Blog updates

Latest news & updates
Health & Medicine

Grejpfrut i utrata wagi

23 czerwca 2015

Najzdrowszy owoc cytrusowy

Grejpfrut i jego zbawienny wpływ dla organizmu to nie mit! Tegoroczne badania przeprowadzone przez Nutrition and Metabolic Research Center (w Scripps Clinic) są potwierdzeniem, że wprowadzenie tego owocu lub jego soku do diety prowadzi do utraty wagi.

Co więcej, naukowcy wskazują na fizjologiczny związek między grejpfrutem a insuliną. Ich zdaniem właściwości chemiczne tego owocu obniżają poziom insuliny we krwi, co powinno skłonić osoby z nadwagą do odchudzania.

Zdrowy dla cukrzyków

O dobroczynnym wpływie soku grejpfrutowego powinni zatem dowiedzieć się chorzy z cukrzycą, dla których zaburzenia metaboliczne są codzienną udręką.

Mniejszy wyrzut insuliny do krwi po posiłku, to skuteczniejsze przetwarzanie spożytej żywności przez organizm. To więcej energii dla niego i mniejsze zapasy odkładanego tłuszczu.

Otyłość a ryzyko wielu groźnych chorób

Obecnie otyłość jest problemem społecznym. Na przykład National Center for Health Statistics odnotowało, że aż 64% dorosłych Amerykanów twierdzi, że ma nadwagę lub jest osobą otyłą.

Z kolei z nadwagą i otyłością wiąże się wyższe ryzyko wystąpienia wielu chorób zagrażających nawet życiu, przykładowo: chorób układu krążenia, raka, cukrzycy, nadciśnienia, bezdechu podczas snu, zapalenia stawów lub zaburzeń czynności wątroby.

Polecam!

Warto zatem wybierać grejpfruty, jako najzdrowsze cytrusy. Namawiam, by pić świeże soki z tych owoców.

Wprowadzając tak niewielkie urozmaicenie w codziennej diecie, możemy zacząć tracić nadmiar kilogramów, a to wprost przełoży się na nasze korzyści zdrowotne.

(Źródło: http://www.medicalnewstoday.com/releases/5495.php.)

(Fot. Alexandre Normand, flickr.com, CC BY 2.0)

Zapisz

Sylwia Chrabałowska
Mam na imię Sylwia i jestem Kobietą Mocy, która od 20 lat motywuje innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Moją misją jest sprawienie, byś uwierzyła, że masz moc sprostać wyzwaniom, które stawia przed Tobą życie i że jesteś w stanie realizować własne marzenia, godząc obowiązki rodzinne z zawodowymi. Co najważniejsze - pragnę, by każda kobieta była szczęśliwa, bez względu, jaką drogę wybiera. Ważne, byś i Ty ją znalazła :-).