Spotkaliśmy się na żywo w sobotę 1 października 2022 roku
PODZIĘKOWANIA
Fotorelacja
Sprawozdanie
Sprawozdanie z II Konferencji Szkoleniowej Fundacji Moc Kobiet „Odważ się na moc!”
Warszawa, 1.10.2022
W pierwszą sobotę października br. odbyła się konferencja szkoleniowa Fundacji Moc Kobiet, podczas której odbyło się pięć warsztatów oraz sześć spotkań z gośćmi specjalnymi. Miejscem konferencyjnym była przestrzeń wynajęta od Miasta Stołecznego Warszawy w budynku Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” przy ul. Myśliwieckiej 9.
Głównym celem spotkania było zaprezentowanie pomocy statutowej oferowanej przez Fundację Moc Kobiet, pobudzenie motywacji do działania oraz do podejmowania aktywności zawodowej i organizowania przedsiębiorczości lokalnej wśród uczestników przez inspirujące spotkania z zaproszonymi gośćmi, a przede wszystkim dostarczenie merytorycznej wiedzy podczas warsztatów.
Potrzeba integrowania się z osobami o podobnych celach życiowych, potrzeba edukacyjna, a także determinacja przedsiębiorców do podejmowania wyzwań w swoich firmach zebrała na konferencji niemal 100 osób.
II Konferencję Szkoleniową Fundacji Moc Kobiet pod hasłem „Odważ się na moc!” zainaugurowała prezeska FMK Sylwia Chrabałowska.
Pierwszy warsztat poprowadziła Magdalena Kulczycka, która pobudziła uczestników do dyskusji na temat roli finansów, a także wskazała kolejne kroki dla dobrze opracowanego planu finansów osobistych.
Drugi warsztat poprowadziła Sylwia Chrabałowska, która zaprezentowała autorską metodę sześciu kroków dojścia do modelu biznesu, a także pokazała sposoby na poszukiwanie aktualnych i przyszłych trendów, analizę konkurencji i strategie budowania przewagi konkurencyjnej.
Podczas lunchu wystąpili inspirujący goście. Katarzyna Zegan z OVB opowiedziała o wielozawodowości, czyli zarządzaniu sobą w karierze. Agnieszka Włodarczyk z TERRANUM mówiła o zaczynających od nowa, inspirując do otwarcia się na realizację marzeń. Karoliną Rybus-Przeniosło opowiadała o sile i odwadze do zmian życiowych i biznesowych. Ponieważ Katarzyna Machałowska nie mogła przybyć na konferencję z przyczyn osobistych, jej sylwetkę przybliżyła Sylwia Chrabałowska. Kolejnym gościem był Adam Gessler, który opowiedział historię swoich aktywności zawodowych, wskazując na konsekwencję, jako kluczowy czynnik sukcesu.
Trzeci warsztat poprowadziła Anna Zakrzewska-Maciak z Zak Studio, która pokazała, jak klient kupuje oczami i jak opakowanie produktu wpływa na odbiór oferty.
Czwarty warsztat poprowadziła Monika Szymor z SheMore, która skupiła uwagę na budowaniu odpowiedzialnego biznesu, wspierając warsztaty przykładami z branży modowej.
Podczas popołudniowej przerwy kawowej odbyły się kolejne dwa spotkania z inspirującymi gośćmi. Iwoną Jędral z Instytutu Rozwoju Osobowości przedstawiła „drogę do siebie” i opowiedziała o osobistej mocy, która drzemie w każdym człowieku. Renata A. Godlewska opowiedziała o psychologii piękna i istotnym wpływie terapeutycznym codziennych czynności pielęgnacyjnych.
Piąty warsztat poprowadziła Małgorzata Nitka, która pokazała jak psychodietetyka łączy się z codziennością i zdradziła metody, jak pokazać się światu w nowym świetle, zaczynając na innym poziomie mentalnym.
Po konferencji zostały rozdane nagrody-niespodzianki dla najaktywniejszych uczestników konferencji. Tablica śledząca postępy uczestników była prowadzona publicznie przez cały dzień i na niej były wpisywane aktywne osoby oraz dodawane punkty za kolejne interakcje, odpowiedzi i inne aktywności podczas warsztatów i prelekcji.
Lista nagród przekazanych bezpłatnie do rozdania po zakończeniu konferencji:
Personalizacja modelu i sukienki od SheMore |
Pióro wieczne od Terranum |
Komplety książek od wydawnictwa Moc Media |
Biżuteria od Antonina Żero Biżuteria |
Audyt konta na Instagramie Joanna Bogielczyk |
Sesje od Akademii W-U-K |
Zestawy kart od Karoliny Rybus-Przeniosło |
Konsultacje biznesowe od ETM |
Projekt i stempel od Stemplowni |
Sesja terapeutyczno-coachingowa Instytut Rozwoju Osobowości |
Sesje od Małgorzaty Nitki |
Egzemplarze Wody księżycowej od Agnieszki Janiszewskiej |
Sesje od Karoliny Rybus-Przeniosło |
Po konferencji o godz. 19:30 odbyła się uroczysta kolacja w restauracji Wódka Gessler na Widelcu przy pl. Trzech Krzyży 18 w Warszawie.
Goście specjalni
(kolejność alfabetyczna)
Adam Gessler
Restaurator. Kontynuator najlepszych przedwojennych tradycji. Zawsze w muszce, mistrz ceremonii. Stworzył legendarnego Krokodyla na Starym Mieście i Stajnię Chojnów pod Warszawą. Prowadził m.in. restaurację “U Kucharzy” (wyróżnienie Przewodnika Michelin w 2009), bistro a la Fourchette “Przekąski-Zakąski”, krakowską restaurację “Gessler we Francuskim”, a w Londynie restaurację z polską kuchnią “Gessler at Daquise”. Gospodarz kulinarnego programu w TVP1 “Wściekłe gary”. Obecnie zaprasza do "Wódki na widelcu. Gessler" na placu Trzech Krzyży w Warszawie.
Renata A. Godlewska [@psycholog.piekna]
Wykładowczyni akademicka, psycholog społeczny. Dyplomowany Mistrz Wizażu. Mistrzyni Polski w makijażu profesjonalnym, finalistka Mistrzostw Świata w makijażu. Współtwórczyni magazynu dla wizażystów "MAKE-UP TRENDY". Prelegentka, beauty coach, autorka książki "Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Makijaż medyczny". Laureatka konkursu BEAUTY FORUM Award Poland 2021 w kategorii Osobowość roku - MAKE-UP EXPERT.
Iwona Jędral
Terapeutka, trenerka rozwoju osobowości, autorka programu dla kobiet "Droga do Siebie" oraz programu dla Seniorów "W stronę szczęścia". Towarzyszę osobom, które pragną wziąć odpowiedzialność za swój los, aktywnie uczestnicząc w procesie własnej zmiany. Przeprowadza przez procesy wychodzenia ze starych schematów, otwierania sią na rzeczywistość, poznawania własnych emocji i radzenia sobie z nimi. Pokazuje, że jeśli damy sobie szansę, podejmiemy wyzwanie i stopniowo krok po kroku będziemy pracować nad sobą, dotrzemy do wnętrza, uleczymy rany, a wówczas jesteśmy w stanie żyć w radości i równowadze.
Katarzyna Machałowska
Doświadczona trenerka wykorzystująca nowoczesne techniki uczenia w podnoszeniu wiedzy, kompetencji i umiejętności uczestników szkoleń. Specjalizuje się w szkoleniach i warsztatach dotyczących przedsiębiorczości i prawa pracy. Jest wykładowcą akademickim i opiekunem merytorycznym kierunku Kadry i Płace na studiach podyplomowych realizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Warszawie. Katarzyna Machałowska stworzyła „Akademię W-U-K” i od blisko 15 lat wspiera w niej przedsiębiorców i pracowników w rozwoju zawodowym. Katarzyna jest współautorką licznych publikacji z zakresu prawa pracy. Członkiem i ekspertem merytorycznym w Komisji Oceny Wniosków z programów finansowanych z funduszy europejskich. Laureatka I miejsca w plebiscycie „Lokalnie Lojalni” w kategorii „Szkolenia i doradztwo” oraz laureatka I miejsca w plebiscycie „Kobieca Twarz Kujaw i Pomorza” w kategorii „Matki”.
Karolina Rybus Przeniosło
Dyplomowany coach. Od ponad 15 lat wspiera kobiety na drodze do akceptacji siebie i życia w harmonii. Wspiera firmy jako HR Business Consultant, pomagając w podnoszeniu efektywności zawodowej pracowników, przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu, a także ułatwiając przebranżowienia.
Agnieszka Tarajko-Bąk
Podczas konferencji to Agnieszka będzie nas chwytać okiem swojego obiektywu. Na co dzień Aga pomaga budować profesjonalny wizerunek za pomocą zdjęć. Stawia na autentyczność, wyrazistość i spójność. Misją Agi jest pomóc innym w wyrażeniu siebie tak, aby zyskać zaufanie klientów, wyróżnić się w sieci i osiągnąć upragniony sukces.
Agnieszka Włodarczyk
Licencjonowany pośrednik obrotu nieruchomościami. Pomaga sprzedać, wynająć nieruchomości. Prowadzi własne biuro nieruchomości TERRANUM, dbając, by każda osoba w jej zespole mogła realizować swoje pasje, uczyć i rozwijać umiejętności oraz jednocześnie zarabiać. W codziennej pracy wykorzystuje nowoczesne technologie, by skutecznie działać i realizować zlecenia sprzedaży i najmu nieruchomości.
Katarzyna Zegan
Przedsiębiorca, etatowiec i podróżnik. Choć jest już po 40 urodzinach, nadal buduje się w nowych branżach. Kobieta pracująca, która podnosi rękawicę, jaką rzuca jej życie, bo lubi wyzwania. Człowiek o wielu zawodowych doświadczeniach. Dziś Kierownik Oddziału OVB - firmy doradczej z zakresu finansowo-ubezpieczeniowego. Lider komunikacji wewnętrznej w korporacji. Założyciel i właściciel marki Insider Travel Representation zajmującej marketingiem zagranicznych firm turystycznych.
