Blog updates

Latest news & updates
Narzędzia

Jak szybko poprawić widoczność strony w sieci?

22 września 2016
Jak szybko poprawić widoczność strony w sieci

Jeśli masz na przykład bloga od niedawna i zastanawiasz się, jak szybko poprawić widoczność strony w sieci, to jesteś w dobrym miejscu. Choć jeszcze Google nie indeksuje twojej strony, możesz przyspieszyć ten proces. Ponadto jeśli strona istnieje już dłużej, a ty chcesz informować świat o swoich kolejnych publikacjach, znam na to równie szybki sposób ;-).

Krok 1. Nowa strona? => Poinformuj Google o adresie URL

Zanim twoje linki zaczną ściągać ruch, minie przynajmniej kilka dni. Po co czekać. Zrób to ręcznie. Kliknij w poniższą ścieżkę:

https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?pli=1

Zobaczysz takie oto okno:

indeksowanie-strony-przez-google

W rubrykę dla adresu URL podaj pełną ścieżkę zawierającą “http://” + “nowanazwabloga.eu”. Kliknij, że nie jesteś robotem i wyślij zgłoszenie do Google. KONIEC 😀

Krok 2. Publikujesz? Jak szybko poprawić widoczność strony w sieci? => Daj znać rekinowi 😉 o nowościach na blogu czy o kolejnym swoim podcaście!

Jest to całkowicie darmowe narzędzie! Wejdź na stronę: http://feedshark.brainbliss.com/. Uzupełnij rubryki, kliknij wyślij i ciesz się wysłaną aktualizacją za każdym razem, gdy publikujesz :D.

Tutaj jest dostępny regulamin: http://feedshark.brainbliss.com/, a rekin wygląda tak 😉

  1. Wypełniasz dane o stronie => nazwa, opis, adres
  2. Odhaczasz, w których serwisach ma być zasysana informacja o Twojej publikacji
  3. Potwierdzasz, że nie jesteś robotem i akceptujesz regulamin oraz zatwierdzasz decyzję.

UWAGA => Najlepiej pewnie będzie, gdy zaznaczysz wszystkie serwisy. Jednakże potem odhacz jedną stronę => nie zaznaczaj hophunt.com, bowiem ta strona została zgłoszona jako dokonująca ataków, więc po co wiązać z nią swojego bloga. Si? 😉 

step7

TERAZ robisz Klik => i KONIEC 😀

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Sylwia Chrabałowska
Mam na imię Sylwia i jestem Kobietą Mocy, która od 20 lat motywuje innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Moją misją jest sprawienie, byś uwierzyła, że masz moc sprostać wyzwaniom, które stawia przed Tobą życie i że jesteś w stanie realizować własne marzenia, godząc obowiązki rodzinne z zawodowymi. Co najważniejsze - pragnę, by każda kobieta była szczęśliwa, bez względu, jaką drogę wybiera. Ważne, byś i Ty ją znalazła :-).