2 lata działalności MOCy KOBIET! Podsumowanie ostatniego roku

To już minęły 2 lata działalności?

O mijającej rocznicy zdałam sobie sprawę całkiem przypadkowo, kiedy zastanawiałam się nad sensem organizowania kolejnego spotkania Moc Kobiet na Żywo!.

Z jednej strony widziałam w kalendarzu Blog Conference Poznań (#BKPoznan), gdzie bardzo chciałam być. Jednak ostatecznie nie mogłam tam jechać, ponieważ moja córka w tym samym czasie zdawała ostatni egzamin państwowy na kolejny poziom edukacyjny. Nie mogłam tak zwyczajnie spakować się o świcie i sobie wyjechać. To był dla niej przełomowy dzień.

Rozmyślałam zatem, wpatrując się w ścianę i nagle oświeciło mnie:

20 kwietnia MOC KOBIET ma urodziny! 😀

[Zacznę zatem od podziękowań, później przejdę do misji Moc Kobiet, podsumowań minionego roku, a na końcu przeczytasz o facebookowej grupie Moc Kobiet – Społeczność Przedsiębiorczych Ludzi, jej celach i innych możliwościach, jakie daje MK. Zapraszam!]  

Urodzinowe podziękowania dla niestrudzonych MOCarnych KOBIET!

Szczególne prezentacje jako moje podziękowania:

 • Nieruchomości! Genialna, przedsiębiorcza i prawdziwa mistrzyni relacji oraz sprzedaży, która znajdzie perełkę i doradzi jak nikt! Agnieszka Włodarczyk z Terranum.pl/. Droga Moja, Agnieszko, Ty wiesz wszystko i ja Ci dziękuję za wszystko. 🙂
 • Rozmowy z Nią mogą zaprowadzić Cię do przełomu, a jeśli się Tobą zaopiekuje, nie zginiesz – Agnieszka Karakurd z KobietaiFirma.pl/. Aga, dziękuję za to, że JESTEŚ. :*
 • Lekko o mediach społecznościowych i marketingu, czyli Magda Bek – MagdaBek.pl/, która zagina internety. 😉 Delikatna, murowana, silna wieża. W kwestiach marketingu internetowego i po jeszcze więcej, zapraszam do Niej. Madzia – a podziękowania są za Twoje serce. <3
 • Graficzka komputerowa – Karolina Wieteska z Carmine Design: Carmine-Design.pl/, która zadba i o logo, i o wizytówki, a także zna się na identyfikacji wizualnej, szablonów stron www oraz sklepów. Odlot! Karolina, dziękuję, że do Ciebie zawsze mogę ze wszystkim jak w dym, i tu wcale nie chodzi o sprawy branżowe. Dziękuję! <3
 • Przy tej okazji chciałabym również podziękować za całą ubiegłoroczną pracę na grupie, która moderacji – zdaję sobie sprawę, momentami była męcząca. Kłaniam się w pas i WIELKIE DZIĘKI za ciągłą gotowość i otwarte głowy oraz serca:
  • Karolinie Kary Brzuchalskiej z PrettyWellDone.pl/
  • Magdalenie Ostrowskiej – Ambasadorce Klubu Kobieta i Pieniądze.
 • Jeśli chcesz się wyróżnić wizualnie – znajdziesz u Niej pieczęcie do laku i stemple – Agnieszka Borek i Jej Stemplownia.pl/! Aga – dziękuję, że zawsze mogę na Ciebie liczyć. AVE!
 • Jeśli dość masz szafy, w której nic nie możesz znaleźć, zapraszam Cię do Katarzyny Gasparskiej i DressTheSuccess.com/, gdzie odnajdziesz biznesowy look. Kasiu, dziękuję za wszystkie spotkania i burze mózgów. Z Tobą mogę układać każde puzzle! 🙂
 • Prawniczka, która stworzyła przestrzeń ze zrozumiałymi paragrafami dla mam => Kinga Lalowicz z PrawoDlaMam.pl/. Kingo, dziękuję, że mimo odległości, mimo tak długiego horyzontu czasowego, nadal utrzymujemy łączność! A co ważniejsze, robisz niesamowitą robotę! Kibicuję! 🙂

 

Spotkania w ramach Moc Kobiet na Żywo!

W ubiegłym roku powstało miejsce spotkań sąsiedzkich Dwa Jelonki w Warszawie. MOC KOBIET, jako inicjatywa pro bono, korzysta z możliwości organizowania spotkań w przestrzeni udostępnianej dla mieszkańców Bemowa. Jestem warszawianką, tutaj mieszkam i tu płacę podatki. 🙂 Zatem organizuję spotkania dla kobiet, budując społeczeństwo przedsiębiorcze i obywatelskie. Cieszę się, że mogę zmieniać świat nie tylko przez Internet, ale pogłębiając nawiązane relacje, spotykając ludzi osobiście i tworząc przyjazne środowisko.

 

Cel jest jeden. Zmieniać świat na lepszy.

Przedsiębiorczość i współpraca.