Trenerki prowadzące warsztaty szkoleniowe 1.10.2022
(kolejność alfabetyczna)
Sylwia Chrabałowska, Ph.D. Candidate
Fundatorka i prezeska Fundacji Moc Kobiet. Ekspertka rynku wydawniczego, związana z mediami i wydawnictwami od 1998 r. Założycielka wydawnictwa Moc Media, wierząca w połączenie starych mediów z nowymi i biznesu z etyką. Doktorantka SGH. Mentorka w ramach projektów pro bono „Moc Kobiet” i „Program Mentoringowy SGH”. Członek Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Izby Książki. Autorka kursów zawodowych. Prowadzi konsultacje biznesowe i organizuje warsztaty o zróżnicowanej tematyce. Jest przekonana, że to myśli, stwarzają naszą przyszłość. Dlatego motywuje innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Wyróżniona Certyfikatem Działacza NGO.
Magda Kulczycka
Trener Edukacji Finansowej, Architekt Dobrej Zmiany z zamiłowaniem do prostych rozwiązań, pasjonatka rozwoju i ludzi. Z natury optymistka, wulkanem energii i twórczych pomysłów. Pomaga oswajać trudne tematy, burzyć stereotypy i budować finansowe bezpieczeństwo, a także pozytywne przekonania na temat pieniędzy. Uczy, jak układać się z finansami i podchodzić do nich na luzie, by wieść lepsze życie.
Małgorzata Nitka
Pierwsza w Polsce psychodietetyczka, która jest jednocześnie Style Coachem™ (osobistą stylistką i trenerem rozwoju osobistego w jednym). Pomaga kobietom stać się nową, niepowtarzalną wersją siebie nie tylko poprzez poprawę wyglądu, ale przede wszystkim poprzez transformację wewnętrzną, przełamywanie ograniczającego myślenia i odzyskanie równowagi energetycznej na poziomie ciała, umysłu i duszy.
Monika Szymor
Przewodnicząca Rady Fundacji Moc Kobiet.
Łodzianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Łódzkiego. Projektantka mody, założycielka marki odzieżowej SheMore. Od lat promuje ideę slow fashion. Publikuje na temat zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialnych wyborów konsumenckich. Wspiera kobiety w kształtowaniu własnego wizerunku i stylu. Od dziecka zakochana w książkach. Autorka poradnika eksperckiego pt. "Slow fashion"
Anna Zakrzewska-Maciak
Ania pełni funkcję Dyrektora Artystycznego (Art Director) w ZAK Studio. Sprawuje nadzór nad kreatywną i merytoryczną realizacją projektów, jak również odpowiada za budowanie współpracy z drukarniami. Z wykształcenia jest psychologiem i fotografem. Aktywnie występuje jako prelegentka na wydarzeniach branżowych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie roli kreacji graficznych w budowaniu przewagi konkurencyjnej firm.
Wystawcy 1.10.2022
(kolejność alfabetyczna)
„Budżetowanie to wskazanie swoim pieniądzom, dokąd mają iść”.
– ETM Sp. z o.o.
„YO(U)nited – we help!
W OVB ludzie są w centrum uwagi, dlatego wspólnie pomagamy. Ty też możesz mieć w tym swój udział”.
– OVB Allfinanz Polska Sp. z o.o.
„Naszą pasją jest pomoc w spełnianiu marzeń o domu”.
– Terranum
“BO JESTEŚ SOBĄ, co oznacza, że tworzona biżuteria ma podkreślać styl i charakter osoby, która ją nosi”.
– Antonina Żero Biżuteria
O programie rozwojowym Fundacji Moc Kobiet
Program "Widzialne"
To budujący i wzmacniający równą godność płci program, zwiększający szanse kobiet na rynku pracy.
Praca zawodowa umożliwia podejmowanie aktywności w różnych obszarach życia. Jej brak utrudnia albo uniemożliwia pełne uczestnictwo w życiu społecznym, ogranicza nawiązywanie kontaktów, prezentację swoich kwalifikacji i dokonań.
Działania podejmowane w ramach programu „Widzialne” mają na celu przywrócenie kobietom pewności siebie, by we własnych oczach stały się widzialne. Program dostarcza wiedzy o współczesnych narzędziach i pomaga w nabywaniu kompetencji, dzięki którym Beneficjentki same zaczynają budować i wzmacniać równą godność płci oraz zwiększać swoje szanse na rynku pracy.
"Rewolucja" Magdaleny Bukowiec
W ubiegłym roku Fundacja Moc Kobiet przy wsparciu wydawnictwa Moc Media rozpoczęła działania na rzecz realizacji Programu "Widzialne". Dochód wydawnictwa Moc Media ze sprzedaży tomiku poezji Magdaleny Bukowiec pt. "Rewolucja" został w całości przeznaczony na "Widzialne".
Regulamin konferencji szkoleniowej
Regulamin II Konferencji Szkoleniowej Fundacji Moc Kobiet
Dzień dobry!
Jak przejść od słów do czynów? Prowadzenie biznesu wymaga wielu zdolności, także organizacja konferencji. Dlatego, aby wszystko było dopieszczone na ostatni guzik, konferencja potrzebuje również regulaminu. Tyle słowem wstępu, teraz czas na formalności. Na początek dane rejestrowe organizatora konferencji: Fundacja Moc Kobiet, KRS 0000975169, NIP 5242941861, REGON 52220516900000, ul. Mokra 2/51, 03-562 Warszawa.
Poniżej znajduje się regulamin, w którym zostały zawarte informacje m.in. o sposobie zakupu biletu uprawniającego do wzięcia udziału w konferencji, zasadach uczestnictwa w konferencji, przetwarzania danych osobowych uczestników konferencji.
W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z regulaminem konferencji, prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@mockobiet.eu.
Pozdrawiamy
Organizatorzy
§1
Definicje
Na potrzeby niniejszego regulaminu przyjmuje się następujące znaczenie poniższych pojęć:
- Konferencja – II Konferencja Szkoleniowa Fundacji Moc Kobiet pod hasłem „Odważ się na moc!” odbywająca się 1.10.2022 r. w Warszawie przy ul. Myśliwieckiej 9,
- Konsument – osoba fizyczna zawierająca z Organizatorem umowę niezwiązaną bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową,
- Kupujący – osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna lub ułomna osoba prawna zawierająca z Organizatorem Umowę; Kupujący może być jednocześnie Uczestnikiem,
- Organizator – Fundacja Moc Kobiet,
- Regulamin – niniejszy regulamin dostępny pod adresem https://mockobiet.eu/odwaz-sie-na-moc/#regulamin
- Strona Konferencji – strona internetowa dostępna pod adresem https://mockobiet.eu/odwaz-sie-na-moc/,
- Uczestnik – osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych biorąca udział w Konferencji,
- Umowa – umowa zawierana pomiędzy Organizatorem a Kupującym, mocą której Organizator zobowiązuje się zapewnić udział w Konferencji Kupującemu lub osobom wskazanym przez Kupującego.
§2
Postanowienia wstępne
- Konferencja organizowana jest przez Organizatora.
- Konferencja odbywa się 1.10.2022 r. w Warszawie przy ul. Myśliwieckiej 9.
- Wszelkie szczegóły dotyczące Konferencji, takie jak program, sylwetki prelegentów, opisy poszczególnych wystąpień, dostępne są na Stronie Konferencji. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w programie Konferencji z uwagi na okoliczności od niego niezależne. Wszelkie zmiany będą komunikowane na Stronie Konferencji.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przełożenia terminu Konferencji, jak również do zmiany miejsca odbywa się Konferencji z przyczyn niezależnych od Organizatora. W przypadku odwołania Konferencji, Kupujący otrzymają zwrot całości kwoty zapłaconej za bilety. W przypadku zmiany miejsca lub terminu Konferencji, Kupujący może w ciągu 7 dni od poinformowania go o zmianie odstąpić od Umowy. W takiej sytuacji, Kupujący otrzyma zwrot całości kwoty zapłaconej za bilety.
- Udział w Konferencji jest odpłatny, z zastrzeżeniem ust. 6p oniżej. Opłaty związane z uczestnictwem w Konferencji zamieszczone są na Stronie Konferencji i wyrażone są w kwocie netto, do której należy doliczyć podatek VAT wg aktualnie obowiązującej stawki w Rzeczypospolitej Polskiej. Organizator zastrzega sobie prawo do udzielania rabatów od cen podstawowych zamieszczonych na Stronie Konferencji.
- Organizatorowi przysługuje prawo do zapewnienia nieodpłatnego udziału w Konferencji wybranym przez siebie osobom, w szczególności sponsorom, prelegentom, przedstawicielom mediów, zwycięzcom konkursów, osobom zaangażowanym w organizację Konferencji, beneficjentom z ramienia Urzędów Pracy i innych jednostek samorządowych oraz ośrodków kultury. Osoby takie powinny mimo wszystko przejść przez proces rejestracji, zgodnie z postanowieniami § 4 Regulaminu, korzystając z formularza rejestrowego przekazanego przez Organizatora pozwalającego na nieodpłatną rejestrację.
§3
Zakup biletów
- Udział w Konferencji możliwy jest na podstawie posiadanego biletu.
- Zakup biletów możliwy jest za pośrednictwem Sklepu Pełnego Mocy, do którego bezpośrednio kieruje Strona Konferencji.
- W celu zakupu biletów, należy podjąć następujące kroki:
- wybrać rodzaj biletu uprawniającego do udziału w Konferencji,
- przejść do wybranego biletu w Sklepie Pełnym Mocy,
- określić liczbę biletów,
- przejść do koszyka,
- wypełnić formularz zamówienia,
- wybrać jeden z dostępnych w sklepie sposób płatności (tradycyjny przelew bankowy albo płatność on-line kartą płatniczą za pośrednictwem serwisu PayNow lub BLIK),
- zaakceptować Regulamin,
- kliknąć w przycisk finalizujący zamówienie.
- W przypadku wyboru płatności on-line, po kliknięciu w przycisk finalizujący zamówienie nastąpi przekierowanie do serwisu płatniczego celem dokonania płatności. Po skutecznym dokonaniu płatności nastąpi zwrotne przekierowanie na stronę z potwierdzeniem rejestracji.
- W przypadku wyboru płatności tradycyjnym przelewem bankowym, po kliknięciu w przycisk finalizujący zamówienie nastąpi przekierowanie na stronę z potwierdzeniem rejestracji i danymi do przelewu.
- W ramach formularza zamówienia możliwe jest podanie kodu rabatowego w celu obniżenia kwoty do zapłaty.
- Na adres e-mail podany podczas rejestracji zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem zakupu biletów i szczegółami związanymi z udziałem w Konferencji, w tym informacje związane z przekazaniem Organizatorowi danych faktycznych uczestników Konferencji, w tym informacje związane z przekazaniem Organizatorowi danych faktycznych uczestników Konferencji (tzw. rejestracja uczestników).
- Faktura zostanie doręczona Kupującemu drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zamówienia.
§4
Rejestracja nieodpłatna
- Osoby, które mają zapewniony nieodpłatny udział w Konferencji proszone są mimo wszystko o przejście przez proces rejestracji odpowiadający zakupowi biletów opisanemu w § 3 Regulaminu z tą różnicą, że rejestracja jest dokonywana na specjalnie przekazanym formularzu Google, w który należy wypełnić i wysłać do organizatora po zaakceptowaniu regulaminu.
- Celem uniknięcia wątpliwości, postanawia się, że w sytuacji, w której osoby mające zapewniony udział w Konferencji, w szczególności prelegenci, nie przejdą przez proces rejestracji opisany w § 3 Regulaminu, biorąc udział w Konferencji stają się jej Uczestnikami i są związani postanowieniami Regulaminu.
§5
Wstęp na teren Konferencji
- Wstęp na teren Konferencji możliwy jest po uprzednim potwierdzeniu swojej obecności przy stworzonym w tym celu stanowisku. Potwierdzenie obecności dotyczy również wszystkich Uczestników mających zapewniony nieodpłatny udział w Konferencji.
- Potwierdzając swoją obecność, Uczestnik Konferencji otrzyma indywidualny identyfikator oraz materiały startowe.
- Potwierdzenie obecności jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu, który udostępniany jest do wglądu Uczestnikowi przy stanowisku, o którym mowa w ust. 1 powyżej. Ponadto, Regulamin dostępny jest na stronie internetowej https://mockobiet.eu/odwaz-sie-na-moc/#regulamin
- Organizator zachowuje prawo do odmowy wstępu na teren Konferencji osobom w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innych substancji odurzających, osób agresywnych lub w inny sposób zagrażających bezpieczeństwu. W takiej sytuacji, Kupującemu nie przysługuje zwrot płatności ani jakiejkolwiek jej części, dokonanej z tytułu Umowy.
- Na teren odbywania się Konferencji nie wolno wnosić przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, takich jak: broń, środki wybuchowe, środki toksyczne, używki, wszelkiego rodzaju gazy obronne. Organizator zachowuje prawo do kontroli przedmiotów wnoszonych na teren odbywania się Konferencji. W razie stwierdzenia niedozwolonych przedmiotów, Organizator nie zapewnia ich depozytu. Odmowa wstępu na teren Konferencji z uwagi na posiadanie niedozwolonych przedmiotów nie daje Kupującemu prawa do domagania się zwrotu płatności ani jakiejkolwiek jej części, dokonanej z tytułu Umowy.
§6
Zachowanie podczas Konferencji
- Uczestnicy Konferencji zobowiązani są przestrzegać zasad bezpieczeństwa, przepisów BHP i przeciwpożarowych obowiązujących w miejscu odbywania się Konferencji, jak również stosować się do zaleceń obsługi Konferencji.
- Uczestnicy Konferencji zobowiązani są zachowywać się w sposób kulturalny, niezakłócający przebiegu Konferencji, porządku publicznego, nienarażający innych Uczestników na niebezpieczeństwo, nie naruszający dóbr osobistych innych Uczestników, nie wpływający negatywnie na dobre imię Organizatora lub w inny sposób wyrządzający lub mogący wyrządzić szkodę Organizatorowi lub innym Uczestnikom.
- W razie zachowania sprzecznego z ust. 1 lub 2 powyżej, Organizator uprawniony jest do usunięcia Uczestnika z miejsca odbywania się Konferencji. W takiej sytuacji, Kupującemu nie przysługuje zwrot płatności ani jakiejkolwiek jej części, dokonanej z tytułu Umowy.
