Strona główna » Blog

Blog

kobieta sukcesu

Czy kobieta sukcesu to TY?

  Czy kobieta sukcesu to ty? Od najmłodszych lat wpajano nam rywalizację. Mechanizmami tymi są na przykład oceny w szkole czy porównywanie dzieci przez dorosłych. Później we własnym gronie klasowym mogłyśmy trafiać na opinie, która z nas lepiej jest ubrana, ładniejszą ma fryzurę, a czyje buty dobrze prezentują się na nogach. Wiele badań psychologicznych kończyło się potwierdzeniem, że już w okresie dojrzewania zaczyna się silne porównywanie do innych.Czytaj więcej »Czy kobieta sukcesu to TY?

  niekontrolowane wydatki czynnik latte

  Niekontrolowane wydatki – czynnik latte

   Czynnik latte to systematyczne niekontrolowane wydatki. Marnotrawienie pieniędzy na zaspokojenie drobnych przyjemności. Bardzo często wydaje się nam, że świetnie orientujemy się, gdzie płacimy kartą,  gotówką, a przede wszystkim za co.

   Brak kontroli finansowej? U mnie? To niemożliwe. Doskonale wiem, na co wydaję! Zazwyczaj…

   Jak sobie z tym poradzić i czy faktycznie problem mnie dotyczy?

   Czytaj więcej »Niekontrolowane wydatki – czynnik latte

   przedsiębiorcza kobieta prowadzi sama swój samochód

   Samochód kobiety przedsiębiorczej – Darek Koza gościnnie dla Moc Kobiet

    Chyba żaden przedsiębiorca nie wyobraża sobie prowadzenia działalności bez odpowiedniego auta. Jeśli chodzi o samochód kobiety przedsiębiorczej, pojazd ten ma być nie tylko funkcjonalny, ale także dobrze się prezentować. Na co zwracać więc uwagę przy jego wyborze?

    Kryteriów jest sporo, ale wiele zależy przede wszystkim od rodzaju prowadzonej działalności. Ograniczmy się więc do małych przedsiębiorców, którzy najczęściej jeżdżą samochodem na spotkania biznesowe, ale także potrzebują czasem przewieźć towar.Czytaj więcej »Samochód kobiety przedsiębiorczej – Darek Koza gościnnie dla Moc Kobiet

    Lista życiowych wartości Jak być szczęśliwym, nie realizując idealnego planu na sukces?

    Lista życiowych wartości i jak być szczęśliwym, gdy nie realizujesz planu na sukces?

    Wielkanoc zainspirowała mnie do rozważań o tym, jak być szczęśliwym, jeśli nie realizuje się idealnego planu na sukces, a dzięki temu powstała również lista życiowych wartości – zebrałam 400 haseł.

    Szybkie kariery to historia

    Pamiętam początek lat ’90 ub. w. i wybuch szybkich karier wielu młodych Czytaj więcej »Lista życiowych wartości i jak być szczęśliwym, gdy nie realizujesz planu na sukces?

    Jak zostać przedsiębiorcą

    Jak zostać przedsiębiorcą?

     Wiele osób, które spotykam, chce zostać przedsiębiorcą lub już wkroczyło na drogę indywidualnej działalności gospodarczej. Równie często rozmawiam z wieloletnimi właścicielami biznesów.

     Wiem jednak, że o wiele większa jest grupa wieloletnich pracowników etatowych, którzy nigdy nie odważyli się czegokolwiek zrobić na własną rękę, a Think Big ogranicza się do ich snów…

     Czytaj więcej »Jak zostać przedsiębiorcą?