Banki z darmowymi zdjęciami => Lista 12 banków

Banki z darmowymi zdjęciami to miejsca pożądane przez wszystkich aktywnych użytkowników Internetu, bez względu czy planują kampanię reklamową, publikują w mediach społecznościowych, czy prowadzą bloga. Zdjęcia są głównym elementem naszego świata – obrazkowego świata.

Ileż razy tracisz czas na poszukiwaniach zdjęcia do gotowego tekstu? Oczywiście chcesz, aby to były to grafiki dostarczane przez banki z darmowymi zdjęciami. Zdarza się, że na poszukiwaniach mija bezproduktywnie tyle samo czasu, co na tworzeniu treści.

Licencje na użycie grafik

Wiesz, że najlepsze wpisy to te, które są wzbogacone treścią wizualną. Jednak pamiętaj, że nie każde foto z wyszukiwarki Google jest tam do swobodnego wykorzystania. O licencjach pisałam już przy okazji artykułu poradnikowego o Flickr – jak korzystać z tego serwisu, krok po kroku. Niewiele osób pamięta o możliwych konsekwencjach z użycia bezprawnego fotografii np. na swoim blogu.

Mam nadzieję, że znana jest ci licencja Creative Commons, która dzieli się na dwie główne podkategorie:

  • CC BY – czyli uznanie autora. Jeśli kopiujesz, rozpowszechniasz czy nawet modyfikujesz zdjęcie podpisane taką licencją, za każdym razem masz obowiązek podać jego autora.
  • CC0 – w tym przypadku autor zrzeka się praw do swojego dzieła i możesz je wykorzystywać z pełną swobodą bez obowiązku podawania autora. Możesz takie zdjęcie wykorzystywać także do celów komercyjnych! Jeśli ktoś udostępnia dzieło na licencji CC0, pozbawia siebie wszystkich praw do dzieła.

O rozmiarach i zakupach w bankach zdjęć przeczytasz tutaj => KLIKAJ.

Banki z darmowymi zdjęciami

Poniżej stworzyłam listę miejsc, w których są gromadzone zdjęcia na licencji CC0. W niektórych serwisach trzeba się zarejestrować, ale mimo wszystko w ich zasobach odnajdziesz grafiki za free. Zapraszam na wycieczkę. 🙂

1. Death to the Stock Photo

http://deathtothestockphoto.com/

2. Foodies Feed

https://foodiesfeed.com/

3. Get Refe

http://getrefe.tumblr.com/

4. Gratis Ography

http://www.gratisography.com/

5. Jay Mantri

http://jaymantri.com/

6. Kaboom Pics

http://kaboompics.com/

7. Life of Pix

http://www.lifeofpix.com/

8. New Old Stock

http://nos.twnsnd.co/

9. Pic Jumbo

https://picjumbo.com/

10. Pickup Image

http://pickupimage.com/

11. Stock Snap

https://stocksnap.io/

12. We Function

http://wefunction.com/

Jak podobają się moje propozycje? Liczę, że powyżej wymienione banki z darmowymi zdjęciami są dla ciebie ciekawym odkryciem. Sądzę, że nie przodują one popularnością w polskim Internecie, w przeciwieństwie do Pixabay, którego tutaj nawet nie eksponowałam.

ROZGOŚĆ SIĘ - SĄ TU TEŻ INNE ARTYKUŁY:  Podcasting - o co w tym chodzi? Kliknij i dowiedz się ?

Do Flickr również wiesz jak się dostać, dzięki wcześniejszemu artykułowi w dziale Narzędzia. 😉

Napisz w komentarzu, jak często robisz własne fotki. Czy w ogóle banki z darmowymi zdjęciami są niemalże Twoją pierwszą potrzebą dla prowadzenia działalności w Internecie?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
trackback

[…] artykuł, w którym podawałam listę 12 banków z darmowymi zdjęciami dla tych, którzy nie chcieli się długo zastanawiać, jak znaleźć dobre zdjęcie? […]

trackback

[…] zrodlo-gdzie-znalezlismy-zdjecie(dot)com, CC BY 2.0 Z kolei jeśli chcesz zobaczyć listę 12 banków z darmowymi fotkami, mam nadzieję, że odkryjesz wiele nowych miejsc, których jeszcze nie znasz. Wszak […]

Marzena Kud
7 lat temu

Swoje zdjęcia mam tylko przy relacjach z podróży:( często korzystam z librestock i jak mi coś wpadnie w oko to ściągam na zapas, żeby potem nie kluczyć w Internecie godzinami:)

Sylwia z MocKobiet.eu
Odpowiedź do  Marzena Kud

Marzena, bardzo dobra strategia – ja też zbieram na zapas.
Choć potem, gdy coś chcę, to i tak w sumie szukam na bieżąco 😉
Koniec końców mam tego na tony 😀

4
0
Uwielbiam twoje myśli, skomentuj.x