Zastanawiasz się czasem, jak być kimś? Masz marzenie, bo chcesz sięgnąć nieba! Chciałabyś bowiem zrobić coś ważnego. Coś, czym mogłabyś się pochwalić. Coś, co wzbudzi czyjeś zainteresowanie. Czy może zwyczajnie chciałabyś mieć poczucie, że robisz coś istotnego, coś wielkiego, coś na miarę swoich możliwości?

Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać

Inaczej w żaden sposób nie wyróżnisz się z tłumu. Będziesz jak tysiąc innych księgowych, jak tysiąc innych sprzedawczyń w centrum handlowym, będziesz jak tysiąc innych nauczycielek, będziesz jak tysiąc innych specjalistów biura z doświadczeniem, które nie awansują.

Wyjdź tłumu, pokaż, że jesteś jedyna w swoim rodzaju!

Już dziś zaplanuj sobie na kolejny weekend czas na to, by przypomnieć sobie:

  • o uśmiechu do lustra
  • że Tobie też należy się wolna chwila na kawę czy herbatę
  • że Ty też możesz posiedzieć z nogami do góry i nic nie robić, posłuchać muzyki i popatrzeć w niebo.

Ten spokojny czas wolny jest Ci potrzebny, abyś dostała przestrzeń na tworzenie. Wolny umysł sam zacznie się domagać zajęcia. Myśli zaczną krążyć wokół spraw, na których się znasz i wtedy staniesz się ogrodnikiem swojej idei.

Zostań ogrodnikiem swojej idei

Od Ciebie będzie zależało, jak sprawy potoczą się dalej. Czy pozwolisz rozwinąć się myśli i urzeczywistnisz ją, budując plan strategiczny, wdrażając go w życie, czy porzucisz bez notatek, wskakując w wir spraw innych ludzi, innych podmiotów, które ciągle odbierają Ci szansę na to, byś to Ty w końcu stworzyła coś swojego.

Wybór należy do Ciebie.

Planuj i organizuj

Wiadomo, że kobiety są mistrzyniami organizacji. Zapraszam Cię zatem do lektury pomocnych tematów, które może Cię zainteresują:

  • o tym, jak w 12 krokach założyć firmę, będąc na etacie:
ROZGOŚĆ SIĘ - SĄ TU TEŻ INNE ARTYKUŁY:  Mama Na Całego, która podąża w swoją stronę oraz jej osobisty sukces

jak założyć firmę na etacie

  • o tym, jak zabezpieczyć się przed utratą dochodu:

jak się zabezpieczyć na przyszłość

  • o modelach biznesowych – by zacząć myśleć nawet o blogu, jak o miejscu, do którego przychodzi klient, a tym bardziej zaczynać własną firmę budować od podstaw – to jest pierwszy artykuł, który prowadzi przez cały cykl kolejnych tematów od A do Z:

model biznesowy

  • o kobietach na kierowniczych stanowiskach i o tym, jak same blokują swoją karierę:

kobiety na kierowniczych stanowiskach

Działaj z głową 🙂

Bardzo Cię proszę, nie postępuj zbyt pochopnie wg schematu idea => regon. Przemyśl wszystko, przelicz, rozpisz w czasie. Zrób listę rzeczy, które chcesz osiągnąć i wykreśl te, które tylko będę odwracały Twoją uwagę od tych najbardziej wartościowych. Realizuj te cele, które z głębi serca pragniesz zrealizować. Rozłóż je na czynniki pierwsze i zrób odważnie krok w ich stronę, potem kolejny i następny. Zgodnie z planem, jaki sobie przygotowałaś.

Jeśli w drodze zauważysz, że założenia były błędne, nie bój się wprowadzać zmian. Im szybciej dostosujesz kurs, tym lepiej dla Ciebie. Omijaj sztormy, niech na Twoim niebie zawsze świeci słońce i wiatr zawsze wieje w Twoje żagle.

Powodzenia!

PS. Chciałabym wyrazić, że niezmiernie cieszę się, iż czytasz aż do tego miejsca! Zostańmy zatem w kontakcie. Jeśli jeszcze nie masz fp MOC KOBIET w polubieniach, nic nie szkodzi. Zapisz się na listę mailingową, abym mogła być z Tobą w kontakcie! 🙂

Ponadto napisz mi w komentarzu pod tym artykułem, o czym chcesz czytać na MocKobiet.eu, jakie materiały do pobrania byłyby dla Ciebie przydatne.

Sylwia Chrabałowska z Moc Kobiet

Zapisz

Zapisz

Sylwia Chrabałowska

Sylwia Chrabałowska

Mam na imię Sylwia i jestem Kobietą Mocy, która od 20 lat motywuje innych, by chcieli brać sprawy w swoje ręce. Moją misją jest sprawienie, byś uwierzyła, że masz moc sprostać wyzwaniom, które stawia przed Tobą życie i że jesteś w stanie realizować własne marzenia, godząc obowiązki rodzinne z zawodowymi. Co najważniejsze - pragnę, by każda kobieta była szczęśliwa, bez względu, jaką drogę wybiera. Ważne, byś i Ty ją znalazła :-).