Nasze dłonie są jak wizytówka => szczególnie istotna w biznesie!

  Oto 4 elementy, które składają się na nienaganny wygląd dłoni

   

  1.     Czystość

  Oczywistością jest higiena rąk i ich odpowiednio częste mycie. Od dziecka słyszymy nieśmiertelne pytanie „czy umyliście ręce przed jedzeniem?” – zatem pewne nawyki już nabyliśmy.

  2.     Delikatność

  Na spotkaniu biznesowym, nim nasz partner przy stole będzie miał szansę zacząć podziwiać wymyślny wzór namalowany na paznokciach, poczuje wpierw dotyk naszej skóry podczas uścisku dłoni.

  Zatem rada: nie zapominaj o odpowiednim nawilżeniu skóry dłoni, aby w dotyku była delikatna i miękka. Jest to niezwykle trudne zadanie, jeśli masz skórę wrażliwą i za tobą jest akurat maraton mycia okien.

  Pamiętaj przy domowych porządkach o rękawiczkach ochronnych, które zabezpieczą twoje ręce przed spustoszeniem, jakich mogą dokonać zarówno środki chemiczne, jak i wystające elementy czyszczonych powierzchni.

  3.     Zadbany wygląd

  Niedopuszczalnym jest, aby twoje paznokcie nosiły na sobie resztki lakieru.Jeśli manicure okazał się nietrwały, lepszym rozwiązaniem jest szybko zmyć go przed wyjściem i pójść na spotkanie z naturalnymi paznokciami.

  Ewentualnie można położyć jedną warstwę bezbarwnej odżywki, która wyschnie dosłownie w parę chwil. Jeśli nawet miałoby się zdarzyć, że położymy ją nierówno czy gdzieś nam się rozetrze po drodze na którymś palcu, to i tak nie będzie tego widać, a i tak dłonie zostaną uratowane, ponieważ paznokcie będą błyszczały, a nie straszyły obdrapanym stylem zaniedbanej gimnazjalistki, który nam nie przystoi.

  Idealną sytuacją jest manicure położony równo na płytce paznokcia od jej brzegu do brzegu 🙂.

  4.     Przyjemny zapach

  Jest to ostatnia aspekt, który składa się na piękne dłonie. Jeśli palisz papierosy, powstrzymaj się przed tą czynnością przynajmniej na pół godziny przed spotkaniem. Uwierz mi – osoby, które nie palą tytoniu, są bardzo wyczulone na jego zapach.

  Ponadto u wieloletnich palaczy mogą pojawić się żółte przebarwienia na dłoniach, sprawdź, czy ty takich nie masz? Jeśli zauważasz różnicę w zabarwieniu skóry na palcach dłoni, spróbuj wyrównać koloryt sokiem z cytryny lub roztworem sody oczyszczonej. Później dokładnie umyj ręce i nakremuj je.

  Powinno pomóc :-).

   

  (fot. Zhao, flickr.com, CCBY2.0)

  PS. Jeśli czytasz o wizerunku w biznesie, to będziesz zainteresowana moją propozycją. Pomyśl przez chwilę o sobie. Tak, mam dla Ciebie propozycję :-).

  Zapisz