Blog updates

Latest news & updates
Private Zone

Liebster Award 2016 i 2 nominacje

6 października 2016

Od jakiegoś czasu krąży wśród blogerów łańcuszek znany pod nazwą Liebster Award. Idea prosta – poznajmy się! Przy dobrze wymyślonych pytaniach może powstać nawet ciekawy wywiad.

Tak się złożyło, że nominacje Liebster Award 2016 otrzymałam od dziewczyn z Mocy Kobiet ;-). Najpierw od Kamili – pilota wycieczek i miłośniczki włoskiej kawy, która jest bez pamięci zakochana w słonecznej Italii (Traveloveit.com), a później od Natalii – nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego, która uwielbia książki i podobnie jak Kamila jest kawoszką (Kakaludek.com). [A ja to może nie kawoszka? Kawoszka, kawoszka…]

Postaram się zatem sprostać wyzwaniu i odpowiedzieć na wybrane pytania. Na końcu wpisu umieszczam listę nominowanych do Liebster Award 2016. Zgodnie z zasadami muszę wytypować przynajmniej 5 kolejnych osób (maks. 11) i nie mogą to być ci, od których otrzymałam nominację.


Opowiem o Autorce jednego z nominowanych przeze mnie blogów

Moc Kobiet jest społecznością i to nie są puste słowa. Chciałabym przedstawić Ci Annę, która jest jedną z dzielnych babek, prowadzących swój biznes na obcasach. Anna jest architektką z ogromną wiedzą i niesamowitą wyobraźnią.

W dzisiejszym świecie nie ma biznesu bez Facebooka, zatem Anna prowadzi swój fanpage, gdzie możesz być z Nią w stałym kontakcie => Z architekturą i designem w tle. Ponadto na jej blogu => EnPlan.pl/blog dostaniesz jeszcze więcej architektury i wiedzy. 😀

Co więcej? Anna ma niesamowitą bibliotekę stylów na Pintereście. Jak myślisz, czy przynajmniej raz w życiu będziesz chciała zrobić remont? Tak. Będziesz chciała. To co? Może jednak warto inspirować się od najlepszych. 😉

Zapraszam do świata jednej z MOCarnych KOBIET – Anna Popławska z EnPlanu!

liebster-award-2016-discover-new-blogs


Zapraszam teraz do lektury na mój temat. 🙂 [Ufff, jak dobrze, że przewidziałam w Tygodniku dział PRIVATE ZONE. 😉 ]

Pyta Kamila

Jak zaczęła się Twoja przygoda z blogowaniem?

Blogować zaczęłam dziesięć lat temu na blox.pl. Wtedy większość blogów była taka sama. Jeśli ktoś chciał się wyróżnić, musiał umieć podstawy HTML, by chociażby wiedzieć, jak zmieniać style, by móc się wyróżnić w masie blogowej, która powiększała się z prędkością światła.

Mój pierwszy blog był o Warszawie, ale narosło tyle podobnych do siebie miejsc ze zdjęciami stolicy, że nie widziałam sensu w kontynuowaniu tego projektu. Drugim, równolegle prowadzonym miejscem, była wirtualna szuflada, którą po pewnym czasie skasowałam. Powstał również blog Redaktorka, ale nie miałam do niego serca, by poprowadzić go dłużej niż chwilę.

Z uwagi na moje doświadczenie zawodowe (o tym więcej znajdziesz tutaj), niemal dwa lata temu powołałam do życia blog ekspercki Health & Medicine, bo zdrowie jest najważniejsze. Później na potrzeby swojego małego biznesu fashion powstał blog Na zapleczu. W niedługim czasie powstała w mojej głowie idea Mocy Kobiet i postanowiłam, że jej platformę zasilę na start zasobami z tamtych miejsc. Przekierowałam ruch ze starych adresów, a Ty masz teraz, co czytać ;-).

Które z odwiedzonych przez Ciebie miejsc w podróży wywarło na Tobie największe wrażenie?

Chyba największe wrażenie zrobiło na mnie Nazaré w Portugalii. Miasto zawieszone na skraju urwiska – między niebem a oceanem… Pyszne sardynki tam podają 🙂

nazare-amaianos
Nazaré, amaianos, flickr.com, CCBY2.0

Jaka jest Twoja ulubiona książka?

Mam masę ulubionych książek. Każda, która zrobi na mnie wrażenie wskakuje na tę listę! Nie jestem w stanie wymienić jednej ani wymienić kilku, bez szkody dla pozostałych. Zatem nie podam żadnej.

Nie! Wiem – podam pierwszą ulubioną! To była “Karolcia” Marii Krüger, bowiem od dziecka marzyłam o tym, że wszystko jest możliwe, o czym tylko sobie pomyślę.

Kto lub co Cię inspiruje?

Ludzie:

 • którzy się nie poddają przeciwnościom losu
 • którzy wiedzą, czego chcą
 • którzy przekraczają siebie
 • którzy pozostają sobą i nie boją się kochać. 🙂

Jak radzisz sobie ze stresem?

Ostatnio zauważam, że o dziwo stresuję się mniej niż bym się spodziewała. Patrzę na siebie z boku i stawiam siebie w tej samej sytuacji na przykład 15 lat wcześniej. Zawał serca murowany! A dziś? Nie robi to na mnie wrażenia lub jedynie uśmiecham się do siebie.

