doborowym towarzystwie, postaraj się, by nie były przynajmniej wymówką. Zrób, co w Twojej mocy. Zadzwoń/napisz od razu i „zarezerwuj” mamę/teściową/sąsiadkę/nianię czy umów się z mężem, że w sobotę masz wychodne, by On wszystkim się zajął. 😉

Scenariusz B.] Jeśli nie masz, z kim zostawić dziecka. Przyjdź z dzieckiem!

PS. Jeszcze jedno! Ostatnio w kwietniu odbyły 2 urodziny Mocy Kobiet. 😮 

Zapraszam do lektury podsumowania.

Do zobaczenia! 🤗

SC

Dojazd

Dla tych, którzy zastanawiają się nad dojazdem, podsyłam opcje poza autem💃:
na foto do pobrania na tel. komunikacja ZTM z podaną odległością przystanków od Dwa Jelonki – od 89 m przez 330 m po 613 m. 😎

 

 


Pozwól, że teraz przybliżę Ci ideę naszych spotkań i opiszę, jak zazwyczaj wyglądają warsztaty.

 Nie nastawiaj się proszę na czas, w którym musisz być jakaś. Wysilać się i prezentować, coś odgrywać i spełniać oczekiwania. To jest nasz czas – Twój, mój, jej, a może i jego (na naszej grupie wsparcia panowie stanowią bowiem ~7%) – na spotkanie, gdzie każdy sam robi sobie herbatę/kawę i może usiąść, stanąć nawet z boku, popatrzeć w okno czy z kimś pogadać.

Udało się zorganizować miejsce na spotkania stacjonarne i cieszy mnie to niesamowicie, bo grupa wsparcia na FB nie zastąpi kontaktu twarzą w twarz.

Co do rytmu samego spotkania

Po mniej więcej luźnej, relaksującej chwili wstępnej (rozmowach w parach, grupkach, podgrupkach, po rozmowie w kole jak przy ognisku – różnie bywa) realizujemy temat zgłoszony na dany miesiąc. Jednakże jeśli nie masz chęci, możesz wyjść, możesz usiąść w drugim końcu sali, by nam nie przeszkadzać i czuć się nadal swobodnie.

Nie będziemy nikogo nawoływać, by siadał z nami na warsztaty, czy komuś przeszkadzać w rozmowach, które właśnie nawiązał, ale apeluję również o uszanowanie osoby, która przygotowała temat na dane spotkanie. Fakt, że robi to pro bono, nie znaczy, że nic jej to nie kosztowało.

Proszę również o uszanowanie naszego czasu, ponieważ Dwa Jelonki musimy sprzątnąć – wspólnie – i opuścić do godziny wyznaczonej jako czas zakończenia spotkania.
Bardzo zależy mi, abyśmy docenili to, co się udało wypracować i pielęgnowali wspólnie to, co może wzrastać. Cieszę się na nowe znajomości, na pogłębione relacje i przyjaźnie, które mają szanse się zrodzić.

Łączy nas wiele. Mamy podobne cele, podobnie myślimy i zmagamy się z podobnymi wyzwaniami. Ciągnie swój do swego, zatem bardzo się cieszę, że się niebawem spotkamy. Mocarne bowiem to mądre babki! 

Serdeczności 

Sylwia ~ niekiedy mocarny Anioł