You are currently viewing Konto biznesowe na Instagramie – nowe możliwości
Konto biznesowe na Instagramie – nowe możliwości

Konto biznesowe na Instagramie – nowe możliwości

Media społecznościowe mogą przynieść wiele wiele korzyści dla Twojej firmy, jak na przykład konto biznesowe na Instagramie. Warto wiedzieć, jak wykorzystać takie możliwości.

Chcę zachęcić Cię także do śledzenia zmian i trendów, które się pojawiają. Sama dobrze wiesz, że nowości w social media jest sporo – mniejszych i większych. To istotne, aby być na bieżąco.

Postaraj się spojrzeć na nowe rzeczy, jak na szansę. Następnie pomyśl- jak dobrze możesz wykorzystać wprowadzoną zmianę, by przyniosła Ci lepsze rezulataty.

Czy mogę mieć konto biznesowe na Instagramie?

Oczywiście, że możesz! Zmiany już funkcjonują, jednak wciąż widzę wiele pytań na ten temat. Pokażę Ci, jakie zyskasz możliwości. Dodatkowo w bezbolesny sposób przejdziemy przez proces przekształcenia konta osobistego na firmowe. 🙂 Jesteś gotowa?

KILKA WAŻNYCH INFORMACJI

Zanim przejdziemy do możliwości, zwrócę Twoją uwagę na kilka istotnych informacji.

 • Aby korzystać z konta biznesowego, nie musisz tworzyć drugiego profilu (jak w przypadku Facebooka). Wystarczy dokonać przekształcenia aktualnego konta i przełączyć się na biznes.
 • Jeśli chcesz dokonać zmiany musisz być administratorem strony na Facebooku.
 • Do konta biznesowego możesz podpiąć tylko jeden fanpage. Konta te są ściśle powiązane. Jeśli chcesz powiązać instagramowy profil z inną stroną na Facebooku, musisz powrócić na konto osobiste, a następnie dokonać jeszcze raz przekształcenia.
 • Po połączeniu, Instagram automatycznie pobierze informacje o kategorii, którą masz wprowadzoną na fanpage. Jeśli wprowadziłaś adres – będzie on widoczny również na instagramowym profilu (znajdziesz go pod opisem).
 • Konta biznesowego nie można ustawić w tryb tzw. prywatny, czyli taki, w którym aby umożliwić innej osobie obserwowanie Ciebie musisz wcześniej zaakceptować prośbę.
 • Masz zawsze możliwość powrotu do konta osobistego, także bez obaw. 🙂
ROZGOŚĆ SIĘ - SĄ TU TEŻ INNE ARTYKUŁY:  Własna strona internetowa - jak zaplanować www

Kilka konkretów już mamy. Teraz same przyjemności – przejdziemy do możliwości (rym udał się przypadkiem). 😉

JAKIE SĄ MOŻLIWOŚCI KONTA BIZNESOWEGO NA INSTAGRAMIE

 1. Na profilu pojawi się zakładka “kontakt”

  Ułatwi ona odbiorcom szybkie skontaktowanie się z Tobą. Znajdą się tutaj informacje, które podasz wcześniej (adres, e-mail, telefon). Możesz także w każdej chwili je uzupełnić, przechodząc do edycji profilu. Jest jeszcze jedna przydatna rzecz. W momencie, gdy klient będzie chciał skontaktować się z Tobą w ten sposób, trafi na małą niespodziankę. Zobrazuję to na przykładach:

 • adres e-mail – klient od razu będzie przeniesiony do systemu pocztowego i może pisać do Ciebie maila,
 • telefon – po naciśnięciu przycisku, numer skopiuje się do telefonu, klient nie musi nic wpisywać. W tej możliwości możesz określić, czy klient ma skontaktować się telefonicznie, czy przez napisanie wiadomości,
 • adres – nastąpi przeniesienie do Google Maps – widoczna jest Twoja dokładna lokalizacja.

Twój odbiorca nie musi zatem szukać informacji na stronie, a dodatkowo w łatwy sposób może się skontaktować lub sprawdzić dokładną lokalizację. Szybkie i wygodne! 🙂

 1. Uzyskasz dostęp do statystyk

  Ta funkcja jest dla mnie najcenniejsza. 🙂 Dzięki niej wiesz, kim są osoby, które Cię obserwują. Możesz także sprawdzić informację o Twoich zamieszczanych postach, przyjrzeć się reakcjom i wyciągnąć wnioski. Możesz również zapoznać się ze statystykami konkretnego posta.

