Blog updates

Latest news & updates
Private Zone

Pomysł na wakacje rodzinne w Polsce

25 sierpnia 2016
pomysł na wakacje rodzinne w Polsce

Nie ma to jak dobry pomysł na wakacje rodzinne w Polsce. Jednak jestem mamą trzech córek. Do kompletu mam sunię o wadze oscylującej ok. 20 kg. Zaplanowanie wakacji dla 5-osobowej rodziny z psem bywa wyzwaniem ;-).

pomysł na wakacje rodzinne nad morzem
Jastarnia – to był mój pomysł na wakacje rodzinne w Polsce 😀

Kryteria wyszukiwania miejsc na wypoczynek

1. Bezpieczne i ciekawe miejsce dla dzieci

Obecnie wiele ośrodków stara się o przychylność dla rodzin z dziećmi, na przykład organizując im place zabaw. (Choć jeszcze w tym roku znajomym znajomych odmówiono noclegu, ponieważ byli z dzieckiem.)

1.1. Liczba dzieci

Problematyczne staje się posiadanie dzieci w liczbie przekraczającej magiczną dwójkę. Wskazanie w wyszukiwaniu 2+3 odsiewa tysiące miejsc noclegowych, również drewnianych domków kempingowych :(, w których nie przewidziano, że ktoś może chcieć przyjechać w większym gronie.

2. Zwierzęta

Kolejnym sitem, które warto włączyć w wyszukiwarce, jest akceptowanie przez ośrodek zwierząt. Tu niestety również odpadnie wiele miejsc.

2.2. Waga psa

W tym roku po raz pierwszy spotkałam się z pobieraniem opłat w zależności od wagi zwierzaka: do 5kg, 5-10kg, 10-15 kg i od 15kg w górę :D. Dla mnie to niezwykła zależność…

Niestety choć za pieska płaciłam, nie mogłam zostawić go w ośrodku [sic!], przez co byłam skazana na plażowanie poza granicami miejscowości. Z wózkiem, sprzętem plażowym, zapasami żywności i wody, maszerowaliśmy prawie 3 km, choć do morskich fal było zaledwie 500 m dla wczasowiczów bez piesków. Szkoda… W każdym razie samo mieszkanie w bungalowie, było super!

3. Cena

Bez wątpienia koszt wakacji wzrasta w zależności od liczby osób, które na nie jadą ;-).

Dla pięcioosobowej rodziny cena jest istotnym elementem, ponieważ:

jeśli 50zł/os. * 5 = 250zł/dzień,

to tydzień za nocleg wynosi 1750zł + (wyżywienie * 5)

Porównując koszt rodziny z jednym dzieckiem, ich tydzień pobytu wyniesie 1050zł + (wyżywienie * 3). Mogę założyć, że w cenie noclegu 5-osobowej rodziny rodzina 3-osobowa zamknie koszt noclegu z wyżywieniem.

Zatem cieszcie się póki jeszcze macie jedną pociechę i korzystajcie nawet z weekendowych wypadów – nigdy nie będzie tak tanio, jak teraz ;-).

4. Miejsce

OK, zakładam, że od początku mamy pomysł na wakacje rodzinne w Polsce, to znaczy wiemy, w którą stronę chcemy jechać – jeziora, góry czy morze?

W każdym razie z tak przesianymi ofertami noclegów można się już konkretnie zastanowić nad regionem oraz którą miejscowość sprawdzamy w pierwszej kolejności. Gdzie jest najładniej, który zakres cen akceptujemy i czy w danym miejscu są w ogóle wolne terminy w wybranym przez nas okresie?

Taką drogą doszłam do Jastarni, gdzie razem z rodziną spędziłam tygodniowy urlop w tzw. domku holenderskim :-D.

pomysł na wakacje rodzinne w domku holenderskim bungalow
Bungalow, czyli domek holenderski to mój pomysł na wakacje rodzinne w Polsce 🙂

Jak wygląda mieszkanie w domku holenderskim?

1. To nie jest zły pomysł na wakacje rodzinne, bowiem masz: salon z jadalnią, kuchnię, łazienkę i 2 sypialnie

Bungalow jest wygodny, bo jest szerszy od standardowej przyczepy. Jak na warunki kempingowe jest wyjątkowo estetyczną oraz komfortową formą noclegu.

