O fundatorce

Sylwia Chrabałowska, Ph.D. Candidate

Fundatorka i prezeska Fundacji Moc Kobiet. Ekspertka rynku wydawniczego, jako filolog języka polskiego związana z mediami od 1998 r. Doktorantka w Instytucie Zarządzania i mentorka w Programie Mentoringowym Szkoły Głównej Handlowej. Założycielka wydawnictwa Moc Media, Członkini Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz Polskiej Izby Książki. Autorka kursów zawodowych, była wykładowczyni PTWK. Prowadzi konsultacje biznesowe i organizuje warsztaty o zróżnicowanej tematyce. Jej zainteresowania naukowe obejmują społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstw, dialog z interesariuszami, modele biznesu i zarządzanie strategiczne.

Wyróżniona w Galerii 10 Kobiet SGH wystawionej podczas Tygodnia Kobiet Sukcesu 2023 w Aulii Spadochronowej SGH. Laureatka plebiscytu TOP15 Kobiet Sukcesu 2022 w kategorii biznes i marketing. Nagroda dla wydawcy za najlepszą sprzedaż IQ2018 r. i za osiągnięcia roku 2017. Wyróżniona Certyfikatem Działacza NGO.

Chodź, opowiem Ci

Tworząc społeczność dla przedsiębiorczych, zdecydowałam się w pierwszej kolejności odpowiedzieć na potrzeby kobiet, które gromadzi. Dlatego znajdujesz tu przede wszystkim artykuły poświęcone biznesom oraz motywacji i organizacji.

Po 5 latach działalności pro bono powołałam Fundację Moc Kobiet. Więcej o celach i działaniach fundacji znajdziesz na stronie głównej MocKobiet.eu. Dodam jedynie, że spotkania Moc Kobiet na Żywo! odbywają się także w formule #mastermind oraz jako wydarzenia networkingowe i warsztaty tematyczne oraz jako konferencje szkoleniowe. Prowadzę pojedyncze przedsiębiorczynie w procesie mentoringowym. Tworzę warsztaty i kursy na zamówienie oraz prowadzę szkolenia dla przedsiębiorstw.

Biorąc odpowiedzialność za doradztwo i mentoring, zdecydowałam się pogłębić wiedzę w ramach studiów doktoranckich w Instytucie Zarządzania, Kolegium Zarządzania i Finansów SGH. Zostałam także mentorem w Programie Mentoringowym SGH.

Chcesz poznać mnie prywatnie?

Nie będę Cię zanudzała szczegółami z CV. Powiem Ci, czego o mnie nie wiesz. Mam trzy córki i od ćwierć wieku jestem z tym samym mężczyzną.

Kilkanaście lat temu do domu przygarnęliśmy bezpańską sunię, teraz adoptowaliśmy drugą, by nasza seniorka dalej czuła w sobie radość życia i chęć do biegania. Nasze czworonogi są niezastąpionymi obrończyniami dzieci przed gilgotkami. Zawsze zaczynają głośno szczekać, kiedy tylko próbuję. 🙂

Dbam o poczucie szczęścia w życiu, dlatego nie skupiam się na błahostkach, szybko zapominam, co złe. Jestem zwolenniczką przekraczania ścian milczenia i szybkiego wybaczania wzajemnych niedociągnięć w imię wyższych wartości. Cenię życie, miłość, przyjaźń i wierność.

Źle się czuję, kiedy tracę autonomię. Jestem wolnym duchem, który zawsze miał wpływ na to, co robi, kiedy, gdzie i z kim. Do pracy podchodzę zadaniowo. Jeśli pracuję w dużej grupie, zawsze liczy się wspólna gra zespołu do jednej bramki.

Myśli stwarzają nasze jutro

Jestem przekonana, że to myśli, stwarzają naszą przyszłość. Dlatego motywuję innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Może też dlatego zostałam wyróżniona Certyfikatem Działacza NGO?

Moją misją jest sprawienie, by ludzie uwierzyli, że mają moc sprostać wyzwaniom, które stawia przed nimi życie i że są w stanie realizować własne marzenia, godząc obowiązki rodzinne z zawodowymi. Pragnę, by każdy był szczęśliwy, bez względu, jaką drogę wybiera!

Kącik dla autora

Ponieważ od ponad dwóch dekad jestem na rynku wydawniczym i w mediach, z biegiem czasu wiele osób zaczęło zadawać mi pytanie, jak napisać książkę. Stworzyłam zatem latem 2017 r. nową kategorię postów na Moc Kobiet, gdzie odpowiadałam również i na te potrzeby, publikując porady dotyczące kreatywnego pisania. Teraz tematy te odnajdziesz na blogu całkiem już prężnie działającego wydawnictwa Moc Media oraz na fp MM.

Stworzyłam Moc Media, bo wierzę, że jest możliwe połączenie starych mediów z nowymi oraz biznesu z etyką. Mam ponad 20-letnie doświadczenie w rynku wydawniczym i mediach, zaś od 2016 r. prowadzę konsultacje biznesowe i organizuję warsztaty o zróżnicowanej tematyce dla Mocarnych – także dotyczące pisania i publikowania książek, artykułów, prowadzenia blogów, komunikacji na FB czy Insta.

Wróć teraz do czytania artykułów blogowych.

Możesz wybierać wśród 4 kategorii: biznes, motywacja i organizacja, narzędzia, artykuły gościnne.

Do zobaczenia!

Sylwia Chrabałowska