Wybierz szczepienie zamiast ospa party

Nie każde małe dziecko jest w stanie poradzić sobie z zakażeniem

Nie wiem, czy dotarły do ciebie wiadomości o tragicznej śmierci małego dziecka, które trafiło w marcu do jednego z warszawskich szpitali. Półtoraroczny maluch zmarł z powodu sepsy – ogólnego zakażenia organizmu, którego nie dało się już opanować.
Rodzice przywieźli go do szpitala w krytycznym stanie. Dziecko od kilku dni chorowało na ospę, którą zostało zarażone podczas modnych w niektórych kręgach tzw. ospa party.

50-By Thomas Netsch - de.wikipedia.org(By Thomas Netsch – de.wikipedia.org)

Nie zarażaj świadomie

Niektórzy rodzice organizują spotkania zdrowych dzieci z chorymi w przekonaniu, że wcześniejsze zachorowanie będzie dla malca najlepsze i zabezpieczy je przed powikłaniami, które mogłyby się pojawić przy zachorowaniu na ospę w późniejszym wieku.

Wielu sądzi, że to zapewni dziecku odporność przeciw wirusowi VZV na całe życie. Niestety są to pokutujące mity, z którymi trzeba się rozprawić.

Wejdź na www.ospawietrzna.pl

Polecam stronę Ospawietrzna.pl. Zebrano tam informacje nie tylko o objawach, ale także o mitach dotyczących ospy, o jej powikłaniach, a także o profilaktyce zachorowań.
Nie będę tutaj kopiować tych informacji. Wszystko znajdziesz pod podanym linkiem.

 

Wybierz szczepienia

Jeśli twoje dziecko chodzi do żłobka, weź zaświadczenie z placówki i zapisz je na szczepienie przeciw ospie w swojej przychodni. Szczepienie przeciw ospie jest wówczas refundowane w całości przez NFZ i nic za nie nie zapłacisz.

Warto skorzystać. Nie ryzykuj ani zdrowiem, ani życiem swojego dziecka!

 

(Przykładowa fotografia dziecka chorego na ospę wietrzną udostępniona do publicznego użytku na Wikipedia.org: Thomas Netsch – de.wikipedia.org: 13:13, 5. Mai 2005. Thomas Netsch (Diskussion)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz