Lista 15! Narzędzia dla biznesu

  Lista 15! Koniecznie zobacz całą, jeśli interesują cię narzędzia dla biznesu. Bez względu czy planujesz założyć dopiero działalność, czy rozwinąć swój biznes w Internecie. Koniecznie poznaj narzędzia dla biznesu, bo jestem pewna, że może to być dla ciebie pomocna przypominajka. Jeśli coś będzie odkrywcze, tym bardziej się cieszę.

   

  1. WordPress (WP)

  Darmowa platforma (www.wordpress.org) do budowy i zarządzania stroną internetową. Początki WP sięgają blogosfery, jednak obecnie jest to świetny sposób do budowania stron wszelkiego rodzaju – od wizytówek firmowych po sklepy internetowe. WP używa się łatwo dzięki stosowaniu gotowych szablonów (themes), nadających wygląd stronie oraz wtyczek (plugins), które dodają funkcje na stronie. Wiele rzeczy stało się dostępnych dla ludzi zupełnie niezwiązanych z kodowaniem. Wtyczki umożliwiają dodawanie formularzy, dodatkowych okienek, fragmentów kodu itp.

   

  2. Facebook like box

  Darmowa wtyczka do umieszczenia fan page na WWW (https://pl.wordpress.org/plugins/facebook-like-box-widget/). W ustawieniach można wybrać widok: nazwa + liczba lajków lub nawet ostatnie wpisy na facebookowej stronie.

   

  3. WooCommerce

  Darmowa wtyczka (https://wordpress.org/plugins/woocommerce/), która nawet zwykły blog zamieni w sklep internetowy.

  narzędzia dla biznesu

   

  4. Paczkomaty Woocommerce

  Wtyczka PŁATNA (http://www.wpdesk.pl/sklep/paczkomaty-woocommerce/), dzięki której klienci bezpośrednio na stronie wybiorą swój paczkomat, z kolei ty już na WP wygenerujesz etykietę do wysyłki zamówienia. Jeśli ktoś prowadzi sklep na serio i są to produkty fizyczne, a nie e-produkty, polecam!

  Paczkomaty InPost

  Aby nie było 😉 – możesz korzystać z InPostu nawet bez WordPressa (https://twoj.inpost.pl/) – czy to listy, czy paczki, czy kurierem, czy do paczkomatu. Ludzie wolą często sami odbierać przesyłki, niż czekać na kuriera… Poza tym InPost niekiedy wychodzi taniej niż Poczta Polska. Niech każdy sobie sam porówna cenniki. Ja tylko podsuwam opcje.

   

  5. Facebook Audience Insights

  Darmowe narzędzie (https://www.facebook.com/ads/audience_insights/) do analizy danych o tym, jakie działania na FB podobają się odbiorcom fan page, kim są, skąd są, co lubią itd. Poza tym tutaj również możesz przygotować reklamy pod konkretne grupy odbiorców. Inną reklamę będziesz kierować do kogoś, kto już u ciebie był i porzucił koszyk, a inną do kogoś, kto tylko widział stronę główną. Prawda? 😉

  narzędzia dla biznesu

   

  6. Tracing Code Manager

  Aby wyświetlać reklamy właściwym odbiorcom, koniecznie potrzebujesz darmowej wtyczki Tracing Code Manager (https://pl.wordpress.org/plugins/tracking-code-manager/), która daje możliwość umieszczenia kodu śledzenia pixela z FB.

   

  7. Google Docs

  Nie musisz kupować pakietu MS Office, jeśli przekracza to twoje możliwości. Dokumenty wordowskie, excelowskie, prezentacje slajdów itp. – masz to wszystko dostępne na dysku Google’a po założeniu konta Gmail.com (https://www.google.pl/intl/pl/docs/about/). Co więcej, na dysku możesz przechowywać dokumenty, pliki, zdjęcia, oszczędzając swoje dyski stacjonarne.

   

  8. Automatyzacja w social mediach

  Testowałam trzy platformy i ostatecznie polecam ostatnią, ale podam ci wszystkie. Niech każdy wybiera, co uważa:

  • https://hootsuite.com/
  • https://buffer.com/
  • https://www.socialpilot.co/

  Dla Instagrama:

  Mogę polecić jedynie:

  • https://www.planoly.com/

  Wszystkie inne opcje do planowania Insta nie przypadły mi w ogóle do gustu, więc ich nie wymieniam.

   

  9. Canva

  Piękne grafiki, slajdy, ulotki, plakaty, wizytówki i nawet logo! Wszystko na https://www.canva.com/ i piszę o tym więcej TUTAJ <= zapraszam! 🙂

  10. Darmowe banki ze zdjęciami

  Na ten temat pisałam już TUTAJ i poznasz tam linki do 12 banków z fot. za free, innymi niż popularny w PL Pixabay.banki z darmowymi zdjęciami

   

  11. iFirma

  Darmowe narzędzie online (https://www.ifirma.pl/) do wystawiania faktur VAT. Znajdziesz tam ponadto wsparcie techniczne, same FV dobrze wyglądają. Warte polecenia!

  narzędzia dla biznesu

   

  12. Tpay / Transferuj

  Wtyczka WP, która jest bramką do płatności (https://wordpress.org/plugins/woocommerce-transferujpl-payment-gateway/). Z kolei warunki Tpay na stronie: https://tpay.com/

   

  13. Brand24

  Chcesz monitorować media? Wróble, wiewiórki i nawet gwiazdy wiedzą, że najlepiej robi to Brand24: https://brand24.pl/. Możesz poznać opinie nie tylko na temat swojej firmy, ale pojedynczego produktu czy konkurencji.

  Za free z kolei możesz ustawić Google Alerts, ale jakość będzie nieco inna niż może niektórzy by oczekiwali: https://www.google.pl/alerts

   

  14. WooCommerce Membership

  Dla tych, którzy sprzedają kursy online może to być bardzo atrakcyjny kąsek… Oto wtyczka do zabezpieczenia zasobów dla wybranych odbiorców! (http://codecanyon.net/item/woocommerce-membership/8746370)

   

  15. Answer The Public

  • Jeśli chcesz wiedzieć, jakim językiem mówią twoi klienci.
  • Jeśli chcesz poznać połączenia słów, z którymi najczęściej występuje nazwa twojego produktu w Google.
  • Jeśli szukasz sposobu na tworzenie nowych treści.
  • Jeśli chcesz mieć dobre SEO i dzięki przemyślanym treściom.
  • Jeśli content marketing jest tym, czego nie chcesz się pozbawiać.

  …Mogłabym tak wymieniać jeszcze długo. 😉 KLIKNIJ, by poczytać więcej o tym narzędziu:

  Answer The Public – krótki poradnik użytkownika