  • Możesz cieszyć się w nim wspólną przestrzenią oraz prywatnością dwóch osobnych sypialni. W dużej sypialni było podwójne łóżko, w małej dwa pojedyncze tapczany. W salonie dodatkowa rozkładana sofa dla piątej osoby. (Są również ciut szersze domki holenderskie, w których 2 sypialnie mieszczą łącznie 6 miejsc noclegowych – w nich wszystkie łóżka są podwójne).
  • Prysznic z głębokim brodzikiem, przypominającym miniaturową wannę, działał bez zarzutu. W pokojach zainstalowano elektryczne ogrzewanie, które mogłam włączać na noc.
  • W kuchni miałam kuchenkę z 4 stanowiskami, piekarnik oraz mikrofalówkę, zlew i lodówkę.
  • Ilość szaf, szafek i pawlaczy była dla nas wystarczająca.

2. Wolna przestrzeń wokół domku

Przed domkiem mieliśmy do dyspozycji stół i dwie ławki z oparciami. Obok kwitła róża. Miejsce było czyste i zadbane.

3. Przeciągi i parówka

Jeśli będziesz planowała nocleg w takim miejscu, zaopatrz się w torebki foliowe i dużą paczkę chusteczek.

Kiedy zrywał się zimny wiatr i temperatura spadała poniżej 17ºC, robiło się chłodno w środku. Dlaczego? Bungalow pod okapem ma szerokie dziury bezpośrednio wentylujące kuchnię. W każdym pomieszczeniu są takie otwory nad oknem. W niektórych miejscach znajdują się również w podłodze. Wiatr wpada w nie wolno, jak przez otwarte okno.

Gdybym ich co noc nie utykała jak jedwabnik, to przy temperaturze 12ºC wszystkie dzieci rozchorowałyby mi się po pierwszej nocy – a niestety trafiłam na zimny nadmorski tydzień… Momentami nawet pieska okrywałam kocem. Brrrr.

Oczywiście rano zdejmowałam wszystkie zabezpieczenia, ponieważ cały domek do godziny 10 przed południem dosłownie parował :-D.

fryzjer na plaży
W Jastarni jest nawet fryzjer na plaży. Zobacz – każdy pomysł na biznes jest dobry! Każdą okazję można wykorzystać 🙂

Uroki wypoczynku w popularnej miejscowości

W Jastarni latem znajdziesz świetne restauracje, smażalnie ryb, będziesz miała możliwość wysłania kartek pocztowych, przyjedzie do miasta kino i fryzjer na plażę. Możesz wybrać się do kosmetyczki i przejść się po licznych sklepach. Czyli życie, jak w mieście :-).

Dla mnie minusem był hałas od głównej drogi, która biegła o krok od nas i dwudniowe koncerty w porcie, które przywitały nas od razu po przyjeździe.

port w Jastani nocą
Port w Jastarni nocą

Przyjechałam nad morze, marząc o ciszy… Musiałam szybko przywyknąć i zmienić oczekiwania. To nie było trudne. Ogólnie było dobrze :-). Czułam się jak w domu!

Niezwykły Bałtyk

Z jednej strony Zatoka Pucka i wiatr dla windsurferów, a z drugiej strony szeroki pas zieleni i plaża :-). Co tu dużo opowiadać… Zobaczcie moją małą galerię :D.

PS. Witam Cię na stronie Moc Kobiet. Zanim ją opuścisz, zapoznaj się proszę z poniższą wiadomością 🙂

W czwartym kwartale 2016 r. rozpoczęłam wysyłać wyjątkowy newsletter dla przedsiębiorczych, a w nim wartościowe treści ode mnie i oferty specjalne od Mocarnych Kobiet z naszej społeczności. Nie przegap!

Uzupełnij teraz dwa poniższe pola w formularzu i kliknij Wyślij. Wejdź później na swoją skrzynkę mailową i potwierdź świadomą zgodę, by znaleźć się na tej liście i czerpać z niej korzyści. Zapraszam 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Sylwia Chrabałowska
Mam na imię Sylwia i jestem Kobietą Mocy, która od 20 lat motywuje innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Moją misją jest sprawienie, byś uwierzyła, że masz moc sprostać wyzwaniom, które stawia przed Tobą życie i że jesteś w stanie realizować własne marzenia, godząc obowiązki rodzinne z zawodowymi. Co najważniejsze - pragnę, by każda kobieta była szczęśliwa, bez względu, jaką drogę wybiera. Ważne, byś i Ty ją znalazła :-).