Inteligencja rozwojowa – zobacz opowieść o tym, jak kombinuje młodsza siostra

  inteligencja rozwojowa

  Inteligencja rozwojowa to mój prywatny termin na cudowne, dziecięce kreatywne radzenie sobie z własnymi problemami, a także słodkie stawianie na swoim :-D.

   

  (fot. Image Editor, flickr.com, CC BY 2.0)

  Wprowadzenie:

  Czwartkowy poranek, godzina 7:20. Córka zawieruszyła gdzieś blokadę na koło hulajnogi, ale nie wychodzi z domu, ponieważ szuka owej zguby. Bardzo nie chce oddawać swojego sprzętu dozorcy w szkole. Straciła już 5 minut na poszukiwaniach. Niestety nie wie, gdzie ostatnio położyła blokadę.

  Po drodze zrobiła nawet wywiad śledczy u mamy. Podczas grzecznego przesłuchania dała do zrozumienia, że to może rodzicielka poczuje się winna za zaistniałą sytuację, gdyż dwa dni wcześniej przeprowadziła gruntowne pranie wszystkich jej toreb, plecaków i worków sportowych. Córka nic nie ugrawszy tą drogą, wymyśliła coś innego…

  Starsza siostra ma największą hulajnogę z dostępnych na rynku, bo jest tak wysoka, że jeździ na hulajnodze dla dorosłych. Z takim sprzętem można iść do dozorcy przez szkołę, hę?

  Dialog

  M.: Pożyczysz mi swoją hulajnogę?

  S.: Nie ma mowy, zniszczysz mi ją.

  M.: Proszę cię, moja stoi pod rowerkiem N. i pod deskorolką, jak zacznę to wyciągać, to narobię hałasu. Twoja jest w szafie, wyjmę ją cichutko.

  S.: Ale to bez sensu, dasz radę.

  M.: Nie, uwierz mi, słowo, na mojej hulajnodze stoi cała góra sprzętu, wszystkich obudzę!

  S.: Dobra, ale mi jej nie zniszcz, bo ci nogi urwę…

  M.: Dzięki!

  Wnioski obserwatora:

  Przyglądałam się temu procesowi z boku. Może faktycznie chodziło tylko o problem z wystawieniem sprzętu, którym zastawiono hulajnogę dziecka. Może to ja się czepiam?!

  Ale z drugiej strony M. mogła przyjść i powiedzieć: Mamo, wyjmiesz mi hulajnogę? Jednak nie przyszła. I chyba dlatego swoją średnią córkę, która za miesiąc będzie również nastolatką podejrzewam o inteligencję rozwojową ;-).

  Teraz ma IQ 120 (wiem, bo raptem 2 tygodnie temu odbierałam badania i opinię w poradni pedagogiczno-psychologicznej, gdzie zdiagnozowano u niej dysleksję). Strach się bać, co będzie jak jeszcze trochę poćwiczy. Inteligencja rozwojowa może być niebezpieczna dla otoczenia! 😉

   

  Jeśli ciekawią Cię moje perypetie domowe, zapraszam do lektury pod poniższe linki:

   

  Życzę udanej zabawy! 🙂

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz