Blog updates

Latest news & updates
Narzędzia

Jak usunąć link dodawany do domeny i podstron typu “?v=9b7d173b068d”?

17 listopada 2018

Możliwe, że obserwujesz u siebie od pewnego czasu niezidentyfikowane rozszerzenie domeny oraz linków swoich podstron i nie wiesz, jak usunąć link tak dziko wkradający się na twoje pole?

Chcesz udostępnić artykuł, przekierować kogoś szybko do siebie i obserwujesz, jak w niewytłumaczalny sposób do twojej prostej nazwy dokleja się krzaczasty ogon znaków. Bardzo możliwe, że ów wygląda właśnie tak:

?v=9b7d173b068d

i po kresce ukośnej niemal w magiczny sposób zamyka każdy link pochodzący z twojej strony. O co chodzi i jak się go pozbyć? Niektórzy mówią na to zmienna get. Inni dziwny link czy zmienna. Już wyjaśniam.

Geolokalizacja od wtyczki WooCoommerce

Niektóre strony, nawet jeśli nie są połączone ze sklepami internetowymi, przez to na jakich szablonach WordPressa zostały zbudowane, wymagają instalacji wtyczki WooCommerce. Ty również korzystasz z tej wtyczki?

Siłą rzeczy e-commerce ma związek z lokalizacją prowadzonej sprzedaży. Stąd uruchomiona funkcja geolokalizacji jest automatycznym ogonem, który jest doklejany zarówno do podstawowej nazwy strony, jak i wszystkich możliwych linków, które tworzymy, pisząc na przykład artykuły blogowe.

Jak skasować dziwny link doklejający się do nazwy naszej strony?

  1. Wejdź do kokpitu swojej strony.
  2. Kliknij w lewym panelu w WooCommerce.
  3. Wybierz funkcję “Ustawienia”
  4. Na środku sprawdź, by “Domyślna lokalizacja klienta” była wyłączona, czyli jak na poniższym zdjęciu => “Brak domyślnej lokalizacji”. Wprowadzenie powyżej “Kraju” nie wpływa na nasz dziwny link. 😉 Można spokojnie zostawić swoje położenie.

geolokalizacja woocoommerce

Ogon zanieczyszczający twoje linki zniknie, jak tylko zapiszesz w ustawieniach wtyczki wprowadzone zmiany! W ten sposób możesz usunąć link, który ci przeszkadza.

Powodzenia 🙂

Sylwia Chrabałowska
Mam na imię Sylwia i jestem Kobietą Mocy, która od 20 lat motywuje innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Moją misją jest sprawienie, byś uwierzyła, że masz moc sprostać wyzwaniom, które stawia przed Tobą życie i że jesteś w stanie realizować własne marzenia, godząc obowiązki rodzinne z zawodowymi. Co najważniejsze - pragnę, by każda kobieta była szczęśliwa, bez względu, jaką drogę wybiera. Ważne, byś i Ty ją znalazła :-).