You are currently viewing O mądrych pracownikach, czyli czego potrzeba firmie

O mądrych pracownikach, czyli czego potrzeba firmie

Czego potrzeba firmie? Bezsprzecznie mądrych pracowników! Znasz Sheryl Sandberg? To dyrektor zarządzająca Facebooka i prawa ręka Marka Zuckerberga. W 2011 r. zarabiała już ponad 30 mln $ i posiadała ponad mld w akcjach firmy. Czy Sheryl Sandberg jest mądra? Moim zdaniem bez wątpienia tak. Jeśli masz chwilę przeanalizuj jej ścieżkę kariery, a będziesz tego samego zdania.

Dlaczego firma potrzebuje mądrych ludzi?

Świat nieustannie się zmienia, stawiając przed Tobą nowe wymagania? Czujesz, że wczorajsze zwycięstwo nie jest gwarancją jutrzejszego sukcesu? Wszystko to prawda.

czego potrzeba firmie zaufaj własnej mądrości o mądrych pracownikachKonkurencja jest zbyt ostra, by pozwolić sobie na samozadowolenie czy poddanie broni. Prawda jest taka, że klienci nie przestaną szukać tego, kto zapewni im najwyższą jakość w najlepszej cenie. Jedynym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego przedsięwzięcia, które zawsze zapewni firmie wiatr w żaglach jest szukanie innowacyjnych rozwiązań i realna odpowiedź na potrzeby rynku.

Czego potrzeba firmie, a co dają jej mądrzy pracownicy?

Każda firma pragnie być innowacyjna na rynku, chce pozyskiwać atrakcyjnych partnerów, którzy dysponują zasobami uzupełniającymi jej zasoby. Każda firma chce oferować jak najwyższą jakość w jak najlepszej dla odbiorcy cenie.

Daję głowę, że jeśli wszystkie przedsiębiorstwa byłyby wystarczająco bogate, zapewniałyby swoim pracownikom bonusy, świadczenia i komfort pracy na poziomie Google’a, bowiem, każda firma chciałaby stwarzać jak najlepsze warunki pracy swoim zespołom, aby zwiększać ich zadowolenie z pracy i efektywność.

Co z kolei dają firmie mądrzy pracownicy? Jeśli działy HR podczas rekrutacji będą brały pod uwagę nie tylko kwalifikacje zdobyte na ukończonych kursach, ale również to, jakiego rodzaju ludzi proponują do zatrudnienia, przed firmą otwierają się nowe pola:

1.Możliwość pozyskiwania innowacyjnych partnerów przez nowych pracowników.

2.Powstanie załoga:

 • odporna na przeciwności losu,
 • łatwo przystosowująca się do zmian,
 • lepiej radząca sobie na konkurencyjnym rynku,
 • zdolna do przekształcenia organizacji w sprawnie działający organizm, którego komórki są wszak naczyniami połączonymi.
ROZGOŚĆ SIĘ - SĄ TU TEŻ INNE ARTYKUŁY:  Klient nasz pan - ustalamy kanały komunikacji, dystrybucji i sprzedaży

czego potrzeba firmie bądź niezaprzeczalnie dobry cytaty motywacyjne o mądrych pracownikach

Jakie odniesiesz korzyści, jeśli zaufasz własnej mądrości?

Wróćmy teraz do Ciebie. Jeśli już wiesz, jak znaczący możesz mieć wpływ na lepszą pracę zespołową i efekty osiągane przez firmę, na rzecz której pracujesz, zauważ, że ufając własnej mądrości stajesz się osobą:

 • pewną siebie,
 • odważną,
 • wrażliwą,
 • uważną,
 • definiującą swoje wartości, talenty i umiejętności,
 • zdolną do objęcia roli eksperta, bowiem umiesz jasno wyrażać siebie.

Jeśli angażując się w projekt, chcąc stworzyć na przykład nowy produkt, sięgasz do wszystkich osobistych zasobów. Twoja wrażliwość pomaga Ci myśleć i dzięki niej odnajdujesz właściwe przekierowania dla planowanych działań, aby dać w nich wyraz wartościom, w które wierzysz.

Nabierasz cech męstwa, bo sytuacje mogą niejednokrotnie wymagać od Ciebie odwagi, by zaryzykować i wcielić w życie swoje plany.

W tym wszystkim nieustannie się rozwijasz, bowiem masz świadomość, że odkrywanie siebie zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej to nieustająca droga. Człowiek uczy się całe życie

czego potrzeba firmie w życiu nigdy nie jest za późno na miłość na naukę o mądrych pracownikach

Zaufaj własnej mądrości

Widzisz zatem, że nie ma innej drogi na szczyt. Nie ma znaczenia, na jakim teraz jesteś etapie. Czy studiujesz, czy opiekujesz się dzieckiem w domu na urlopie wychowawczym, czy zarządzasz zespołem, czy jesteś przedsiębiorcą z własną firmą.

Aby być, jak inni wielcy liderzy biznesu, wsłuchaj się w siebie, współpracuj z innymi i szukaj najlepszych rozwiązań, które przeniosą Cię o kolejny poziom wyżej.

Zadaj sobie pytania:

 • Czy stoję w miejscu? Gdzie byłam/byłem rok temu, dwa lata temu, trzy lata temu?
 • Co mogę zrobić już dziś, by za rok czy za dwa/trzy lata, nie być w tym samym miejscu?
 • Kim chciałabym być/chciałbym być?
 • Gdzie chciałabym/chciałbym pracować?
 • Co chciałabym/chciałbym robić?

Twoja przyszłość jest w Twoich rękach. Rozwijaj skrzydła. Fruń do nieba!

Podziel się w komentarzu poniżej swoim jednym pomysłem na swoją przyszłość. Starczy Ci odwagi? Może osoba, która przeczyta to po Tobie szuka właśnie kogoś takiego jak Ty? Może możecie zrobić coś podobnego razem? A może ktoś zaprosi Cię do zespołu? Może zgłosi się do Ciebie wartościowy pracownik? Zawsze otwieraj drzwi, zawsze dawaj sobie szansę…

Powodzenia!

ROZGOŚĆ SIĘ - SĄ TU TEŻ INNE ARTYKUŁY:  Model biznesowy - czyli od czego zacząć krok po kroku

Co dalej?

Tymczasem zapraszam do zapoznania się z artykułami na MocKobiet.eu, do korzystania z fanpage MK czy współdziałania w zamkniętej grupie Społeczności Przedsiębiorczych Ludzi (MocKobiet) na FB. Mam nadzieję, że Ci tu dobrze ?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Agata | Okiem fizjoterapeutki

Pracownik doceniony to z pewnością o wiele lepszy pracownik. Szkoda, że wielu zatrudniających nie zdaje sobie z tego sprawy (lub nie chce?) i często nie chcą dać szansy osobom z dużymi kwaflikacjami lub świetnymi pomysłami. Może obawiają się, że okaże się mądrzejszy od nich? Jednak uważam, że warto inwestować w siebie i nawet jeśli pracodawca tego nie doceni to zawsze możemy pójść do przodu i rozwinąć w takim kierunki, w jakim tylko chcemy 🙂 wiem po sobie, że daje to wiele satysfakcji! 🙂

Sylwia z MocKobiet.eu

Agato, bardzo dobre podsumowanie 😀
Dziękuję za Twój komentarz. 🙂