O fundatorce

Sylwia Chrabałowska, Ph.D. Candidate

Fundatorka i prezeska Fundacji Moc Kobiet, właścicielka i CEO wydawnictwa Moc Media, doktorantka w Instytucie Zarządzania i wieloletnia mentorka w Programie Mentoringowym Szkoły Głównej Handlowej, zaangażowana w samorząd doktorantów SGH. Wiceprzewodnicząca rady nadzorczej IDH SA i członkini Chapter Zero Poland, a także Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz Polskiej Izby Książki. Współorganizatorka akcji profrekwencyjnej „Kobiety na Wybory„. Autorka kursów zawodowych, wykładowczyni oraz autorka innowacji społecznych pod nazwą „Widzialne” i „Archipelag Kobiet” realizowanych w Fundacji Moc Kobiet. Autorka kreatywnego poradnika „Archipelag wysp szczęśliwych. Przewodnik odważnego życia na własnych zasadach„. Prowadzi konsultacje biznesowe i organizuje warsztaty o zróżnicowanej tematyce. Jej zainteresowania naukowe obejmują społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstw, dialog z interesariuszami, modele biznesu i zarządzanie strategiczne.

Pracę rozpoczęła w 1998 r. jako dziennikarz PAI-Press. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu redakcjach różnych wydawnictw i domów mediowych. Redaktor prowadząca serwisów informacyjnych. Współpracowała przy raportach dla wielkiej czwórki. Wydawca książek w jednej z największych grup wydawniczych w Polsce. Pełniła funkcję dyrektora wydawniczego w jednym z liczących się wydawnictw specjalistycznych w kraju, gdzie odpowiadała za pracę redakcji książek, czasopism, serwisu internetowego i rozwój rynkowy oraz sprzedaż.

Przed wydawnictwem Moc Media postawiła zadanie, by pomóc dotrzeć autorom do ich odbiorców, wykorzystując jako kanały komunikacji: książki, media i inne formy publikacji. Z kolei odbiorcom dostarczać wartościowych treści, dopasowanych do ich oczekiwań. Moc Media to także otwarte dwrzwi dla nauki polskiej, ponieważ wydawnictwo oferuje kompleksową obsługę dla indeksowanych czasopism naukowych.

Sylwia Chrabałowska została wyróżniona w Galerii 10 Kobiet SGH wystawionej podczas Tygodnia Kobiet Sukcesu 2023 w Auli Spadochronowej SGH. To Laureatka plebiscytu TOP15 Kobiet Sukcesu 2022 w kategorii biznes i marketing. Wyróżniona Certyfikatem Działacza NGO.

 

Chodź, opowiem Ci

Tworząc społeczność dla przedsiębiorczych, zdecydowałam się w pierwszej kolejności odpowiedzieć na potrzeby kobiet, które gromadzi. Dlatego znajdujesz tu przede wszystkim artykuły poświęcone biznesom oraz motywacji i organizacji.

Po 5 latach działalności pro bono powołałam Fundację Moc Kobiet. Więcej o działaniach fundacji znajdziesz na stronie głównej MocKobiet.eu. Dodam jedynie, że spotkania Moc Kobiet na Żywo! odbywają się także w formule #mastermind oraz jako wydarzenia networkingowe i warsztaty tematyczne oraz jako konferencje szkoleniowe. Prowadzę pojedyncze przedsiębiorczynie w procesie mentoringowym. Tworzę warsztaty i kursy na zamówienie oraz prowadzę szkolenia dla przedsiębiorstw.

Chcesz poznać mnie prywatnie?

Nie będę Cię zanudzała szczegółami z CV. Powiem Ci, czego o mnie nie wiesz. Mam trzy córki i od ćwierć wieku jestem z tym samym mężczyzną.

Kilkanaście lat temu do domu przygarnęliśmy bezpańską sunię, później adoptowaliśmy drugą, by nasza seniorka dalej czuła w sobie radość życia i chęć do biegania. Udało się dzięki temu przedłużyć jej aktywność i o cały rok gasnące życie… Nasze czworonogi zawsze są niezastąpionymi obrończyniami dzieci przed gilgotkami. Zawsze zaczynają głośno szczekać, kiedy tylko próbuję podokuczać którejś z córek. 🙂

Dbam o poczucie szczęścia w życiu, dlatego nie skupiam się na błahostkach, szybko zapominam, co złe. Jestem zwolenniczką przekraczania ścian milczenia i szybkiego wybaczania wzajemnych niedociągnięć w imię wyższych wartości. Cenię życie, miłość, przyjaźń i wierność.

Źle się czuję, kiedy tracę autonomię. Jestem wolnym duchem, który zawsze miał wpływ na to, co robi, kiedy, gdzie i z kim. Do pracy podchodzę zadaniowo. Jeśli pracuję w dużej grupie, zawsze liczy się wspólna gra zespołu do jednej bramki.

Myśli stwarzają nasze jutro

Jestem przekonana, że to myśli, stwarzają naszą przyszłość. Dlatego motywuję innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Może też dlatego zostałam wyróżniona Certyfikatem Działacza NGO?

Moją misją jest sprawienie, by ludzie uwierzyli, że mają moc sprostać wyzwaniom, które stawia przed nimi życie i że są w stanie realizować własne marzenia, godząc obowiązki rodzinne z zawodowymi. Pragnę, by każdy był szczęśliwy, bez względu, jaką drogę wybiera!

Kącik dla autora

Ponieważ od ponad dwóch dekad jestem na rynku wydawniczym i w mediach, z biegiem czasu wiele osób zaczęło zadawać mi pytanie, jak napisać książkę. Stworzyłam zatem latem 2017 r. nową kategorię postów na Moc Kobiet, gdzie odpowiadałam również i na te potrzeby, publikując porady dotyczące kreatywnego pisania. Teraz tematy te odnajdziesz na blogu całkiem już prężnie działającego wydawnictwa Moc Media oraz na fp MM.

Stworzyłam Moc Media, bo wierzę, że jest możliwe połączenie starych mediów z nowymi oraz biznesu z etyką. Mam ponad 20-letnie doświadczenie w rynku wydawniczym i mediach, zaś od 2016 r. prowadzę konsultacje biznesowe i organizuję warsztaty o zróżnicowanej tematyce dla Mocarnych – także dotyczące pisania i publikowania książek, artykułów, prowadzenia blogów, komunikacji na FB czy Insta.

Wróć teraz do czytania artykułów blogowych.

Możesz wybierać wśród 4 kategorii: biznes, motywacja i organizacja, narzędzia, artykuły gościnne.

Do zobaczenia!

Sylwia Chrabałowska