Do tej pory, aby sprawdzić statystyki na Instagramie, trzeba było wspomóc się zewnętrznymi programami. Teraz masz je dostępne z poziomu profilu. Możesz sprawdzić statystyki konkretnego posta (zasięg, wyświetlenia, aktywność). Są one widoczne tylko dla nowych postów (tych – od momentu przekształcenia konta).

Dużo więcej opcji masz w statystykach ogólnych, które znajdziesz u góry swojego profilu. W tym miejscu dostępne są  informacje o najpopularniejszych postach, a także o liczbie kliknięć w link znajdujący się w opisie profilu (fajnie, prawda?). Uzyskasz dane tygodniowe o ogólnym zasięgu i wyświetleniach.

Sprawdzisz również aktywność osób, które Cię obserwują i dane demograficzne (płeć, wiek, lokalizacja).

 1. Promowanie postów w aplikacji

  Posty, które zamieszczasz, możesz promować z poziomu Instagrama. Dotarłam do informacji, że jest tu małe ograniczenie. Jedynym celem reklamowym, który możesz zastosować jest skierowanie klientów do witryny. Dodatkowe cele mają być stopniowo wprowadzane. Zobaczymy, jak rozwinie się ta funkcja.

Wiesz już, jakie są możliwości konta biznesowego na Instagramie. Zdecyduj – czy chcesz dokonać przekształcenia. Jeśli tak, poniżej pokażę Ci jak tego dokonać 🙂

JAK STWORZYĆ KONTO BIZNESOWE NA INSTAGRAMIE?

 1. Przede wszystkim pamiętaj o wcześniejszym połączeniu swojego profilu na Instagramie z fanpage na Facebooku. Dopiero wtedy, możemy iść dalej.
 2. W celu przekształcenia konta przejdź do zakładki Ustawienia → sekcja Konto → Przełącz na profil firmowy.
 3. Instagram przeprowadzi Cię przez proces zmiany konta. To, co musisz zrobić, to wybrać fanpage, z którym powiążesz konto na Instagramie. Będziesz poproszona także o wprowadzenie danych kontaktowych, trzeba wprowadzić minimum jedną informację. Zobacz, jak to wygląda.

przeksztalcenie-1

przeksztalcenie-2

Teraz masz dostęp  do konta biznesowego! Możesz korzystać z jego możliwości.

Konto biznesowe to jedna z ciekawych zmian, które przynosi korzyści dla Twojej działalności. Według mnie dużym plusem jest ułatwienie kontaktu odbiorcy z Tobą. Niewątpliwą zaletą jest także dostęp do statystyk, dzięki którym możesz sprawdzić, jakie treści są najbardziej popularne, przyjrzeć się reakcjom, a także zobaczyć, kim są Twoi odbiorcy. Jak ze wszystkimi zmianami – warto przyglądać się, trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, w jakim kierunku nastąpi rozwój.

Co sądzisz o koncie biznesowym na Instagramie?

Jeśli pojawią się jakieś zapytania z Twojej strony – pytaj śmiało, chętnie odpowiem 🙂

Magda Bek z Lekka Zmiana Mamy 🙂

***

PS. Magda jest użytkowniczką telefonu z androidem. Z kolei ja używam od lat Nokii, która obecnie pracuje na systemie windowsowskim. Niestety aplikacja dostępna na wszystkie Lumie nie ma w ustawieniach dostępnej opcji przekształcenia konta z osobistego na biznesowe.

Mogę jedynie podpowiedzieć chytry plan, by dokonać przekształcenia na tablecie lub innym telefonie z androidem. Dzięki temu inni (którzy używają sprzętów na androidzie) będą widzieli nasze dane kontaktowe, a my zdobędziemy podgląd statystyk oraz możliwość promowania postów.

Co więcej, konto biznesowe daje możliwość zaproszenia znajomych do naszego profilu na Instagramie, niczym zaproszenie do polubienia fanpage na Facebooku – znana Wam zapewne funkcja, która pozwala w dość szybki sposób zwiększyć liczbę obserwujących konto osób. Ma to znaczenie, ponieważ dane demograficzne są dostępne dopiero wówczas, gdy osiągniemy magiczną liczbę 100 obserwujących.

Sylwia Chrabałowska z Moc Kobiet 😉

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
marcelka m
marcelka m
4 lat temu

cenne wskazówki , zebrane w jednym miejscu 🙂
szkoda, że dopiero dzisiaj znalazłam ten wpis, walkę ze zmianami na instagramie mam już za sobą.

