Czego pragną mężczyźni? A czego chcą kobiety?

Czego pragną mężczyźni, a czego chcą kobiety?

Jeśli czasem zastanawiasz się, czego pragną mężczyźni, czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, że jest coś, na czym zależy im bardziej niż na seksie?

Nie wierz stereotypom, reklamom, które próbują wmawiać, że ludźmi na świecie kieruje jedynie pożądanie. To nieprawda!

Dla kogo liczy się szacunek?

Jeśli przyjrzeć się bliżej zarówno mężczyznom, jak i kobietom, niezwykle cenny jest dla nich szacunek.

Zauważ, że nawet jeśli w długoletnim związku gorące uczucie zaczyna wygasać, to zazwyczaj nie oznacza to jednak, że strony zaczynają siebie nagle lekceważyć.

Superbohater w skarpetkach

Czego pragną mężczyźni? Wielu z nich ma tak delikatną konstrukcję psychiczną, że nie potrafią dobrze funkcjonować, jeśli nie są otoczeni szacunkiem zarówno w sferze prywatnej, jak i publicznej.

Co to oznacza?

Mężczyzna, aby wśród znajomych był sobą, zaś w pracy działał wydajnie, musi czuć, że ktoś go podziwia, szanuje i dobrze traktuje.

Jeśli partnerka swojego mężczyznę nazwie osobistym bohaterem, powie mu, które jego działania ją uszczęśliwiają, a ponadto pochwali go przy rodzinie, wymieni jego zalety podczas spotkania z przyjaciółkami, to sprawi, że on stanie się dosłownie SUPERBOHATEREM!

Jego samopoczucie będzie dużo lepsze. Będzie mu się chciało działać szybciej. Ponadto mężczyzna postawi nie tylko na ilość podejmowanych zadań, ale i na ich jakość – same korzyści ;-).

4 zasady okazywania wzajemnego szacunku:

  • Dotrzymywanie złożonych obietnic.
  • Słuchanie potrzeb drugiej strony i mówienie o swoich potrzebach.
  • Jeśli konieczna jest krytyka, to tylko składana prywatnie – bez świadków.
  • Wspólne celebrowanie sukcesów, a nawet upublicznianie ich :-).

Kiedy przyjrzysz się powyższej liście 4 zasad okazywania wzajemnego szacunku, z łatwością zauważysz, że jest to układ, w którym panuje równowaga – w myśl zasady: nie rób drugiemu, co tobie niemiłe.

Tajemnica sukcesu na długoletni związek

Wzajemna troska o zachowanie wysokiej jakości komunikacji i o szacunek to bardzo dobry mianownik do utrzymania ognia i miłości w długoletnim związku.

Miłość sama z siebie nie wygasa. Jeśli o nią nie zadbamy, może się okazać, że nie ma już czego ratować. Zatem warto przemyśleć wcześniej, czego pragną mężczyźni, a czego pragną kobiety…

Czego pragną mężczyźni? – Również komunikacji!

My – kobiety – wiemy, czego nam trzeba. Musimy tylko (lub aż!) mówić o tym wprost.

Czego pragną mężczyźni? Oni chcą nas rozumieć. Mężczyzna nawet po 5 latach związku nie domyśli się, o co nam chodzi, nawet jeśli w ten sam sposób dajemy do zrozumienia, że przez “A” mamy na myśli “B”. Chcesz “A” – mów “A”.

Wówczas życie będzie dużo łatwiejsze dla obu stron.

*Ciekawostka

W głowach męskiej części scenarzystów krążyło odwieczne pytanie “czego pragną kobiety”. Już w 1937 r. powstał polski film pt. „O czym marzą kobiety”, w którym zagrał sławny Mieczysław Cybulski.

W 2000 r. doczekaliśmy się amerykańskiego „What Women Want” z Melem Gibsonem. Żeńska część przemysłu filmowego niestety nie przebiła się ze swoją produkcją, którą warto by wspomnieć w tym miejscu. A szkoda…

(fot. Jeremy, flickr.com, CC BY 2.0)

Może zainteresują Cię również poniższe tematy. KLIKAJ i czytaj dalej: 

Zaburzenia seksualne a choroby umysłu i duszy

 zaburzenia seksualne

Życie potrafi być skąpe… => motywujący cytat Coelho

Życie potrafi być skąpe cytat Paulo Coelho

Jak zmienić swoje życie, gdy myślisz, że jest na to za późno?

jak zmienić swoje życie for you Agata Kowalska

Jak być kimś? – Zostań ogrodnikiem własnej idei

jak być kimś

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz