Blog updates

Latest news & updates
Private Zone

Inteligencja rozwojowa – zobacz opowieść o tym, jak kombinuje młodsza siostra

16 czerwca 2016
inteligencja rozwojowa

Inteligencja rozwojowa to mój prywatny termin na cudowne, dziecięce kreatywne radzenie sobie z własnymi problemami, a także słodkie stawianie na swoim :-D.

 

(fot. Image Editor, flickr.com, CC BY 2.0)

Wprowadzenie:

Czwartkowy poranek, godzina 7:20. Córka zawieruszyła gdzieś blokadę na koło hulajnogi, ale nie wychodzi z domu, ponieważ szuka owej zguby. Bardzo nie chce oddawać swojego sprzętu dozorcy w szkole. Straciła już 5 minut na poszukiwaniach. Niestety nie wie, gdzie ostatnio położyła blokadę.

Po drodze zrobiła nawet wywiad śledczy u mamy. Podczas grzecznego przesłuchania dała do zrozumienia, że to może rodzicielka poczuje się winna za zaistniałą sytuację, gdyż dwa dni wcześniej przeprowadziła gruntowne pranie wszystkich jej toreb, plecaków i worków sportowych. Córka nic nie ugrawszy tą drogą, wymyśliła coś innego…

Starsza siostra ma największą hulajnogę z dostępnych na rynku, bo jest tak wysoka, że jeździ na hulajnodze dla dorosłych. Z takim sprzętem można iść do dozorcy przez szkołę, hę?

Dialog

M.: Pożyczysz mi swoją hulajnogę?

S.: Nie ma mowy, zniszczysz mi ją.

M.: Proszę cię, moja stoi pod rowerkiem N. i pod deskorolką, jak zacznę to wyciągać, to narobię hałasu. Twoja jest w szafie, wyjmę ją cichutko.

S.: Ale to bez sensu, dasz radę.

M.: Nie, uwierz mi, słowo, na mojej hulajnodze stoi cała góra sprzętu, wszystkich obudzę!

S.: Dobra, ale mi jej nie zniszcz, bo ci nogi urwę…

M.: Dzięki!

Wnioski obserwatora:

Przyglądałam się temu procesowi z boku. Może faktycznie chodziło tylko o problem z wystawieniem sprzętu, którym zastawiono hulajnogę dziecka. Może to ja się czepiam?!

Ale z drugiej strony M. mogła przyjść i powiedzieć: Mamo, wyjmiesz mi hulajnogę? Jednak nie przyszła. I chyba dlatego swoją średnią córkę, która za miesiąc będzie również nastolatką podejrzewam o inteligencję rozwojową ;-).

Teraz ma IQ 120 (wiem, bo raptem 2 tygodnie temu odbierałam badania i opinię w poradni pedagogiczno-psychologicznej, gdzie zdiagnozowano u niej dysleksję). Strach się bać, co będzie jak jeszcze trochę poćwiczy. Inteligencja rozwojowa może być niebezpieczna dla otoczenia! 😉

Jeśli ciekawią Cię moje perypetie domowe, zapraszam do lektury pod poniższe linki:

Życzę udanej zabawy! 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Sylwia Chrabałowska
Mam na imię Sylwia i jestem Kobietą Mocy, która od 20 lat motywuje innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Moją misją jest sprawienie, byś uwierzyła, że masz moc sprostać wyzwaniom, które stawia przed Tobą życie i że jesteś w stanie realizować własne marzenia, godząc obowiązki rodzinne z zawodowymi. Co najważniejsze - pragnę, by każda kobieta była szczęśliwa, bez względu, jaką drogę wybiera. Ważne, byś i Ty ją znalazła :-).