Jednak jeśli sytuacja jest faktycznie nerwowa, to wychodzę na dwór. Świeże powietrze nawet w otwartym oknie czy na balkonie to dla mnie najlepsze szybkie ostudzenie emocji.

Nauczyłam się czekać… Jeśli jakaś wiadomość budzi we mnie kontrowersje, czekam. Jeśli nadal po paru dniach mam taki sam stosunek do sprawy, odpisuję, starając się zachować tak delikatnie, jak tylko jestem w stanie. Nie pozwalam sobie na szybkie odpowiedzi w nerwach.

Co jest Twoją największą pasją?

Mam nadzieję, że to nie zabrzmi jak banał, ale w tej chwili Moc Kobiet. Poza tym uwielbiam sztukę pod każdą postacią, czy to malarstwo, moda czy literatura.

Marzy mi się…

… życie rentiera. 😉

Nie mogłabym żyć bez…

… moich dzieci.

dzieci 1


Pyta Natalia

W jaki sposób najlepiej wypoczywasz?

Kiedy jestem sama w domu lubię sobie zrobić domowe SPA. Wybieram towarzystwo spokojnej muzyki i dobrej książki. Poza tym uwielbiam długie spacery przez miasto oraz wyprawy do lasu.

I zawsze mniej się męczę, jeśli robię coś nie dlatego, że muszę, ale dlatego, że chcę. Działanie w zgodzie ze sobą sprzyja wypoczynkowi.

Co jest Twoim “comfort food” –  jedzeniem poprawiającym nastrój?

Zdecydowanie czekolada!

Jaki był Twój ulubiony przedmiot w szkole?

Nie umiem się zdecydować – kolejność nie ma tu znaczenia: matematyka, język polski, chemia, biologia, plastyka, historia sztuki, wychowanie fizyczne.

Co było Twoim przysmakiem dzieciństwa?

Uwielbiałam kompot z jabłek z goździkami i faworki. Ale bez obaw, u mnie w domu nie podawano tego na stół równocześnie!

Jak wygląda Twój przepis na idealny wieczór?

Dobre kino lub dobra książka albo świetne towarzystwo drugiej osoby. 🙂

Gdybyś mogła zamieszkać w dowolnym miejscu na ziemi, to gdzie by to było?

Szczerze? Nie wiem. Jestem związana z Warszawą, bo tu urodzili się moi dziadkowie, tu są moje korzenie. Jednak nie miałabym problemu z przeprowadzką w inne miejsce, o ile tu pozostałby mój dom, do którego zawsze mogłabym wrócić.


liebster-award

Nominowani do Liebster Award 2016:

 1. Enplan.pl/blog
 2. Lalomama.pl
 3. Simplygoodlife.pl
 4. Mietawkapeluszu.pl
 5. Olbrzymka.blogspot.com
 6. Supercopy.pl
 7. Karkapisarka.blogspot.com
 8. Cytryniaki.blogspot.com
 9. Barwne-paznokcie.blogspot.com
 10. Zapiski.graymoka.pl
 11. Zamglonaiw.blogspot.com

NIE PYTAM Nominowanych do Liebster Award 2016

ŁAŃCUSZEK JEST PRZEKAZYWANY Z BŁĘDAMI i to z winy samego autora. Bowiem w zasadach nie ma słowa o tym, że trzeba zadać 11 pytań nominowanym, a twórca sam to zrobił we wzorcowym poście. Odniosę się do oficjalnych zasad Liebster Award 2016. Każdy ma całkowitą dowolność w przytoczeniu 10 dowolnych faktów o sobie, może napisać to, co do Niego pasuje najlepiej do opublikowania na jego blogu i to też nie jest konieczne.

Co więcej, nie musisz się w to bawić. Swój wpis popełniłam jedynie ze względu na dziewczyny z Mocy Kobiet, które mnie nominowały. Zależało mi również, by opowiedzieć o Ani Popławskiej, bo jest cudowną osobą, wartą poznania i obdarzenia Ją zaufaniem. Zatem choć jestem przeciwna wszelkim łańcuszkom, tym razem przyświecał mi wyższy cel i osobiste uprzedzenia do takich wątpliwych zabaw schowałam do kieszeni.

Mam nadzieję, że nominowane blogi również skorzystają i Ty poznasz kawałek Internetu, do którego jeszcze nie zaglądałaś, a który sama odkryłam na potrzeby niniejszego wpisu.

Zatem wypełniłam założenia Liebster Award 2016 – odkryłam nowe blogi!

pinterest-torotla2016

rules-liebster

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Sylwia Chrabałowska
Mam na imię Sylwia i jestem Kobietą Mocy, która od 20 lat motywuje innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Moją misją jest sprawienie, byś uwierzyła, że masz moc sprostać wyzwaniom, które stawia przed Tobą życie i że jesteś w stanie realizować własne marzenia, godząc obowiązki rodzinne z zawodowymi. Co najważniejsze - pragnę, by każda kobieta była szczęśliwa, bez względu, jaką drogę wybiera. Ważne, byś i Ty ją znalazła :-).