You are currently viewing JAK NAPISAĆ dobry tekst O FIRMIE w zakładce “O NAS”?

JAK NAPISAĆ dobry tekst O FIRMIE w zakładce “O NAS”?

„Dobry tekst o firmie? To niemożliwe” – twierdzą niektórzy. „Klienta nie interesuje moja firma, to dla niego nudne” – powiedzą inni. Według powszechnej opinii zakładka „O nas” to zapchajdziura na stronie firmowej, podstrona, na której ciężko znaleźć coś interesującego.

Ile razy możemy czytać o wyjątkowej misji firmy i byciu najlepszym w branży? A może warto spróbować inaczej? Zamiast częstować klientów przechwałkami i garścią suchych faktów, przygotować tekst lekki i przyjemny w odbiorze? Jak to zrobić?

„Klient nasz pan” – nigdy o tym nie zapominaj

Jest to powiedzenie stare jak świat i używane często, gdy mamy dość jakiegoś upierdliwego klienta. Zawiera ono jednak prawdę uniwersalną, o której powinniśmy pamiętać bez wyjątków: klient jest najważniejszy. Niestety, łatwo zapominamy o tej zasadzie, pisząc tekst na podstronę „O firmie”.

Rozpływamy się w opisach firmowych sukcesów, podkreślamy lata doświadczeń, ale zapominamy o potrzebach naszych klientów. Ich nie interesuje nasza firma, ale to, co mamy im do zaoferowania. Odpowiedzmy sobie na pytanie: czego potencjalny klient oczekuje od naszej firmy? Następnie napiszmy, w jaki sposób spełniamy te oczekiwania.

Tekst o firmie pisz językiem korzyści

Język korzyści to określenie bardzo popularne w marketingu i sprzedaży. Co oznacza w praktyce? W jaki sposób możemy użyć języka korzyści przy pisaniu tekstu o naszej firmie? Na początku musimy odpowiedzieć sobie na pytania:

  1. Jakie korzyści z wybrania naszego produktu/usługi uzyska klient?

  2. Jakie potrzeby klienta zostaną zaspokojone?

Odpowiedzi najlepiej zapiszmy sobie na kartce lub na komputerze, by mieć do nich dostęp podczas całego procesu pisania. Następnie możemy zająć się tworzeniem treści w oparciu o zapisane informacje. W ten sposób odpowiemy na autentyczne potrzeby klientów.

Podkreśl przewagę nad konkurencją

W Polsce niewiele znajdziemy firm, które nie muszą obawiać się o konkurencję. Rynek niemal w każdej branży jest tak nasycony, że musimy się wyróżnić, aby na nim zaistnieć. Okazją do tego może być tekst o firmie.

ROZGOŚĆ SIĘ - SĄ TU TEŻ INNE ARTYKUŁY:  Diabelski perfekcjonizm

Warto zastanowić się, jakie cechy posiada nasz biznes, których brakuje konkurencji. Być może prowadzimy sklep internetowy, w którym termin wysyłki nigdy nie przekracza 24 godzin? A może nasi pracownicy to fachowcy, którzy cierpliwie i dokładnie odpowiadają telefonicznie i mailowo na wszystkie pytania klientów o każdej porze, również w weekendy i święta?

Każdy z naszych atutów jest dla klienta niezmiernie ważny i może przeważyć szalę podczas podejmowania decyzji zakupowych lub dotyczących współpracy. Z tego powodu nigdy nie należy zapominać, by opisać je wszystkie. Kto wie, być może jeden drobny szczegół zwróci czyjąś uwagę i zaowocuje długą, udaną współpracą?

Opowiedz ciekawą historię

Wszyscy lubimy słuchać ciekawych i inspirujących historii. Jeśli nasza firma może pochwalić się ciekawą historią powstania, warto o niej chociażby wspomnieć. Pisząc w ten sposób nie tylko unikniemy zanudzania klientów suchymi faktami (typu: „x lat na rynku”), ale również pokażemy ludzką twarz naszego biznesu. Dzięki temu zmniejszymy dystans do klienta.

Zasady opisane powyżej pomogą stworzyć tekst „O firmie”, który klient przeczyta chętnie i bez znużenia, charakterystycznego podczas czytania typowych, nudnych tekstów na stronach firmowych.

Choć wdrożenie tych reguł wymaga nieco wysiłku i kreatywności, z pewnością ułatwi zdobycie nowych klientów.

tekst o firmie justyna wolniewiczJustyna Wolniewicz

Copywriterka pisząca teksty przyjazne dla klienta i Google. Kobieta przedsiębiorcza, która wierzy w moc słowa pisanego w Internecie. Więcej o Niej dowiesz się na stronie SkutecznyCopywriting.pl


PS. Jeśli zastanawiasz się, skąd w ogóle brać w sobie siłę do pisania przy jednoczesnym prowadzeniu firmy, zapraszam Cię do lektury artykułu:

Dlaczego? Blog dla firmy jest magnesem ruchu organicznego z wyszukiwarki. Dzięki pisaniu docierasz do klienta, już na etapie, gdy ten wpisuje zapytanie w Google i przegląda wyniki wyszukiwania. Dlatego warto. Pomyśl o tym.

https://mockobiet.eu/jak-zaczac-pisac/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze