Blog updates

Latest news & updates
Health & Medicine

ZOBACZ, ile cukru jest w napojach

26 lipca 2015

Natrafiłam na to zdjęcie na fan page’u TLC Polska. Jeśli ktoś jeszcze tego nie widział – udostępniam

Jest to tablica, do której przyczepiono opakowania z popularnymi napojami, jakie często piją dzieci. Pod każdym opakowaniem zawieszono przezroczystą torebeczkę z kryształkami cukru. Każda torebeczka jest przyporządkowana do danego napoju, pod którego opakowaniem się znajduje. Ilość skrystalizowanego cukru w każdej torebeczce odpowiada ilości cukru rozpuszczonego w każdym napoju.

Woda bezsmakowa jest bez cukru, ale smakowa już go zawiera!

Na pierwszym miejscu jest butelka bezsmakowej wody, później zawieszono opakowania po różnych napojach => kolejno: czekoladowego mleka, soku wieloowocowego, pomarańczowego napoju gazowanego z puszki, popularnego napoju energetycznego, niewinnej z pozoru mrożonej herbaty cytrynowej i na końcu wszechobecnej małej puszki coli.

Prezentowana tablica została prawdopodobnie przygotowana dla dzieci na szkolny korytarz. Jestem tego samego zdania, co TLC Polska, to prawdziwe must have każdej szkoły!

(źródło: https://www.facebook.com/TLCPolska/photos/a.181228225222851.45140.156834717662202/1000618753283790/?type=1&fref=nf)

Zapisz

Sylwia Chrabałowska
Mam na imię Sylwia i jestem Kobietą Mocy, która od 20 lat motywuje innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Moją misją jest sprawienie, byś uwierzyła, że masz moc sprostać wyzwaniom, które stawia przed Tobą życie i że jesteś w stanie realizować własne marzenia, godząc obowiązki rodzinne z zawodowymi. Co najważniejsze - pragnę, by każda kobieta była szczęśliwa, bez względu, jaką drogę wybiera. Ważne, byś i Ty ją znalazła :-).