Zapraszamy na RZECZPOSPOLITĄ BABSKĄ

„Rzeczpospolita Babska”

to konferencja w formie cyklu wywiadów, paneli dyskusyjnych i warsztatów, poświęcona w całości roli kobiet w przestrzeni publicznej – w świecie nauki, biznesu i polityki. Celem projektu jest przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom, jakie wyzwania stawiane są współczesnym polityczkom, przedstawicielkom III sektora i menadżerkom oraz osobom pracującym w wysoce sfeminizowanych obszarach zawodowych.

Cel "Rzeczpospolitej Babskiej"

Projekt ma pomóc w zwróceniu uwagi na problemy, z jakimi borykają się kobiety, które chcą realizować się zawodowo oraz w stworzeniu miejsca do swobodnej debaty na temat nierówności społecznych na wielu płaszczyznach ich życia.

Edycja 2024

Tegoroczna edycja „Rzeczpospolitej Babskiej” odbędzie się w dniach 23–25 kwietnia 2024 r. na terenie SGH. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi:

„Kobiety w rzeczywistości polityczno-ekonomicznej: stare problemy w nowym świecie”.

Plan tegorocznej „Rzeczpospolitej Babskiej"

Pierwszy warsztat, otwierający konferencję pt. „Echo kobiecego głosu: sztuka komunikacji w tłumie”, ma na celu pomóc uczestniczkom zyskać pewność siebie w publicznym wyrażaniu swoich myśli, skutecznego komunikowania idei i odkryciu siły własnego głosu. Uczestnicy dowiedzą się więcej o inicjatywie Google #IamRemarkable, która ma pomóc kobietom i przedstawicielom innych niedoreprezentowanych grup otwarcie mówić o swoich osiągnięciach w miejscu pracy i poza nią – w ten sposób obala stereotypy, walczy ze społecznym wymogiem skromności i burzy niewidzialne bariery, które te osoby spotykają na swojej drodze.

Następny panel „Polityka z kobiecą twarzą” ma dotyczyć zarówno kwestii osobistych doświadczeń rozmówczyń w polityce, jak i stworzyć platformę do wymiany poglądów na tematy społeczno-polityczne dotyczące kobiet. Dyskusja będzie poruszać takie tematy jak: system opieki zdrowotnej, podejścia do kwestii wieku emerytalnego, luka płacowa, polaryzacja wśród kobiet i mężczyzn w młodym pokoleniu, opieka przedszkolna w kontekście aktywizacji zawodowej matek.

Kolejny dzień projektu otworzy panel „Kobiety mają głos”, który dotyczyć będzie między innymi wpływu społecznej akcji profrekwencyjnej „Kobiety na Wybory”. Porozmawiamy o komunikacji społecznej, o łączącym dialogu w różnorodności oraz o odpowiedzialności osobistej i obywatelskiej. O wyższości dobra wspólnego nad poglądami jednostki. O współpracy, która motywuje do działania i jest w stanie jednoczyć we wspólnym solidarnym działaniu dla dobra społecznego. 

Ostatnim spotkaniem będzie prelekcja „Nie za ładna, nie za miła”, w trakcie której prelegentki miałyby opowiedzieć o tym, jak na co dzień, w ramach swojej pracy zawodowej w świecie korporacyjnym, dbają o image profesjonalistki w męskim świecie. Prelegentki postarają się odpowiedzieć na pytania: czy kobiety muszą nakładać na siebie dodatkowe restrykcje w zakresie dbania o swój wygląd zewnętrzny, takie jak: zrobione paznokcie i fryzura od fryzjera? Na co każdego dnia zwracają uwagę profesjonalistki przed wyjściem do biura? Czy odpowiedni wygląd pracownic jest sankcjonowany w regulaminach wewnętrznych pracodawców? Czy istnieją jakieś sankcje społeczne niedotrzymywania wygórowanych standardów, takie jak zmniejszona wiarygodność w oczach klientów i współpracowników? Jaką cenę płaci kobieta, która aktywnie chce się wyłamać z tych stereotypów?

Głosy na „Rzeczpospolitej Babskiej"

Inspirującym głosem oraz doświadczeniami na scenie „Rzeczpospolita Babska” podzielą się m.in.:

  • Agnieszka Ścigaj – posłanka PiS,
  • Kamila Luttelmann – dyrektorka ESG i obszaru prawnego w LOTTE Wedel,
  • Agnieszka Jadczyszyn – dyrektorka zarządzającą ds. operacji w mBank SA,
  • Agnieszka Tomaszewska – koordynatorka projektów, asystentka zarządu w Sieci Przedsiębiorczości Kobiet,
  • Sylwia Chrabałowska – prezeska Fundacji Moc Kobiet, CEO Moc Media, doktorantka SGH.

Dołącz do naszej dyskusji i wspólnie poszerzajmy horyzonty! WYDARZENIE NA FB: https://www.facebook.com/events/s/rzeczpospolita-babska-24/400862382811390/ 

PODSUMOWANIE

Zapraszamy Cię na Rzeczpospolitą Babską by @skn.ep 🫶

Dołącz do organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Ekonomii Politycznej cyklu wywiadów, paneli dyskusyjnych i warsztatów, gdzie inspirujące kobiety dzielą się swoimi doświadczeniami w biznesie, polityce i społeczeństwie!

Kiedy: 23-25 kwietnia
Gdzie: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Co nas czeka:

● Warsztaty „Echo Kobiecego Głosu: Sztuka Komunikacji w Tłumie” (23.04. godz. 17:15)
● Panel „Polityka z Kobiecą Twarzą” (23.04. godz. 19:00)
● Panel „Kobiety mają głos” (25.04. godz. 17:15)
● Panel „Nie za ładna, nie za miła” (25.04. godz. 19:00)

Dołącz do dyskusji i nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia!

#RzeczpospolitaBabska #SzkołaGłównaHandlowa #paneldyskusyjny #spotkaniewWarszawie #ekonomiapolityczna #kołonaukowe #SylwiaChrabałowska #FundacjaMocKobiet

https://www.facebook.com/events/s/rzeczpospolita-babska-24/400862382811390/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Uwielbiam twoje myśli, skomentuj.x