Jak z głową wybrać prezenty biznesowe?

Czas Świąt Bożego Narodzenia pozwala upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Kto nie lubi dawać prezentów i widzieć uśmiechu na twarzy obdarowywanej osoby, a przy tym odczuwać radość – niech podniesie rękę!
Bez względu na to, czy prowadzisz swój biznes, czy pracujesz dla kogoś, znajdzie się w środowisku osoba, której chciałabyś dać prezent. Tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym, budujemy relacje przez cały rok. Pamięć o osobie, która jest ci bliska i wręczenie podarunku może je bardziej zacieśnić. Julian Tuwim kiedyś napisał:
„Na świecie są dwa szczęścia: jedno małe – być szczęśliwym, a drugie duże – uszczęśliwiać innych”
Kiedy stajesz przed garderobą często nasuwa się pytanie: „W co mam się ubrać”? Podobnie w tym wypadku mogą cisnąć się na usta słowa: „Jak z głową wybrać prezenty biznesowe”?

Zapewne dość dobrze znasz tę osobę, a mimo wszystko nie jesteś pewna, czy wstrzelisz się z upominkiem. Co może pomóc w trafieniu w czyjeś gusta?

MAŁE DOCHODZENIE

małe dochodzenie

Warto pobawić się przez chwilę w detektywa. Zastanów się, co lubi dana osoba, jakie kolory, jakich rzeczy używa w biurze. Pomyśl, co lubi robić w czasie wolnym, czy opowiada o tym, co zawsze chciałaby mieć?

Zrób listę miejsc, przedmiotów, które kojarzą Ci się z tą personą. Wyobraź sobie jak spędza dzień, jakie ma nawyki. Spróbuj przypomnieć sobie, czy nie mówiła o tym, czego nie lubi, co ją denerwuje. Czasem łatwiej drogą eliminacji dość do tego, czego ktoś może potrzebować.

Przyjrzyj się, jakie treści prezentuje na social mediach. Być może gdzieś zamieściła komentarz, że czegoś poszukuje lub pisze o swoich zainteresowaniach.

POPULARNE PREZENTY

notesNotes

Nikt, kogo znam, nie obywa się bez kartek i możliwości notowania myśli, priorytetów, czy zadań do oddelegowania innym. Niektórzy zapisują w nich cytaty, myśli przewodnie, albo też używają w formie pamiętnika, zapisując najważniejsze momenty z życia lub wykorzystując go jako dziennik z każdego dnia. Oferta notatników jest na tyle szeroka, że możesz trafić, choćby z kolorem!

Zerknij na notes Fundacji Moc Kobiet jako na przykład. Jest niezobowiązujący, może mieć wiele zastosowań. Jest lekki, miękki, a dzięki temu poręczny. Zmieści się do każdej torebki i nie obciąży kręgosłupa. Wszystkie uczestniczki II Konferencji Szkoleniowej Fundacji Moc Kobiet były bardzo z niego zadowolone! 🙂 

Ludzie, którzy nie toną

Książka

Prezent, który powinien ucieszyć każdego. Książki bawią, intrygują, uczą i na pewno zaciekawiają. Piękne wydania, ciekawe projekty okładek, intrygujące opisy zachęcą do sięgnięcia po lekturę w długie wieczory.

Jak z głową wybrać książkę? To prezent, który stanie w domowej biblioteczce i będzie zdobił czyjś dom. Książka z dedykacją, czy osobistymi życzeniami może stać się dla obdarowanej wyjątkowa. Możesz też postarać się o książkę z autografem autora. Na pewno taki prezent zostanie doceniony!

Sięgnij po wyjątkowe tytuły wydawnictwa Moc Media!

Słowami można dotykać czulej niż dłońmi. Można też ranić jak nożem. Wszystko, co czytamy, buduje nas – kartka po kartce. Słowa mają moc zmieniania ludzi, dlatego wydajemy wartościowe książki, by przymnażać mocy.

– wydawnictwo Moc Media 

Kalendarz

Choć to jeden z najbardziej popularnych prezentów, to może stać się wyjściem idealnym. Jest przydatny i niezwykle użyteczny. Z pewnością każdy z niego skorzysta. Terminarz pozwoli zaplanować różne spotkania. Można w nim określić cele na dany miesiąc, tydzień i dzień, a potem zweryfikować swoje plany. Z pewnością ułatwi on codzienną pracę. 

Od lewej Monika Szymor (Przewodnicząca Rady Fundacji MK) i Sylwia Chrabałowska (Fundatorka i Prezeska Fundacji MK)

PODSUMOWUJĄC,

jeśli dawanie jest tak miłym uczuciem, a czas Bożego Narodzenia idealnym, by dzielić się szczęściem, możesz bez wyrzutów sumienia także pomyśleć o sobie i zaplanować prezent dla samej siebie. Jeśli nie będzie to przedmiot, może nim być czas wolny od pracy, komputera i mediów.

ROZGOŚĆ SIĘ - SĄ TU TEŻ INNE ARTYKUŁY:  Plan pracy, by przekuć cel w działanie czy odwrotnie? +do pobrania Excel

Życzymy udanych wyborów!

– Wszystkie Dziewczyny z Fundacji Moc Kobiet

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Uwielbiam twoje myśli, skomentuj.x