Sylwia z MocKobiet.eu
Odpowiedź do  marcelka m

Marcelko, dziękuję za opinię 🙂

Skoro jesteś już po przejściach z Insta ;), to dzięki Tobie Ci, którzy trafią tu później, a będą jeszcze przed konfiguracją, będą wiedzieli, że z nami przejdą szybko przez ustawienia krok po kroku. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Marlena I Bogate Myśli

Jak zwykle nieocenione wskazówki Magdy 😉 W końcu zdecydowałam się posłuchać rad i zmienić profil na biznesowy – a, że też mam Lumię to natrafiłam na problem 😉 Co prawda korzystam z Insta jeszcze na innym telefonie z androidem – ze względu na Later, ale długo nie mogłam przekształcić konta na biznesowe 😉 Pomogło odinstalowanie aplikacji na telefonie z androidem i zainstalowanie najnowszej wersji 😉

Marlena I Bogate Myśli

Ale na telefonie z Windowsem – nawet po przeinstalowaniu aplikacji, już po stworzeniu konta biznesowego na drugim telefonie – i tak nie mam możliwości zobaczenia statystyk 🙁

Sylwia z MocKobiet.eu

Marleno, właśnie instaluję się na androidzie. Zobaczymy… Spodziewam się jednakże, iż na Nokii nic nie zobaczę i tak. Tamta apka jest dużo uboższa niż na androidy.

Sylwia z MocKobiet.eu
Odpowiedź do  Sylwia z MocKobiet.eu

dokładnie, na Nokii bez zmian, a na androidzie wszystko śmiga

Marlena I Bogate Myśli
Odpowiedź do  Sylwia z MocKobiet.eu

No cóż – w takim razie na Windowsie tak jak do tej pory będę tylko lajkować i przeglądać polubione profile, a na drugim telefonie oprócz udostępniania zdjęć przez Later jeszcze będę ogarniać statystyki 😀

Sylwia z MocKobiet.eu

i tak możemy się cieszyć, że już nie mamy Insta na apce w wersji beta 😉 – jest postęp 😛

Marlena I Bogate Myśli
Odpowiedź do  Sylwia z MocKobiet.eu

No tak 😀 Niestety aplikacje na Windowsa są dość ubogie 😀 Ale pewnie dzięki temu mało czasu spędzam zatopiona w ekranie telefonu 😉

Sylwia z MocKobiet.eu

dlatego moje dzieci mają Windowsa, choć bardzo z tego powodu cierpią 😉

Marlena I Bogate Myśli
Odpowiedź do  Sylwia z MocKobiet.eu

Hehe dobry pomysł 😉 Mój Jasiek jeszcze trochę za mały na telefon, ale coś widzę, że pierwszy odziedziczy po mnie 😉

Sylwia z MocKobiet.eu

u nas też dostają po mnie lub po ojcu albo młodsza po starszej

Marlena I Bogate Myśli
Odpowiedź do  Sylwia z MocKobiet.eu

🙂

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy)
Odpowiedź do  Sylwia z MocKobiet.eu

Zawsze to jakiś plus 🙂

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy)

Pozostaje tylko czekać, aż coś się zmieni w Windows. W ogóle często jak czytam o nowościach w mediach społecznościowych to jest informacja o IOS albo Android. O Windows bardzo często wielka cisza….

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy)

Marlena cieszę się, że się udało 🙂 Najważniejsze, że już działa, już widziałam Twoje biznesowe konto 🙂

Joanna Kokoszkiewicz

Magda świetnie tłumaczy. Brawo. Bardzo wartościowy post 🙂

Sylwia z MocKobiet.eu
Odpowiedź do  Joanna Kokoszkiewicz

To prawda 🙂

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy)
Odpowiedź do  Sylwia z MocKobiet.eu

Dziękuję Asiu za miłe słowa 🙂 Cieszę się, że informacje są pomocne dla Ciebie 🙂

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy)
Odpowiedź do  Sylwia z MocKobiet.eu

Dziękuję Sylwia 🙂 Niech informacje służą 🙂

Sylwia z MocKobiet.eu

niech służą, od tego są i informacje, i narzędzia 😉

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy)
Odpowiedź do  Sylwia z MocKobiet.eu

Dokładnie 🙂

Magda Bek (Lekka Zmiana Mamy)
Odpowiedź do  Joanna Kokoszkiewicz

Dziękuję Asiu za miłe słowa 🙂 Cieszę się, że informacje są dla Ciebie pomocne 🙂