Moc Kobiet współtworzy społeczeństwo przyszłości. Lepszej przyszłości. Takiej, w której chcemy widzieć szczęśliwymi nasze dzieci. Przyszłości, w której na starość będziemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, by wykorzystać potencjał naszego pokolenia i przekazaliśmy pochodnię idącym za nami.

Pomagając jednej osobie, już zmieniamy świat!

To motywuje.

 

Sylwia na dyżurze, czyli konsultacje biznesowe

W jubileuszowym dniu, podczas 9 spotkania Moc Kobiet na Żywo!, miały miejsce indywidualne konsultacje biznesowe, na które od dawna brakowało czasu w kuluarach. Postanowiłam dedykować na nie całe piątkowe wydarzenie.

Intuicja mnie nie zawiodła. Messenger czy telefony nie zastąpią możliwości omówienia twarzą w twarz całego wachlarza potrzeb, które rodzą się po drodze, jak: modele biznesowe, social media na kontach biznesowych a prywatne profile, strategia komunikacji marki, grupy docelowe, lejki sprzedażowe, strony lądowania, klucz wyszukiwania potencjalnych partnerstw biznesowych, narzędzia online, okładki do e-booków, pomysły na własny biznes itp.

Poza tym wspólna burza mózgów daje tyle spojrzeń, ile głów. Jeśli ktoś ostrzega przed pomysłem na biznes i inni są zgodni w krytycznym oglądzie sytuacji, znaczy, że warto faktycznie przyjrzeć się swojemu modelowi, nim włoży się w niego czas i pieniądze.

 

Wyjątkowy Dzień Kobiet 2018 w ramach Moc Kobiet na Żywo!

Z wielką pompą odbyło się natomiast świętowanie Dnia Kobiet. W sobotę 10 marca br. spotkałyśmy się w Dwóch Jelonkach w Warszawie. Zaprosiłam do współpracy wówczas aż 7 wspaniałych, przedsiębiorczych kobiet, które wzięły na siebie współudział w zbrodni. 😉 Nie uciekły przed wystąpieniem publicznym oraz każda z nich zorganizowała swoją część warsztatową.

Na spotkanie dojechały MOCarne KOBIETY z różnych stron Polski, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Pozytywnym oczywiście! <3

W dobry nastrój i networking wprowadziła nas Jadwiga Korzeniewska z Laboratorium Zmieniacza. Z kolei z prelegentkami przeszłyśmy przez tematy:

 • od tego, jak zarządzać swoimi nieruchomościami w zależności od potrzeb, planując zarówno powiększenie rodziny, jak i opuszczenie gniazda przez dzieci czy podróżnicze życie singla (Agnieszka Włodarczyk z wspomnianego już Terranum)
 • i własnej emerytury, by umieć spojrzeć na siebie w przyszłości jako na starszą panią, którą już dziś należy się zaopiekować, zapewnić jej to, czego dla niej pragniemy… (Katarzyna Wróblewska, Kancelaria Doradcy Podatkowego, wroblewska.pl/),
 • przez prezentacje dla B2B, ofertowanie za pomocą odpowiednio skonstruowanych prezentacji, w których nie prezentujemy produktu, ale nastawiamy się na potrzebę klienta, którą nasz produkt zaspokoi (Monika Tarnowska, professional freelancer)
 • i zarządzanie projektami niczym falą, czyli przechodzenie z zasobami tam, gdzie sytuacja tego wymaga oraz umiejętne kładzenie nacisku na projekty z większą szansą na sukces (Natalia Michałek, Fundacja Jestem w Drodze),
 • po rozważania o tym, jak być pewną siebie i fenomenalną kobietą (Monika Szadkowska, Kobietoteka.pl/)
 • oraz czy dajemy sobie prawo do przyjemności (Zofia Szypowska, Sex-Stories.pl).

 

Wyróżniające się warsztaty MOCarnych KOBIET z 2017 r.

Codziennie Zmotywowana

Koniecznym jest wspomnieć o niezwykłym spotkaniu z Joanną Religą (CodziennieZmotywowana.pl), która przeprowadziła nas przez 6 kroków każdego biznesu przed jego oficjalnym startem.

Praktyczna kosmetologia krok po kroku

Odbyły się niezwykłe warsztaty z Renatą Godlewską (wykł. WSIiZ oraz Mistrzynią Polski w Makijażu Profesjonalnym. Finalistką Mistrzostw Świata w Makijażu Profesjonalnym) i Ewą Sobolewską (wykł. WSZKiPZ), autorkami książki “Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Dłonie i paznokcie” (<= link do księgarni, możesz kliknąć, by zobaczyć). Na warsztatach był manicure, make-up i teoria koloru oraz książka!

Wizerunek ma MOC!

Niezapomniane spotkanie zapewniły nam Katarzyna Gasparska i Agnieszka Zela (razem prowadzą linkowane już wcześniej miejsce poświęcone stylowi i ubraniom). Podczas ich warsztatów był czas na analizę kolorystyczną, analizę sylwetki i tworzenie zestawów z własnych ubrań.

OKO na wydawnictwa i media

Spotkanie, po którym żałuję, że nie mam zdjęcia, są warsztaty o książce, które zorganizowałam z punktu widzenia, jaki możesz odnaleźć na: MocMedia.eu. 🙂

Zaskakujące, że bez szczególnego przypominania, zapraszania i promocji, musieliśmy łączyć na warsztatach stoły, by móc usiąść razem wokół jednej powierzchni, a ja z kolei spodziewałam się tego dnia dwóch, góra czterech osób.

Najważniejsze, że z warsztatów każdy wyszedł z własnym spisem treści na potencjalną książkę, którą – jeśli tylko by chciał – może napisać w oparciu o swoją wiedzę zdobytą w drodze studiów, pogłębiony zainteresowań czy ugruntowaną przez lata doświadczeń.

Podczas spotkania wspominałam o narzędziu do planowania contentu na stronę, zatem zapraszam do lektury krótkiego poradnika dotyczącego Answer the Public. Bardzo praktyczna kopalnia pomysłów na nowe treści!

 

Grupa wsparcia na Facebooku

Jest to codzienność, o którą opiera się społeczność Moc Kobiet.

MOC KOBIET – SPOŁECZNOŚĆ PRZEDSIĘBIORCZYCH LUDZI => tam znajdziesz:

1.) Cykliczne posty:

 • ogłoszenia dam pracę/szukam pracy (poniedziałki),
 • szukam partnera biznesowego/barteru (poniedziałki),
 • miejsce na pokazanie swojej oferty (wtorki),
 • okazję do zaprezentowania swojego miejsca w Internecie poza Facebookiem (środy),
 • blogowe link party (czwartki),
 • facebookowe link party (piątki),
 • miejsce na ogłoszenie wydarzeń/szkoleń/kursów (piątki),

 

2.) Na stałe:

 

Przykład wzorowej współpracy

Katarzyna Skolimowska z InspiracjeDlaSzkoly.pl/ razem z Marzeną Kud z FitSpirit.pl/ napisały i opublikowały wspólnie książkę, choć pochodzą z różnych miast!

 

Dołącz do nas 🙂

Dołączając do grupy, konieczne jest zapoznanie się z regulaminem zawartym na FB w jej opisie oraz udzielenie odpowiedzi na 3 pytania, które się wyświetlą.

 

Co robimy w zamkniętej grupie?

Dzielimy się swoją wiedzą, udostępniając każdą treść, która nie prowadzi do zakupu czy wymiany typu treść za adres mailowy, a także korzystamy, by poznać inne osoby oraz pomóc tym, którym jesteśmy w stanie.

Oceniaj swój sukces po tym, co dałeś innym, aby go osiągnąć.

[Dalajlama XIV]

 

Przy okazji chciałabym napisać poniżej kilka istotnych punktów:

 • Przystępując do link party, pamiętaj, by to nie stało się główną aktywnością. Przede wszystkim skup się na wzroście swojego biznesu. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, czytaj, pytaj, rozmawiaj.
 • Warto popracować nad ruchem organicznym na stronie. Link party nie załatwia sprawy. Sztucznym jego rozdmuchiwaniem sobie nie pomożesz. Lepiej skupić się na tworzeniu contentu, który doceni grupa docelowa.
 • Z link party trafiasz na przypadkowe osoby. To jedynie loteria. Lekko podrasuje wyniki w statystykach, ale tracisz energię, jeśli spodziewasz się spektakularnych efektów i klientów z losowych osób.
 • Rób przede wszystkim dobre social media i pochwal się nimi w link party. Nie życzę nikomu tracenia czasu na coś, co nie zasługuje na taką uwagę.
 • W link party czy w postach z ofertami, czy z prezentowanymi innymi miejscami w sieci szukaj ewentualnych partnerów biznesowych z podobnymi grupami docelowymi, podglądaj, odwiedzając inne strony na Facebooku.
 • Wypatruj dobrych pomysłów i implementuj je na swoje pole.

 

Grupa wsparcia MOCarnych jest, by się poznać i uczyć, by wzrastać. Obecnie przekroczyła 3,6 tys. osób i ok. 94% z nich to kobiety. 🙂

Jeśli chcesz dołączyć, zapraszam serdecznie => KLIKNIJ TUTAJ!

 

Współpraca => kategoria wpisów The Guests

? Nie musisz być ani blogerką, ani właścicielką firmy. Propozycja ta jest otwarta dla wszystkich => jeśli chcesz napisać tekst gościnny w jednej z kategorii blogowych:

 • biznes,
 • motywacja i organizacja,
 • narzędzia,
 • zdrowie i medycyna

i przy okazji dać się poznać, zaoferować jakąś radę swoim artykułem, wnieść coś wartościowego, dobrego w życie innych kobiet – zapraszam.

Napisz do mnie!

 

PS. Pliki do pobrania za free

Ponieważ staram się, aby Moc Kobiet była miejscem pomocnym w praktyce, powstała również podstrona z plikami do pobrania za darmo. Gdy tylko dysponuję czymś, czym mogę się podzielić, wzbogacam tym naszą bibliotekę plików. Możesz tam wejść z pozycji menu głównego lub bezpośrednio przez ten link => https://mockobiet.eu/pliki/

 

Serdeczności <3