Zapraszamy na RZECZPOSPOLITĄ BABSKĄ

„Rzeczpospolita Babska”

to konferencja w formie cyklu wywiadów, paneli dyskusyjnych i warsztatów, poświęcona w całości roli kobiet w przestrzeni publicznej – w świecie nauki, biznesu i polityki. Celem projektu jest przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom, jakie wyzwania stawiane są współczesnym polityczkom, przedstawicielkom III sektora i menadżerkom oraz osobom pracującym w wysoce sfeminizowanych obszarach zawodowych.

Czytaj dalej

Zarządzanie karierą

Wprowadzenie

Kiedy mówimy „kariera”, często pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to businesswoman w markowych szpilkach przemierzająca korytarz w międzynarodowej korporacji albo poważny inwestor w drogim garniturze, koniecznie z teczką, któremu szofer każdorazowo otwiera drzwi przed nosem. W rzeczywistości kariera

Czytaj dalej

WomenInMed – Konferencja w marcu w Poznaniu

Jak zadbać o swój dobrostan psychiczny i fizyczny oraz o harmonię w życiu pracując w ochronie zdrowia? Jak się dobrze komunikować, czyli jak rozwijać zdolności relacyjne i komunikacyjne w ochronie zdrowia? Jaka jest sytuacja kobiet w ochronie zdrowia: aspekty prawne, sytuacja rodzinna, sytuacja zarobkowa? O tym podczas marcowej konferencji WOMEN IN MED będą rozmawiać:

Czytaj dalej

Różnorodność społeczna i jej siła

Różnorodność to kluczowy element każdej społeczności, który przejawia się w wielu obszarach życia, od kultury i sztuki po biznes i edukację. W niniejszym artykule przyjrzymy się głębiej temu, dlaczego różnorodność społeczna jest tak istotna i jakie ze sobą niesie korzyści.

Czytaj dalej

Czy każdy może zbudować zaangażowaną społeczność na Instagramie?

śpiewać każdy może

Jak człowiek wierzy w siebieTo cała reszta to betka

To raptem dwa wersy słynnej piosenki „Śpiewać każdy może”, a mogą stać się dobrym początkiem do świadomego budowania zaangażowanej społeczności na Instagramie. Joanna Bogielczyk – ekspertka mediów społecznościowych – dzieli się przepisem, składającym się z siedmiu składników, które przygotują cię do budowania własnej instagramowej drogi.

Czytaj dalej

Czy w każdej kobiecie drzemie potężna moc?

JEDNA OSOBA MOŻE ZMIENIĆ WIELE...

Każda zmiana zaczyna się od jednej osoby. To ona podejmuje temat, przekazuje go innym, swoją postawą i odwagą zaraża innych, a także staje się motorem do działania. Wiele kobiet rezygnuje z zajęcia stanowiska w ważnych społecznie sprawach. A przecież każdy głos ma znaczenie. I każda z nas może coś zmienić.

Czytaj dalej

Jak najlepiej wykorzystać tydzień, który zaczyna się we wtorek?

Zaprzęgnij do pomocy siłę rozpędu! 🚀

Wszyscy wiemy, że poniedziałki są często wypełnione nadrabianiem zaległości i powrotem do normalnego trybu życia. Ale co w przypadku, gdy tydzień zaczyna się we wtorek? Nie martw się, ponieważ mamy kilka fantastycznych pomysłów, które pomogą ci jak najlepiej wykorzystać tę wyjątkową sytuację i zamienić ją w tydzień produktywności, radości i sukcesu.

Czytaj dalej

Nowa kultura „nie mam czasu”

nowa kultura nie mam czasu

Trudno nie odnosić się do czasów pandemii, kiedy wydawało się, że świat się zatrzymał, a ty zamknięta we własnych czterech ścianach miałaś możliwość zweryfikowania dotychczasowego życia. To właśnie wtedy pytanie o zasadność robienia wszystkiego ponad własne możliwości miała największy sens.

Być może przytłoczona obowiązkami zawodowymi, wyczerpana, nawet na skraju załamania, miałaś możliwość złapania oddechu tylko wtedy.

„Nie mam czasu” stało się nową kulturą dzisiejszych czasów.

 

Czytaj dalej