Rozszerzona rzeczywistość (AR) i beton pochłaniający zanieczyszczenia – innowacje dla PKP

Grupa PKP zorganizowała konkurs na innowacyjne projekty na kolei, w którym wygrały 4 projekty. Jeśli szukasz finansowania dla swojej technologii, poszukaj konkursu, w którym możesz rozwiązać problem swojego potencjalnego klienta. Poza dodatkową motywacją do działania zyskujesz szansę na znalezienie się w finałowej czołówce nagrodzonych.

Konkurs źródłem dofinansowania dla start-upów

Wspominam o tym, ponieważ wyłonione projekty są niezwykłe! Przy okazji jest to sposób na dodatkowe finansowanie przedsięwzięcia.

BTW. Tutaj podaję link do aktualnej listy WYDARZEŃ dla start-upów na 2019 rok. Zajrzyj, jeśli temat Cię interesuje. Część z nich jest płatna, część  bezpłatna.

Poza tym na powyższej stronie, do której odsyłam, równie dobrze możesz szukać wydarzeń dla biznesu, marketingu czy IT. Zerknij sobie tam. ?

Wracając do opowieści o nowościach na kolei. W listopadzie 2018 w konkursie „inNOWacje – #kolej2023” (organizowanym wspólnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu i spółki Grupy PKP) wystartowało ponad 100 projektów, gdzie w półfinałach stanęło 10 start-upów.

Finał odbył się w styczniu 2019 podczas I Kongresu Rozwoju Kolei. Każdy z 4 finałowych zwycięzców otrzymał od jednej ze spółek Grupy PKP 50 000 zł.

Zobacz czterech złotych jeźdźców tej imprezy:

  • Victio – nagroda za System ModPCar, służący symulacyjnemu planowaniu przemieszczania wagonów ładownych i próżnych, który jest narzędziem wspomagającym planowanie pracy pojazdów kolejowych (nagroda od PKP Cargo).

„Codziennie podejmują decyzje, z których stacji, gdzie i ile przemieścić wagonów, tak aby zaspokoić wszystkie napływające zamówienia. Ze względu na bardzo dużą złożoność tego zagadnienia, trudno jest podejmować te decyzje dalej, niż na jeden dzień wprzód. Nasze rozwiązanie wychodzi temu problemowi naprzeciw” – wyjaśnił Michał Wyrzykowski. (Źródło: Centrum Prasowe PAP)

  • Politechnika Warszawska – nagroda za zastosowanie betonu fotokatalitycznego pozwalającego na ograniczenie zanieczyszczenia powierza (nagroda od PLK).
ROZGOŚĆ SIĘ - SĄ TU TEŻ INNE ARTYKUŁY:  Jak zbudować efektywny zespół? - Zobacz 50s wideo, by się dowiedzieć

„Ten materiał może być wykorzystany w elementach prefabrykowanych, takich jak płyty i ścianki peronowe w obrębie stacji” – wyjaśnił Cezary Kraśkiewicz z Politechniki Warszawskiej. (Wykazano wstępnie możliwy do osiągnięcia poziom redukcji zanieczyszczeń powietrza o 30%.) (Źródło: Centrum Prasowe PAP)

  • Nexocode Sp. z o.o. – nagroda za mobilną aplikację z asystentem podróży dedykowanym osobom z niepełnosprawnościami (nagroda od PKP Intercity).

„Ok. 5 mln to ludzie niepełnosprawni w Polsce. W ciągu roku pociągami porusza się ok. 700 tys. osób niepełnosprawnych. Wykorzystanie aplikacji ułatwi podróże bardzo dużej grupie odbiorców” – mówiła przedstawicielka Nexocode. (M.in. zaplanowanie dostania się na dworzec, zamówienie asysty i kompleksową obsługę, jak: dostępność dworca, wind, peronów czy najlepszej drogi na peron.) (Źródło: Centrum Prasowe PAP)

  • Space Digital Group – nagroda za platformę wykorzystującą najnowsze technologie rozszerzonej rzeczywistości – platforma dla kampanii informacyjnych i reklamowych (nagroda od PKP SA).

„AR Bridge to platforma wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość; pozwala na zarządzanie komunikacją w czasie rzeczywistym. Nowoczesny marketing i sprzedaż to technologia, która składa się z aplikacji, dającej możliwość uzyskania komunikatu po najechaniu na marker; markerem może być wszystko – mówił Polański. – Dodatkowo oferujemy narzędzie do analityki zachowań klienta” – zaznaczył. (Źródło: Centrum Prasowe PAP)

Źródło: Centrum Prasowe PAP
Sylwia Chrabałowska

Sylwia Chrabałowska

Mam na imię Sylwia i jestem Kobietą Mocy, która od 20 lat motywuje innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Moją misją jest sprawienie, byś uwierzyła, że masz moc sprostać wyzwaniom, które stawia przed Tobą życie i że jesteś w stanie realizować własne marzenia, godząc obowiązki rodzinne z zawodowymi. Co najważniejsze - pragnę, by każda kobieta była szczęśliwa, bez względu, jaką drogę wybiera. Ważne, byś i Ty ją znalazła :-).