Życie potrafi być skąpe cytat Paulo Coelho

Życie potrafi być skąpe… => motywujący cytat Coelho

W tym tygodniu na fanpage Mocy Kobiet rozmawialiśmy o tym, jak życie potrafi być skąpe, ale i jak nagle może się zmienić o 180°. Temat tak wartościowy, że aż żal, by spadł w otchłań Facebooka. Postanowiłam zatem uratować go przed zapomnieniem. Jeśli czytasz akurat tę kartę wśród innych artykułów na MK, może właśnie tego Ci teraz potrzeba? 🙂

Raz na wozie, raz pod wozem

Zgadza się, choć czasem to „pod wozem” trwa aż „7 chudych lat”… Jednak w pewnym momencie, gdy absolutnie robisz wszystko, by w końcu spadł deszcz na Twoją pustynię, wiesz, że ten czas się skończy. Wiesz, że nadchodzą lepsze dni.

Są one już tuż, tuż. Musisz tylko wytrzymać jeszcze ten ostatni zakręt. Musisz jeszcze dać radę na tej ostatniej prostej.

Chociażby statystycznie rzecz ujmując, niemożliwym jest, by tyle lat droga układała się pod górkę. Prawda? Życie to sinusoida… Po tych symbolicznych 7 chudych latach wierzysz wręcz, że nadejdą tłuste.

Życie potrafi być skąpe, ale złoto jest dla zuchwałych 😉

I nadchodzą. Masz to! Jeśli nie było fuszerki, jeśli nie odpuszczałeś, będzie jak w tym poniższym cytacie. Tylko wytrwaj w dążeniu do celu.

„Życie potrafi być skąpe: mijają dni, tygodnie, miesiące, lata i nic się nie wydarza. A potem uchylamy jakieś drzwi i nagle przez szczelinę wdziera się istna lawina. W jednej chwili nie mamy nic, a już w następnej aż tyle, że trudno sobie z tym poradzić.”

Paulo Coelho

Jeden warunek dojścia do życia w obfitości

Nie rezygnuj ze swoich planów, marzeń i działaj. Nie rezygnuj, nie poddawaj się – choćby nie wiem co!

Społeczność Przedsiębiorczych Ludzi (MocKobiet)

 • Aby poradzić sobie z tym, co masz do zrobienia
 • Gdy czasem brakuje w Twoim otoczeniu osób do kreatywnej burzy mózgów
 • Gdy chcesz o coś zapytać i nie masz kogo

dołącz do naszej zamkniętej grupy na FB => Społeczność Przedsiębiorczych Ludzi (MocKobiet) http://bit.ly/DOŁĄCZdoGrupyMocKobiet-motywuje-nas-wspolpraca

Zapraszamy 🙂 

 

Poniżej grafika z cytatem Paulo Coelho. Jeśli Ci się podoba, wystarczy, że w nią klikniesz, wówczas otworzy się w dodatkowym oknie jako plik multimedialny, gdzie będziesz mógł ją zapisać na swoim komputerze czy telefonie w rozdzielczości 940×788 px.

 

Życie potrafi być skąpe: mijają dni, tygodnie, miesiące, lata i nic się nie wydarza. A potem uchylamy jakieś drzwi i nagle przez szczelinę wdziera się istna lawina. W jednej chwili nie mamy nic, a już w następnej aż tyle, że trudno sobie z tym poradzić cytat Paulo Coelho

 

 • Pingback: Czego pragną mężczyźni, a czego chcą kobiety? - Moc Kobiet()

 • Bardzo podbudowuje mnie ten cytat. Że jednak warto czekać, ale też i aktywnie szukać i otwierać drzwi..

  • Aniu, cieszę się, że się tym dzielisz. Coelho dla mnie nie jest jakimś wyjątkowym pisarzem z p.widzenia literaturoznawczego, jednakże ten cytat zrobił również na mnie wrażenie i dlatego powstał niniejszy wpis.
   Pozdrawiam serdecznie ☺

 • NotatkiNiki

  A ja w pewnej waznej dla mnie dziedzinie prywatnej wlasnie juz wychodze z zakretu na prosta. A juz czasem sil nie mialam I mialam wrazenie, ze nie dam rady :)) Jestesmy jednak silne jako kobiety !

  • Dobrze, że wytrzymałaś :D. Tak, kobiety są niezwykle silne!
   Pozdrawiam Cię serdecznie 🙂

 • Mam nadzieję, że właśnie jestem przed tym ostatnim zakrętem, drzwiami czy co tam jeszcze 😀 Tak czy siak, już niedługo musi być lepiej 😀

  • Marleno, tak będzie!!!
   Trzymam za Ciebie kciuki cały czas. Robisz świetną robotę, to na czym się znasz i jestem pewna, że osiągniesz swój jasno wyznaczony cel 😀
   Uściski :*

 • O ile wiele cytatów jest trochę na wyrost i ma przerost formy nad treścią, to ten jest prawdziwy. Często wszystko wali się na głowę, przestajemy wierzyć i nagle wystarczy jakieś spojrzenie, pomysł, impuls, cokolwiek i wszystko zaczyna się zmieniać.

  • Doroto, to prawda – ten cytat jest wyjątkowo życiowy. Do mnie też przemawia i dlatego postanowiłam go zatrzymać w tej formie. 😀
   Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci życia z rogiem obfitości w ręku 😉