- Uczestnicy zobowiązani są do noszenia w widocznym miejscu identyfikatorów otrzymanych od Organizatora. Osoby bez identyfikatora mogą nie zostać wpuszczone do pomieszczeń, w których odbywa się Konferencja.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy Uczestnika zostawione, zagubione lub skradzione podczas Konferencji. Uczestnik ponosi odpowiedzialność za zniszczenia dokonane w miejscu organizacji Konferencji.
- Z uwagi na niemożliwość przewidzenia wszystkich zagrożeń związanych z zachowaniem Uczestników podczas Konferencji, Organizator zachowuje prawo do podejmowania bieżących decyzji w sprawach nieujętych w Regulaminie. Jeżeli taka decyzja doprowadzi do wykluczenia Uczestnika z udziału w Konferencji, Kupującemu nie przysługuje zwrot płatności ani jakiekolwiek jej części, dokonanej z tytułu Umowy.
§7
Świadczenia Organizatora
- Organizator zapewnia uczestnikom Konferencji możliwość uczestnictwa we wszystkich prelekcjach, warsztatach, panelach itp. odbywających się w czasie Konferencji, podstawowy catering podczas Konferencji oraz materiały konferencyjne.
- Koszty dojazdu do miejsca odbywania się Konferencji, koszty zakwaterowania i inne koszty związane z udziałem w Konferencji pokrywa samodzielne Uczestnik.
- Umowę uważa się za wykonaną przez Organizatora poprzez samo stworzenie Kupującemu możliwości wzięcia udziału w Konferencji. W sytuacji, w której Kupujący lub Uczestnicy, dla których Kupujący kupił bilety uprawniające do udziału w Konferencji, nie wezmą udziału w Konferencji lub jakimkolwiek jej elemencie, a nie doszło uprzednio do skutecznego odstąpienia od Umowy lub rozwiązania Umowy za porozumieniem stron, Kupującemu nie przysługuje zwrot płatności, ani jakiejkolwiek jej części, dokonanej z tytułu Umowy.
§8
Wizerunek
- Biorąc udział w Konferencji, Uczestnik przyjmuje do wiadomości, że podczas Konferencji mogą być wykonywane zdjęcia oraz filmy wideo w celu stworzenia, a następnie rozpowszechniania w Internecie różnego rodzaju relacji z Konferencji.
- Organizator niniejszym informuje Uczestnika, że zgodnie z art. 81 ust. 2 pkt 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku osoby stanowiącej jedynie szczegół całości. Niezależnie od tego, biorąc udział w Konferencji, Uczestnik wyraża zgodę na rozpowszechnianie swojego wizerunku utrwalonego na zdjęciach oraz filmach wideo wykonanych podczas Konferencji. Zgoda obejmuje rozpowszechnianie zdjęć i filmów w Internecie w celach związanych z relacjonowaniem, recenzowaniem, opisywaniem lub promowaniem Konferencji. Zgodę Uczestnik może w każdej chwili cofnąć, jak również już w chwili wykonywania zdjęcia lub filmu przez fotografa oświadczyć, że nie wyraża zgody na opisane powyżej rozpowszechnianie swojego wizerunku. Cofnięcie zgody możliwe jest poprzez indywidualny kontakt z Organizatorem, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej kontakt@mockobiet.eu. Cofnięcie zgody działa wyłącznie na przyszłość i nie wpływa na legalność rozpowszechniania wizerunku przed cofnięciem zgody.
- W sytuacji, w której Uczestnik dobrowolnie bierze udział w nagraniu wideo, udzielając krótkiej wypowiedzi, wyraża zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku, imienia i nazwiska, stanowiska służbowego, ewentualnej informacji o pracodawcy, instytucji, którą reprezentuję, głosu i wypowiedzi udzielonych przed kamerą, w celu rozpowszechniania zrealizowanego w ten sposób nagrania w celach związanych z relacjonowaniem, recenzowaniem, opisywaniem lub promowaniem Konferencji. Udzieloną zgodę Uczestnik może w każdej chwili cofnąć. Cofnięcie zgody możliwe jest poprzez indywidualny kontakt z Organizatorem, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej kontakt@mockobiet.eu. Cofnięcie zgody działa wyłącznie na przyszłość i nie wpływa na legalność rozpowszechniania wizerunku przed cofnięciem zgody.
§9
Dane osobowe
- Administratorem danych osobowych Kupujących i Uczestników jest Organizator.
- Jeżeli Kupujący przekazuje Organizatorowi dane osobowe Uczestników, oświadcza, że jest uprawniony do ich przekazania Organizatorowi w celu zapewnienia Uczestnikom udziału w Konferencji i poinformował Uczestników o celu przekazania danych oraz przetwarzania tych danych przez Organizatora.
- Dane osobowe Kupujących oraz Uczestników przetwarzane są przez Organizatora w celu wykonania Umowy (art. 6 ust. 1 lit. b RODO), wywiązywania się z obowiązków rachunkowych wynikających z przepisów prawa (art. 6 ust. 1 lit. c RODO), w celu ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz w celach statystycznych, co stanowi uzasadniony interes Organizatora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).
- Organizator powierza przetwarzanie danych osobowych Kupujących i Uczestników swoim podwykonawcom, takim jak biuro rachunkowe, hostingodawca, dostawca usługi poczty elektronicznej, dostawca systemu mailingowego, firma kurierska, podmioty świadczące na rzecz Organizatora usługi związane z organizacją Konferencji.
- W związku z tym, że Organizator korzysta z usług Google, dane Kupujących i Uczestników mogą być przekazywane do Stanów Zjednoczonych Ameryki (USA) w celu ich przechowywania na serwerach Google. Google przystąpiło do programu Privacy Shield i w ten sposób zapewnia odpowiedni poziom ochrony danych osobowych.
- Dane osobowe Kupujących i Uczestników będą przechowywane do czasu upływu terminu przedawnienia roszczeń z tytułu Umowy, a następnie w celach statystycznych do czasu zakończenia prowadzenia działalności gospodarczej przez Organizatora, przy czym po upływie terminu przedawnienia roszczeń z tytułu Umowy, Kupujący lub Uczestnik mogą sprzeciwić się dalszemu przetwarzaniu danych osobowych, co spowoduje usunięcie danych. Jeżeli chodzi o dane osobowe zawarte w dokumentach księgowych, będą one przechowywane przez okres wymagany przepisami prawa.
- Organizator może zapewniać pewne dodatkowe świadczenia lub możliwości dla uczestników dotychczas organizowanych edycji Konferencji. W przypadku, w którym Kupujący lub Uczestnik zażąda usunięcia danych z bazy Organizatora, skorzystanie z tych świadczeń lub możliwości będzie niemożliwe.
- W ramach działań pokonferencyjnych, Organizator może wysyłać do Uczestników wiadomości e-mail związane z Konferencją. Uczestnik może w każdej chwili sprzeciwić się temu, wypisując się z listy subskrypcyjnej poprzez kliknięcie w przycisk widoczny w każdej wysyłanej do niego wiadomości. W takiej sytuacji, Uczestnik musi liczyć się z tym, że nie wszystkie materiały konferencyjne dotrą do niego.
- W zakresie wizerunku Uczestników utrwalonych w związku uczestnictwem w Konferencji, materiały zawierające wizerunki mogą być rozpowszechniane w Internecie, a co za tym idzie nie jest możliwe jednoznaczne wskazanie okresu przetwarzania danych osobowych w postaci wizerunku. Uczestnikowi przysługuje natomiast prawo do zażądania usunięcia materiałów zawierających jego wizerunek. Żądanie takie nie ma wpływu na legalność dokonanego uprzednio rozpowszechnienia materiałów, które to rozpowszechnienie dokonywane jest na podstawie przepisów prawa (art. 81 ustawy o prawie autorskim) lub na podstawie zgody Uczestnika, o której mowa w § 8 Regulaminu.
- W związku z przetwarzaniem danych osobowych przez Organizatora, Kupującym i Uczestnikom przysługują następujące uprawnienia:
- prawo dostępu do danych,
- prawo do sprostowania danych,
- prawo do usunięcia danych,
- prawo do ograniczenia przetwarzania danych,
- prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
- prawo do przenoszenia danych,
- prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
- Realizacja uprawnień możliwa jest poprzez indywidualny kontakt z Organizatorem, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej kontakt@mockobiet.eu. Organizator poucza niniejszym Kupujących i Uczestników, że ich uprawnienia, o których mowa powyżej nie mają charakteru bezwzględnego i mogą ustępować nadrzędnym interesom Organizatora jako administratora danych osobowych. Organizator zachęca w tym zakresie Kupujących i Uczestników do zapoznania się z art. 16 – 21 RODO. W celu ułatwienia Kupującym i Uczestnikom zrozumienia przywołanych przepisów, Organizator niniejszym wymienia przykładowo sytuacje, gdy poszczególne uprawnienia Kupujących lub Uczestników nie będą mogły zostać zrealizowane:
- sprostowanie danych zawartych na fakturach możliwe jest wyłącznie poprzez posłużenie się korektą faktury lub notą korygującą,
- usunięcie danych dotyczących zawartych Umów nie będzie możliwe wcześniej niż po upływie okresu przedawnienia roszczeń dotyczących Umów,
- sprzeciw w stosunku do przetwarzania danych Uczestników nie będzie możliwy w trakcie realizacji Umowy, ponieważ uniemożliwiłoby to Organizatorowi należyte wykonanie Umowy.
- Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do zawarcia Umowy i wzięcia udziału w Konferencji.
§10
Prawa własności intelektualnej
Organizator poucza niniejszym Uczestników, że materiały udostępniane Uczestnikom w związku z udziałem w Konferencji, jak również treści prezentowane podczas Konferencji mogą być objęte ochroną prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej, a ich dalsze rozpowszechnianie może stanowić naruszenie praw podmiotów uprawnionych dające podstawę do pociągnięcia do odpowiedzialności cywilnej lub karnej.
