Strona główna » Blog » Jak się zabezpieczyć, by mieć bezpieczną przyszłość? Poznaj 5 ważnych kroków

Jak się zabezpieczyć, by mieć bezpieczną przyszłość? Poznaj 5 ważnych kroków

jak się zabezpieczyć na przyszłość

Jak się zabezpieczyć na przyszłość? Rynek pracy nie rozpieszcza wielu poszukujących zatrudnienia, którzy nie wiedzieli, jak się zabezpieczyć przed utratą dochodu. Mają oni rodziny, muszą nakarmić dzieci, kupić im buty czy książki do szkoły.

Jesteśmy od naszych dziadków i pradziadków dalej niemal o lata świetlne ze swoimi smartfonami w kieszeni. Jednakże ci, którzy szukają pracy miesiącami, mogą odnosić wrażenie, że świat wrócił na początek minionego stulecia…

Zadbaj o różne źródła dochodu

Powinnaś być aktywna, nawet jeśli masz stabilną pracę. Jak się zabezpieczyć przed utratą dochodu? => Dywersyfikuj swoje źródła dochodu. Bądź przygotowana na spadki kursów, odejście dużego klienta czy zmiany w polityce firmy.

Jeśli jesteś w ciąży czy na urlopie macierzyńskim, wykorzystaj ten czas na swoją korzyść. Rób kursy online, do których nigdy nie miałaś głowy. Odnajdź swoją pasję, by w przyszłości móc zacząć na niej zarabiać.

Rób cokolwiek – działaj! 😀 ZAWSZE Z GŁOWĄ 😉

[Sytuacja idealna => wypracuj sobie dochód pasywny.]

5 kroków zwiększających szanse na bezpieczną przyszłość

  1. Przyjrzyj się sobie i swojemu domowi

Jak dbasz o swoje otoczenie – jest idealnie zorganizowane czy preferujesz – delikatnie mówiąc – tzw. artystyczny nieład? Pamiętaj, że najzdrowszy jest złoty środek 😉 . Jednakże zorganizowanie przestrzeni przekłada się na spokój głowy i zorganizowanie w pracy. Jest to szczególnie ważny aspekt, jeśli chcesz wykonywać swoje obowiązki służbowe zdalnie.

Może chodzisz zbyt późno spać lub zaniedbujesz dziecko, bo prasowanie i idealnie wypolerowane meble liczą się najbardziej? Może jesteś postacią z drugiego bieguna? Twój dom to twój bałagan – prawda, ale to twoja wizytówka. Jednakże nie skazuj siebie na to sama, tylko zaangażuj innych członków rodziny!

Wiem, że utrzymanie porządku przy dzieciach w domu bywa momentami niezwykle trudne. O moich zmaganiach z ogarnianiem dzieci i przestrzeni możesz poczytać tutaj. Mnie również nie jest łatwo: Tam jest czysto, gdzie mało brudzących, a nie dużo sprzątających. 😉

  1. Zobacz, jacy ludzie cię otaczają

Myślisz sobie, o czym ta Chrabałowska rozprawia? Jak się zabezpieczyć na przyszłość i opowiada mi o bałaganie w przestrzeni. OK, idźmy dalej. Czy w twoim otoczeniu jest ktoś, kto ci przeszkadza w osiąganiu założonych rezultatów?

Kto jest ci najbliższy, kto faktycznie nie blokuje cię w działaniu, ale pomaga w dojściu do kolejnych kamieni milowych?

Czy twoja przyjaciółka jest z tobą dla ciebie, czy zasłania sobą cały świat? Przychodzi do ciebie, bo jest jej tak wygodnie, bo ona karmi się twoim brakiem pewności albo wygodnie jej podrzucić do ciebie dzieciaka, którym i tak ty się zajmiesz, bo siedzisz w domu i „nie masz nic innego do roboty”? Czy faktycznie równo poświęca się dla ciebie, jak ty dla niej?

Czy ktoś manipuluje twoimi uczuciami, wpędza cię w nieuzasadnione poczucie winy, karmi się twoją dobrą wolą i ciągłym dążeniem do utrzymania równowagi? Jeśli z kolei jesteś dla kogoś tylko opcją, a sama hamujesz swój rozwój, niepotrzebnie wstrzymując się w działaniu, ogranicz również i z taką osobą kontakty, a może nawet zupełnie odetnij się od niej…

Wzmocnij relację z tymi, którzy wyciągają cię z ukrycia i stawiają na świeczniku, dostrzegają w tobie dobro, dodają ci skrzydeł. To w ich towarzystwie wzniesiesz się do góry i osiągniesz swój szczyt :-).

Jak się zabezpieczyć na przyszłość? Zweryfikuj, czy ktoś, kto robi z tobą interesy, faktycznie jest związany z tobą równoważną umową. Czy to może ty więcej ładujesz, a tamta strona przy niewielkim wysiłku i wymówkach, które ty przyjmujesz, sama może nawet tłumaczysz tę nierównowagę na swoją niekorzyść i niepotrzebnie usprawiedliwiasz? Przyjrzyj się, czy jesteś faktycznie stratna i tracisz siły, bo masz za dobre serce, bo ktoś wykorzystuje twoją naturalną zdolność do współodczuwania?

  1. Konkretnie powiedz sobie, czego pragniesz od życia

Jakiego chcesz życia dla siebie i swojej rodziny. Myśl o tym, że teraz jest to realne. Nikt nie będzie ci już w tym przeszkadzał.

Wszystko jest w głowie – bogate życie i biedne życie. Wiesz dlaczego Hioba spotkał jego los?

“bo spotkało mnie, czegom się lękał, bałem się, a jednak to przyszło”

(Hi 3, 25).

Dlatego odrzuć strach. Spytaj siebie, co jest dla ciebie ważne. Miej mądrość i odwagę budować wokół tego swoje życie.

Sięgaj po to, co jest potrzebne tobie i twoim bliskim. Odrzucaj to, co niszczy ciebie – czy to szkodliwe głosy innych ludzi, czy te dudniące/szepczące w twojej głowie.

Nie zbaczaj z drogi, którą chcesz dojść do celu, tj. szczęśliwego życia takiego, jakiego sobie już dziś wyobrażasz. Twoja wymarzona przyszłość jest już niedaleko 😀

Wszystko jest możliwe!

  1. Poszukaj swojej pasji – daj się poznać

Zacznij na przykład blogować w dziedzinie, na której się znasz: przedmiot ze studiów, hobby, rośliny, motory, gry planszowe, jakiś aspekt wychowania dzieci, a może tresura zwierząt – temat może być dowolny! Pozwól odnaleźć się w Internecie jako ekspert w swojej niszy.

W przyszłości albo zostaniesz zatrudniona przez pracodawcę, który znajdzie cię przez Google, albo sama zaczniesz zarabiać na produktach, które stworzysz z pasji.

W ten sposób twoje zainteresowania zaprowadzą cię do nowej, lepszej pracy albo staną się źródłem dodatkowego dochodu, które po pewnym czasie mogą rozwinąć się we własną firmę i ty dasz pracę innym.

Chcesz wydać książkę, to usiądź i napisz chociaż spis zagadnień, które chcesz poruszyć. Później zacznij pisać. Wyznacz sobie regularny czas w tygodniu, gdy to będziesz robić. Czas żelazny, którego nie przesuniesz. Aż lub tylko tyle. 

Chcesz więcej, sięgaj po więcej! Napisz ścieżkę dla projektu o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim, europejskim. To Ty jesteś jedynym ograniczeniem swoich działań. Jeśli założysz, że dany projekt zajmie Ci 5 lat, to nie zrobisz go szybciej. Jeśli uznasz, że to jest do zrobienia w kwartał, jestem pewna, że go zrealizujesz według swoich ustaleń. Będziesz działać z inną energią, na innym poziomie prędkości, nastrajając swoich współpracowników tak, aby zdążyli na czas.

Wszystko zależy od Ciebie.

  1. Sama kieruj swoim losem

Jak się zabezpieczyć na przyszłość? Nie stój bezczynnie, czekając na zło, którego się spodziewasz, bo słyszałaś o redukcjach w fabryce, zbliżającym się niżu demograficznym czy wiesz, że na przykład po wychowawczym nie będziesz miała czego szukać w firmie, bo już zwolniono 20 osób.

Myśl, że spotka cię samo dobro, bo wymiotłaś wszystkie pajęczyny i pająki za próg swojego domu. Zasługujesz na pomnażanie dobra.

Nie czekaj na mannę z nieba i działaj od teraz! To twoja inwestycja w pewne, bezpieczne jutro dla ciebie i twojej rodziny! Dzięki temu nie utracisz pracy, tylko ją zdobędziesz. Będziesz miała ręce pełne roboty. Od dziś daj sobie szansę na urzeczywistnienie zupełnie nowego, wymarzonego scenariusza dla siebie i swojej rodziny.jak założyć firmę na etaciePowyższy wpis jest w dziale motywacja, jeśli interesuje Cię ten aspekt od strony bardziej biznesowej, koniecznie zajrzyj tutaj:PS. Poświęć teraz proszę chwilę na poniższą, bardzo cenną wiadomość. Nie przegap tej okazji!

W czwartym kwartale 2016 r. rozpoczęłam regularnie wysyłać porady dla przedsiębiorczych oraz oferty specjalne od MOCarnych KOBIET w biuletynie “Moc Kobiet”.

Uzupełnij teraz dwa poniższe pola w formularzu i kliknij “Wyślij”. Wejdź od razu na swoją skrzynkę mailową i potwierdź swoją zgodę, by znaleźć się na tej liście i czerpać z niej korzyści. Zapraszam 😀

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz