Konto biznesowe na Instagramie – nowe możliwości

Media społecznościowe mogą przynieść wiele wiele korzyści dla Twojej firmy, jak na przykład konto biznesowe na Instagramie. Warto wiedzieć, jak wykorzystać takie możliwości.

Chcę zachęcić Cię także do śledzenia zmian i trendów, które się pojawiają. Sama dobrze wiesz, że nowości w social media jest sporo – mniejszych i większych. To istotne, aby być na bieżąco.

Postaraj się spojrzeć na nowe rzeczy, jak na szansę. Następnie pomyśl- jak dobrze możesz wykorzystać wprowadzoną zmianę, by przyniosła Ci lepsze rezulataty.

Czy mogę mieć konto biznesowe na Instagramie?

Oczywiście, że możesz! Zmiany już funkcjonują, jednak wciąż widzę wiele pytań na ten temat. Pokażę Ci, jakie zyskasz możliwości. Dodatkowo w bezbolesny sposób przejdziemy przez proces przekształcenia konta osobistego na firmowe. 🙂 Jesteś gotowa?

KILKA WAŻNYCH INFORMACJI

Zanim przejdziemy do możliwości, zwrócę Twoją uwagę na kilka istotnych informacji.

 • Aby korzystać z konta biznesowego, nie musisz tworzyć drugiego profilu (jak w przypadku Facebooka). Wystarczy dokonać przekształcenia aktualnego konta i przełączyć się na biznes.
 • Jeśli chcesz dokonać zmiany musisz być administratorem strony na Facebooku.
 • Do konta biznesowego możesz podpiąć tylko jeden fanpage. Konta te są ściśle powiązane. Jeśli chcesz powiązać instagramowy profil z inną stroną na Facebooku, musisz powrócić na konto osobiste, a następnie dokonać jeszcze raz przekształcenia.
 • Po połączeniu, Instagram automatycznie pobierze informacje o kategorii, którą masz wprowadzoną na fanpage. Jeśli wprowadziłaś adres – będzie on widoczny również na instagramowym profilu (znajdziesz go pod opisem).
 • Konta biznesowego nie można ustawić w tryb tzw. prywatny, czyli taki, w którym aby umożliwić innej osobie obserwowanie Ciebie musisz wcześniej zaakceptować prośbę.
 • Masz zawsze możliwość powrotu do konta osobistego, także bez obaw. 🙂
ROZGOŚĆ SIĘ - SĄ TU TEŻ INNE ARTYKUŁY:  Kiedy siła wynosi 1N i skąd kobieta ma moc? - Wpis gościnny Marty-piratki i Oli-coacha

Kilka konkretów już mamy. Teraz same przyjemności – przejdziemy do możliwości (rym udał się przypadkiem). 😉

JAKIE SĄ MOŻLIWOŚCI KONTA BIZNESOWEGO NA INSTAGRAMIE

 1. Na profilu pojawi się zakładka “kontakt”

  Ułatwi ona odbiorcom szybkie skontaktowanie się z Tobą. Znajdą się tutaj informacje, które podasz wcześniej (adres, e-mail, telefon). Możesz także w każdej chwili je uzupełnić, przechodząc do edycji profilu. Jest jeszcze jedna przydatna rzecz. W momencie, gdy klient będzie chciał skontaktować się z Tobą w ten sposób, trafi na małą niespodziankę. Zobrazuję to na przykładach:

 • adres e-mail – klient od razu będzie przeniesiony do systemu pocztowego i może pisać do Ciebie maila,
 • telefon – po naciśnięciu przycisku, numer skopiuje się do telefonu, klient nie musi nic wpisywać. W tej możliwości możesz określić, czy klient ma skontaktować się telefonicznie, czy przez napisanie wiadomości,
 • adres – nastąpi przeniesienie do Google Maps – widoczna jest Twoja dokładna lokalizacja.

Twój odbiorca nie musi zatem szukać informacji na stronie, a dodatkowo w łatwy sposób może się skontaktować lub sprawdzić dokładną lokalizację. Szybkie i wygodne! 🙂

 1. Uzyskasz dostęp do statystyk

  Ta funkcja jest dla mnie najcenniejsza. 🙂 Dzięki niej wiesz, kim są osoby, które Cię obserwują. Możesz także sprawdzić informację o Twoich zamieszczanych postach, przyjrzeć się reakcjom i wyciągnąć wnioski. Możesz również zapoznać się ze statystykami konkretnego posta.