§11
Reklamacje
- Wszelkie reklamacje związane z Konferencją mogą być zgłaszane w formie pisemnej na adres Organizatora lub w formie elektronicznej na adres e-mail kontakt@mockobiet.eu
- Reklamacja powinna zawierać dane pozwalające na identyfikację osoby reklamującej i podjęcie z nią kontaktu, uzasadnienie reklamacji oraz żądania z nią związane.
- Reklamacje będą rozpatrywane w terminie 14 dni od daty doręczenia reklamacji Organizatorowi. Organizator ustosunkuje się do reklamacji w takiej samej formie, w jakiej reklamacja została mu doręczona.
§12
Rezygnacja
- Każdy Kupujący może odstąpić od Umowy zawartej z Organizatorem najpóźniej na 14 dni przed pierwszym dniem Konferencji. Odstępne wynosi 30% kwoty zapłaconej Organizatorowi z tytułu Umowy i zostanie potrącone przez Organizatora z kwoty zwracanej Kupującemu. Możliwe jest również odstąpienie od Umowy w części, tj. w zakresie tylko niektórych z zakupionych biletów uprawniających do wzięcia udziału w Konferencji. Zwrot płatności po potrąceniu odstępnego zostanie dokonany nie później niż w ciągu 14 dni od poinformowania Organizatora o odstąpieniu od Umowy.
- Ponadto, Konsument może odstąpić od Umowy zawartej z Organizatorem bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni od zawarcia Umowy, nie później niż do dnia rozpoczęcia Konferencji. W tym celu Konsument musi poinformować Organizatora o swojej decyzji, np. wysyłając wiadomość na adres kontakt@mockobiet.eu. W takiej sytuacji, Organizator zwróci Konsumentowi wszystkie otrzymane od niego z tytułu Umowy płatności. Zwrot nastąpi niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od poinformowania Organizatora o odstąpieniu od umowy. Począwszy od 01.06.2020 r., prawo do odstąpienia od umowy na zasadach opisanych w niniejszym paragrafie oraz wynikających z ustawy o prawach konsumenta przysługuje również osobie fizycznej zawierającej ze Sprzedawcą umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W związku z tym, gdy w ramach niniejszego paragrafu mowa jest o uprawnieniach Konsumenta, począwszy od 01.06.2020 r. uprawnienia te dotyczą również osoby spełniającej powyższe kryteria.
- W celu uniknięcia wątpliwości, Organizator informuje niniejszym Kupującego, że w sytuacji, gdy Kupujący nie jest Konsumentem, Kupujący nie może odstąpić od Umowy później niż na 14 dni przed pierwszym dniem Konferencji. Jeżeli Kupujący lub Uczestnicy nie wezmą udziału w Konferencji, Kupującemu nie przysługuje zwrot dokonanej płatności z tytułu Umowy.
§13
Postanowienia końcowe
- Regulamin został przygotowany w oparciu o prawo polskie. Prawem właściwym dla Umów jest prawo polskie, z tym zastrzeżeniem, że nie pozbawia to Konsumentów możliwości powoływania się na przepisy ich ojczystego prawa, które są dla nich korzystniejsze niż rozwiązania przyjęte w prawie polskim. Począwszy od 01.06.2020 r. postanowienie to znajduje również zastosowania do osoby fizycznej zawierającej z Organizatorem umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – w przypadku takiej osoby właściwość sądu rozpatrywana jest na zasadach ogólnych.
- Wszelkie spory związane z udziałem w Konferencji będzie rozpatrywać sąd powszechny właściwy ze względu na miejsce siedziby Organizatora. Postanowienie to nie dotyczy Konsumentów, w przypadku których zastosowanie znajduje właściwość miejscowa ogólna sądu. Począwszy od 01.06.2020 r. postanowienie to nie znajduje również zastosowania do osoby fizycznej zawierającej z Organizatorem umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – w przypadku takiej osoby właściwość sądu rozpatrywana jest na zasadach ogólnych.
- Konsument ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Między innymi, Konsument ma możliwość:
- zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięciu sporu wynikłego z zawartej umowy,
- zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Konsumentem a Właścicielem Serwisu,
- skorzystania z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika prawa konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów.
- Bardziej szczegółowych informacji na temat pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, Konsument może szukać na stronie internetowej http://polubownie.uokik.gov.pl.
- Konsument może również skorzystać z platformy ODR, która dostępna jest pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr. Platforma służy rozstrzyganiu sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami dążącymi do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
TERMIN
1 października 2022 roku
MIEJSCE
Warszawa, ul. Myśliwiecka 9, Hotel Agrykola
ORGANIZATOR MERYTORYCZNY
Fundacja Moc Kobiet
BIURO ORGANIZACYJNE
Fundacja Moc Kobiet
i wydawnictwo Moc Media
ul. Mokra 2 lok. 51
03-562 Warszawa
DANE FUNDACJI MOC KOBIET
KRS 0000975169
NIP 5242941861
REGON 52220516900000