Recepta na szczęście według Renaty

Jaka jest recepta na szczęście?

Wielokrotnie w życiu słyszałam, że jeśli robisz coś, co jest Twoją pasją, to nie przepracujesz ani jednego dnia. Tak właśnie wiele osób wyobraża sobie, że wygląda prawdziwa recepta na szczęście. Ponieważ pracuję w branży kosmetycznej, każdego dnia spotykam na swojej drodze wiele kobiet, które często mają pomysł na biznes, chciałyby założyć firmę, ale zamiast realizować swoje pasje, poddają się. Wymieniają kolejne “ale”. Skupiają się na trudnościach i stoją w miejscu. Dlatego dziś opiszę na Mocy Kobiet swoją pasję – drogę nie zawsze usłaną różami, ale dającą mi szczęście, satysfakcję oraz prowadzącą do sukcesu w biznesie.

6 kroków do sukcesu

Moja droga wiedzie od copywriterki do właścicielki portalu internetowego. Teraz – po kilku latach pracy połączonej z edukacją – z pewnością mogę zaprezentować swoich 6 kroków do sukcesu:

  1. Pomysł, marzenie — zapytaj siebie, czy na pewno chcesz go realizować?
  2. Określi swoje cele, czyli czego pragniesz?
  3. Ciężka codzienna praca. Samo nic nie przyjdzie — działaj.
  4. Ciągła edukacja — ucz się, na kursach, czytaj eksperckie artykuły lub książki, które pomogą ci odnieść sukces w Twoim biznesie.
  5. Przygotuj się na problemy. Naucz się je rozwiązywać, bo każdy niesie ze sobą naukę na przyszłość.
  6. Nastaw się na sukces. Niezbędna w tworzeniu biznesu jest wiara w jego powodzenie.

Osobisty czynnik szczęścia

Dla mnie jednym z czynników szczęścia jest rozwój osobisty i budowanie własnej firmy z branży kosmetycznej. Moja działalność to motywacja do sięgania po więcej i do zdobywania kolejnych szczytów. W 2010 roku rozpoczęła się moja przygoda z firmą kosmetyczną, gdzie zajmowałam się marketingiem, PR oraz sprzedażą produktów. To była dla mnie prawdziwa szkoła życia, w której popełniłam tysiące błędów, mnóstwo razy poprawiając i korygując swoje działania.

Jednak od zawsze pragnęłam założyć własny biznes, a oprócz spotkań z ludźmi, marketingu i promocji od zawsze uwielbiam pisać. Dlatego kilka lat temu – pragnąc połączyć pasję z bagażem doświadczeń i sporą wiedzą z branży beauty – zrodził się pomysł stworzenia redakcji TrustedCosmetics.pl. Zdecydowałam się na ten biznes i już teraz mogę stwierdzić, że czuję się kobietą spełnioną. Jednak powiem, że nie zawsze było łatwo…

Na wszystko trzeba sobie zapracować

Jakoś tak się moje życie układa, że nie ma nic za darmo i na sukces również trzeba sobie zapracować. Tak naprawdę obserwuję tę zależność w wielu dziedzinach mojego życia. Przykładowo, rozkręcając jakikolwiek biznes — czy to tradycyjny, czy internetowy — musimy poświęcić czas i trud na naukę, następnie na pracę. Trzeba podejmować działania, często codziennie i wytrwale. Bywa również, że te podejmowane działania są nudne, trudne, czy też wydają się nie do wykonania, jednak są one niezbędnymi czynnikami sukcesu. Być może niewielkim kosztem można odnieść mały sukces, ale ja lubię zawsze sięgać po więcej. Lubię zdobywać to, co znajduje się wyżej.

Porażki i trudna nauka

Aby odnieść w życiu trwały i spektakularny sukces z pewnością niezbędne są spore inwestycje w postaci poświęconego czasu, pieniędzy, nauki, czasem jakichś strat, które powstały z powodu źle podjętych decyzji.

Moim zdaniem ten trud jest potrzebny ludziom, aby przygotowali się do “odebrania” swojego sukcesu oraz aby stali się na niego gotowi. W trakcie dążenia do swoich celów, ludzie się zmieniają, kształtują, wzrastają, ponoszą porażki i powstają, aby podejść do problemu z innej perspektywy… To ten trud. Ten cały proces, który prowadzi do celu — jakim dla każdej przedsiębiorczej osoby jest sukces — są niezwykle potrzebne. Często jest tak, że coś nie wychodzi, pojawia się problem czy nieporozumienie, które trzeba rozwiązać.

Samodoskonalenie

Jest wiele spraw, dzięki którym widzę, że podejmując wyzwanie, staję się mocniejszą osobą, gotową na większe wyzwania. Poczucie spełnienia jest dla mnie ważnym wyznacznikiem w życiu, które pokazuje mi, czy znajduję się w miejscu, w którym chcę być oraz czy jestem szczęśliwa.

Szczęście

Poczucie spełnienia to satysfakcja, że robię to, co kocham i to, co sprawia mi przyjemność, dodatkowo pomagam innym ludziom. W swojej pracy pomagam w promocji produktów, usług oraz firm z branży urodowej. Motywuję do działania, podpowiadam i pokazuję, w jaki sposób pracować. Przekazuję swoją wiedzę, którą zebrałam na podstawie prób i błędów — na podstawie swoich doświadczeń, szkoleń, książek. W trakcie prowadzenia biznesu zebrałam wiele siniaków, kopniaków…. jednak nie żałuję żadnego z nich, bo każdy z nich był potrzebny, każdy z nich czegoś mnie nauczył.

Warto sięgać po swoje marzenia. Do tej pory pracowałam dla różnych firm. Jednak zdecydowanie prowadzenie własnej działalności, prowadzenie swojego portalu daje mi ogromne poczucie spełnienia.

Renata Zielezińska


PS. Poświęć teraz proszę chwilę na poniższą, bardzo cenną wiadomość od Mocy Kobiet 😉 . Nie przegap tej okazji!

Zapraszam Cię na NEWSLETTER “Moc Kobiet”, który będę wysyłała osobiście, czyli ja – Sylwia Chrabałowska 🙂 .

  • => Rozwój osobisty => zawodowy => wspieranie kobiecych biznesów
  • => Specjalne oferty => konsultacje telefoniczne => dostęp do zamkniętych treści i in.

Uzupełnij teraz dwa poniższe pola w formularzu i kliknij “Wyślij”. Wejdź później na swoją skrzynkę mailową => odnajdź w niej mój mail => przeciągnij go do katalogu „odebrane” lub najlepiej dodaj mnie od razu do kontaktów => potwierdź swoją zgodę, by znaleźć się na tej liście i czerpać z niej korzyści. Zapraszam 😀

Zapisz

Zapisz

Zapisz