Do tej pory, aby sprawdzić statystyki na Instagramie, trzeba było wspomóc się zewnętrznymi programami. Teraz masz je dostępne z poziomu profilu. Możesz sprawdzić statystyki konkretnego posta (zasięg, wyświetlenia, aktywność). Są one widoczne tylko dla nowych postów (tych – od momentu przekształcenia konta).

Dużo więcej opcji masz w statystykach ogólnych, które znajdziesz u góry swojego profilu. W tym miejscu dostępne są  informacje o najpopularniejszych postach, a także o liczbie kliknięć w link znajdujący się w opisie profilu (fajnie, prawda?). Uzyskasz dane tygodniowe o ogólnym zasięgu i wyświetleniach.

Sprawdzisz również aktywność osób, które Cię obserwują i dane demograficzne (płeć, wiek, lokalizacja).

 1. Promowanie postów w aplikacji

  Posty, które zamieszczasz, możesz promować z poziomu Instagrama. Dotarłam do informacji, że jest tu małe ograniczenie. Jedynym celem reklamowym, który możesz zastosować jest skierowanie klientów do witryny. Dodatkowe cele mają być stopniowo wprowadzane. Zobaczymy, jak rozwinie się ta funkcja.

Wiesz już, jakie są możliwości konta biznesowego na Instagramie. Zdecyduj – czy chcesz dokonać przekształcenia. Jeśli tak, poniżej pokażę Ci jak tego dokonać 🙂

JAK STWORZYĆ KONTO BIZNESOWE NA INSTAGRAMIE?

 1. Przede wszystkim pamiętaj o wcześniejszym połączeniu swojego profilu na Instagramie z fanpage na Facebooku. Dopiero wtedy, możemy iść dalej.
 2. W celu przekształcenia konta przejdź do zakładki Ustawienia → sekcja Konto → Przełącz na profil firmowy.
 3. Instagram przeprowadzi Cię przez proces zmiany konta. To, co musisz zrobić, to wybrać fanpage, z którym powiążesz konto na Instagramie. Będziesz poproszona także o wprowadzenie danych kontaktowych, trzeba wprowadzić minimum jedną informację. Zobacz, jak to wygląda.

przeksztalcenie-1

przeksztalcenie-2

Teraz masz dostęp  do konta biznesowego! Możesz korzystać z jego możliwości.

Konto biznesowe to jedna z ciekawych zmian, które przynosi korzyści dla Twojej działalności. Według mnie dużym plusem jest ułatwienie kontaktu odbiorcy z Tobą. Niewątpliwą zaletą jest także dostęp do statystyk, dzięki którym możesz sprawdzić, jakie treści są najbardziej popularne, przyjrzeć się reakcjom, a także zobaczyć, kim są Twoi odbiorcy. Jak ze wszystkimi zmianami – warto przyglądać się, trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, w jakim kierunku nastąpi rozwój.

Co sądzisz o koncie biznesowym na Instagramie?

Jeśli pojawią się jakieś zapytania z Twojej strony – pytaj śmiało, chętnie odpowiem 🙂

Magda Bek z Lekka Zmiana Mamy 🙂

***

PS. Magda jest użytkowniczką telefonu z androidem. Z kolei ja używam od lat Nokii, która obecnie pracuje na systemie windowsowskim. Niestety aplikacja dostępna na wszystkie Lumie nie ma w ustawieniach dostępnej opcji przekształcenia konta z osobistego na biznesowe.

Mogę jedynie podpowiedzieć chytry plan, by dokonać przekształcenia na tablecie lub innym telefonie z androidem. Dzięki temu inni (którzy używają sprzętów na androidzie) będą widzieli nasze dane kontaktowe, a my zdobędziemy podgląd statystyk oraz możliwość promowania postów.

Co więcej, konto biznesowe daje możliwość zaproszenia znajomych do naszego profilu na Instagramie, niczym zaproszenie do polubienia fanpage na Facebooku – znana Wam zapewne funkcja, która pozwala w dość szybki sposób zwiększyć liczbę obserwujących konto osób. Ma to znaczenie, ponieważ dane demograficzne są dostępne dopiero wówczas, gdy osiągniemy magiczną liczbę 100 obserwujących.

Sylwia Chrabałowska z Moc Kobiet 😉

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz