Blog updates

Latest news & updates
Private Zone

Made in China i ból zębów

12 kwietnia 2016
Made in China i ból zębów - dental pain
Na FB, a dokładniej na stronie List Posts, która jest poświęcona sztuce i naukom humanistycznym opublikowano wszywkę z ubrania, z informacją rodzaju włókien w tkaninie.

madeinchina_dentalpain

“I have dental pain”

Nie zwracamy na nie uwagi. Do napisów made in China przywykliśmy. Jednakże tu pracownik szwalni zawarł swój osobisty manifest do świata. Żart? Wątpię. Nie wiem. Trudno to rozsądzić…

Może to bardzo biedna osoba, która naprawdę cierpi na bóle zębów i już nie wie, jak się wyrwać z fabryki, na którą jest skazana?

Odjąć kamyczek od kamyczka, a w woreczku będzie mniej…

Nie zbawimy całego świata, ale jeśli możemy swoją używaną odzież ufarbować i przywrócić jej dawną świetność, zbyt szeroką sukienkę zwęzić u krawcowej lub zwyczajnie nabyć ciuch w dobrym stanie ze starych kolekcji w niszowym butiku a nie w sklepie sieciowym, to ja jestem na tak.

Między innymi ze względu na rzesze niewolników pracujących dla wielkich koncernów, które prześcigają się w produkcji nowości na kolejny sezon, kiedy my jeszcze nie zdążyliśmy skonsumować poprzednich dostaw. Właśnie dlatego…

PS.

Przepis na domowe farbowanie spodni za 4 zł znajdziesz tutaj:

=> Domowy sposób na przedłużanie życia wyblakłym ubraniom

Zapisz

Zapisz

Sylwia Chrabałowska
Mam na imię Sylwia i jestem Kobietą Mocy, która od 20 lat motywuje innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Moją misją jest sprawienie, byś uwierzyła, że masz moc sprostać wyzwaniom, które stawia przed Tobą życie i że jesteś w stanie realizować własne marzenia, godząc obowiązki rodzinne z zawodowymi. Co najważniejsze - pragnę, by każda kobieta była szczęśliwa, bez względu, jaką drogę wybiera. Ważne, byś i Ty ją znalazła :-).