Dlaczego copywriter jest niezbędny w każdej firmie?

Dobrze napisane teksty pozwalają wyprzedzać konkurencję. Copywriting to skuteczny sposób komunikacji z potencjalnym klientem. Buduje świadomość marki, korzystnie wpływa na pozycjonowanie i zwiększa sprzedaż. Z artykułu, który przygotowała gościnnie Renata Zielezińska (pasjonatka copywritingu) dowiesz się jakie korzyści twojemu biznesowi przyniesie współpraca z dobrym copywriterem.

1. Co to jest copywriting?

Najprościej mówiąc, copywriting to sztuka pisania motywujących do działania tekstów, które dobrze się czyta. Moim zdaniem to absolutny must have każdego biznesu ze względu na niezliczoną ilość korzyści, jakie oferuje.

2. Dlaczego Twoja firma potrzebuje copywritera?

2.1. Buduje świadomość marki

Pisanie dobrych tekstów angażuje odbiorców. Jest niezbędne, by budować unikalny wizerunek marki. Służy do nawiązywania relacji. A w efekcie sprawia, że Twoja marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna.

2.2. Ułatwia docieranie do odbiorców

Zrozumienie potrzeb potencjalnych klientów ułatwia dobremu copywriterowi przygotowanie odpowiednio dopasowanych tekstów. Daje możliwość rozwiązywania ich problemów i zdobywania klientów.

2.3. Daje możliwość tworzenia treści merytorycznych

Eksperci zazwyczaj używają branżowego słownictwa. W efekcie nie są rozumiani przez niewtajemniczone osoby. Wprawny copywriter odpowiednio przygotuje treści przygotowane językiem prawniczym, technicznym czy księgowym (a także z każdej innej branży) i napisze je w sposób zrozumiały dla Twoich potencjalnych klientów. Umiejętnie ubierze wiedzę eksperta w słowa, by powstał wyjątkowy materiał. Zrozumienie tematyki i branży sprawia, że copywriter tworzy świetne treści informacyjne i edukacyjne, które zwiększają sprzedaż w każdej firmie.

2.4. Zwiększa współczynnik konwersji

Atrakcyjne, zrozumiałe dla czytelnika i wciągające treści przyciągną uwagę konsumentów. Odpowiednio wyważone informacje, dobrze dobrane słowa zachęcają do zakupu produktów lub korzystania z usług czy zapisania się na newsletter.

2.5. Oszczędza czas, abyś ty mógł skupić się na swojej pracy

Właściciele małych i średnich firm każdego dnia mają mnóstwo rzeczy do zrobienia. Nawet w działach marketingu i PR w większych firmach czy instytucjach czasem brakuje osoby, która potrafi dobrze pisać treści dla czytelnika oraz wyszukiwarek. Z usług profesjonalnych copywriterów można korzystać regularnie oraz doraźnie. Każdego dnia zajmują się oni pisaniem treści na strony internetowe, artykułów na blog, treści do newsletterów i social mediów czy opisów produktów i kategorii w sklepach internetowych.

ROZGOŚĆ SIĘ - SĄ TU TEŻ INNE ARTYKUŁY:  Analiza SWOT - o co chodzi?

2.6. Zwiększa ruch organiczny na swojej stronie

Wielu ekspertów od SEO zaleca regularne pisanie bloga firmowego, ponieważ to świetny sposób na przyciągnięcie czytelników. Aktualne, pouczające, spójne z twoją marką i dobrze napisane teksty są świetnym patentem na zwiększenie ruchu organicznego na każdej stronie www. Poza tym pozwala utrzymać dobrą pozycję strony lub sklepu twojej firmy w Google. Stosując odpowiedni ton wypowiedzi, storytelling i słowa kluczowe wprawny copywriter zwiększy widoczność strony online.

2.7. Zapewnia świeże spojrzenie na twój biznes

Będąc specjalistą w swojej dziedzinie, żyjesz i oddychasz każdym aspektem swojej firmy. Perspektywa, z której spogląda właściciel lub pracownik firmy najczęściej bardzo różni się od perspektywy klienta. Doświadczony copywriter wniesie świeże i obiektywne spojrzenie na twoją firmę. Stworzy skuteczną komunikację, której potrzebujesz.

Potrzebujesz treści na stronę, postów na firmowy blog, tekstów do newslettera, sklepu internetowego, na ulotki lub do social mediów? Profesjonalny copywriter ma nie tylko wiedzę, ale także mnóstwo doświadczenia i naturalne predyspozycje, by stworzyć najlepsze teksty dla twojej firmy. Zdejmie z ciebie ciężar pisania, uczyni to z pasją i prawdziwą przyjemnością. Wszystko po to, abyś ty mógł zająć się ważniejszymi sprawami. Szalenie istotny jest również sposób napisania tekstu, tak, aby był przyjemny w odbiorze zarówno dla czytelnika, jak i dla wyszukiwarek.

Renata Zielezińska

Renata ZielezińskaTo kobieta łącząca prowadzenie własnej firmy z macierzyństwem. Pasjonatka copywritingu, copywriterka SEO i content writerka. Prowadzi kobiecy blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl oraz magazyn kosmetyczno-urodowy TrustedCosmetics.pl.  Intuicja, wrodzona dziecięca ciekawość i nieustanne szlifowanie warsztatu pisarskiego sprawia, że każdego dnia tworzy najpiękniejsze teksty i artykuły na zlecenie dla firm. Świadczy profesjonalne usługi copywritingu kosmetycznego i lifestylowego oraz usługi Wirtualnej Asystentki w branży beauty. Tworzy portal biznesowy PolecanyBiznes.pl służący do networkingu oraz promocji produktów i usług.

ROZGOŚĆ SIĘ - SĄ TU TEŻ INNE ARTYKUŁY:  Jak zaplanować content w mediach społecznościowych?
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Uwielbiam twoje myśli, skomentuj.x